Samsung Galaxy S3 mini — ROM 4.4.2 CyanogenMod Kitkat (S3 Mini GT-I8190)

• Cevaplar:184
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 619

13.Oca.2014 18:53:03 via Website

Orijinalinden alıntıdır. S3 Mini için CM11.0 Yeni sürüm 20140413 mevcuttur!

Bir önceki sürümü forumumuzda mevcuttur.Bazı iyileştirmeler yapılmış

(20140413) link güncellendi 13.04.2014 Changelog:

CM kaynaklar güncelleme kararlı sürüm Kamera uygulamasının kaldırılmış kullanılmayan kısmı daha hızlı yapmak için kararlılık geliştirmeleri kaldırıldı bizim tarafımızdan kullanılmayan BT ürünleri (FM uygulama sonraki bölüm) küçük ses iyileştirmeler küçük hata düzeltmeleri Odin paketi de güncellendi

Kurulumdan önce tam bir yedekleme almanızı öneririm

Öncelikle bu romu yükleyebilmenin için cihazınızın Rootlu olması şart altta linke bakabilirsiniz.

http://www.androidpit.com.tr/galaxy-s3-mini-nasil-rootlanir

Kurulumda Gerekli Olanlar Sırasıyla Dowload edelim. 

Rom 4,4,2 Rom

enter link description here

cm11.0_golden.maclaw.20140113.ODIN_TWRP

http://get.maclaw.pl/?id=494

Google Apps (4.4.x) full

enter link description here

Alternatif gapss hoparlör sorunu yaşayanlar için

http://d-h.st/eYh

2.Samsung USB drivers for Windows

http://get.maclaw.pl/?id=61

Odin v3.07 for Windows

http://get.maclaw.pl/?id=60

İndirdiğimiz USB driveri pcmize kuralım

Not:

Root ve Rom yükleme ile ilgili olarak Çıkabilecek sorunlardane sahsim nede androidpit ekibi SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDIR.

KURULUMA GEÇELİM

Öncelikle cihazımızı Dowload Moda alalım Ses Kısma +Home +Açma kapama Aynı anda basalım gelen ekranda ses açma tuşunu kaydırarak Dowload Mode aldıktan sonra usb ile pcmize bağlantınızı yapın.

indirdiğimiz odini yönetici olarak çalıştıralım ve açalım ekran aynen aşagıdaki gibi gelecektir COM1 yazan yer renkli görünecektir

Ve indirdiğimiz ODIN_TWRP zip dosyasından çıkarttığımız Tar.md5 uzantılı dosyamızı

odinde PDA yazan yere tıklayarak gösterelim ve START'a basalım ve bekleyelim odinde bir hareketlenme olup yükleme başlayacaktır.

Bu ekranı gördüğümüzde işlem tamamlanmış olacaktır.

Şu an cihazımıza TWRP Recovery kurulumu tamamdır...

Ciazımızı usb takalım ve pc Bilgisayarıma girerek cihazımıza tıklayarak sdkart tıklayıp indirdiğimiz

cm11.0_golden.maclaw.20140113.zip olduğu gibi sdkartın içine atalım

Google Apps (4.4.x) full bunuda zipli olarak sdkarta atalım

Sıra geldi cihazımızı recoverfy Moda almaya

Telefonumuzu kapatıyoruz. Power+Ses Açma tuşuna aynı anda basıp, Recovery Mode yazısı çıkana kadar bekliyoruz .

gelen ekran bu şekilde Menü tamamen dokunmatik olup kaydırmanız yeterlidir

Menüdeki İnstall seçeneğine tıklayalım gelen menüdende external_sd basalım gelen menüdede Cm,11,0 tıklayalım alttaki butonu sağa kaydıralım işlem bitene dek bekleyin

aynı menüde Gapps-full aynı şekilde flashlayalım oda bitti

yine menüden wipe tıklayalım Advancet wipe cache ve data sırayla sadece 2 sini tılayıp işlem bittiğinde Yine Recovery ana menüden Reboota basalım sisteme tıklayalım.Bu kadar Cihazınız 6 dakika içinde açılacaktır.

Hayırlı olsun:-)

Bende bu rom şu an yüklü hiçbir sıkıntı yok hatta fazlası bile var birçoğumuz GoogleEart yükleyemeyiz bunda hazır ve stabil menü geçişleri ve açılması harika Deneyin görün derim.

— değiştirilme tarihi 14.Nis.2014 20:22:08

orhan PINAR

• Forum girişleri 1.065

13.Oca.2014 19:21:04 via App

orhan abi sonunda bekledigim oldu ve sen rom paylastin eline emegine saglik.

HAZREC..

• Forum girişleri 619

13.Oca.2014 19:22:35 via Website

osman ozkan
orhan abi sonunda bekledigim oldu ve sen rom paylastin eline emegine saglik.

teşekkürler dostum inşallah diğerleride gelecek ilk deneme yapıp sonra paylaşım ayrıca yardımların içinde teşekkürler dostum

orhan PINAR

• Forum girişleri 1.065

13.Oca.2014 19:26:30 via App

estg ben ne yaptimki rica ederim takip edicem

HAZREC..

• Forum girişleri 619

13.Oca.2014 20:16:16 via Website

şu an bir güncelleme oldu ve yenilikler
kararlı sürüm
Şimdi Twitch'ten dahil olmak üzere tüm video oynatıcılar, düzgün çalışıyor
telefon (Dialer uygulaması) şimdi çok hızlı çalışıyor

konudaki rom linki güncellenmiştir.

— değiştirilme tarihi 13.Oca.2014 20:22:37

orhan PINAR

• Forum girişleri 619

13.Oca.2014 23:49:12 via Website

Özellikle sunu belirtmek isterim kullanilan internet tarayicisi mükemmel şekilde gizli menü geçişleri bi başka kesinlikle bu romu size tavsiye ediyorum

orhan PINAR

• Forum girişleri 619

14.Oca.2014 15:48:28 via App

erdem yıldırım
orjinal ne zaman çıkar
orijinalin s3 miniye gelecegini sanmiyorum

orhan PINAR

• Forum girişleri 619

14.Oca.2014 18:22:10 via Website

(20140114) tarihli güncellenen rom linki eklenmiştir.

orhan PINAR

• Forum girişleri 1.065

14.Oca.2014 21:10:21 via App

kardes bu rom custom rom yani samsung ile alakasi yok gelistirici kendi internet sitesinde yayinlamakta

HAZREC..

• Forum girişleri 1

14.Oca.2014 21:17:03 via Website

Romu yükledim,kamera flaşı ile telefonla konusurken konusmayı hoparlörü alma çalışmıyor nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz.En beğendiğim rom oldu bu arada.Bunlarıda yaparsam hiç bir sıkıntım olmayacak şarj konusunudada ondemand ı tercih etmenizi öneririm mobil veri falan herşey açık iken 1 buçuk 2 güne kadar şarjım gidiyor.
  • Forum girişleri 17

14.Oca.2014 21:23:24 via App

zaten bir daha samsumg telefonu almıcam telefonu mıbil tablet i sony xperia alıcam
  • Forum girişleri 619

14.Oca.2014 21:47:36 via App

dediginiz hatayi hic denemedim en son ekledigim yani bu aksam ekledim linki dilersen bide onu dene bakalim

orhan PINAR

• Forum girişleri 619

14.Oca.2014 21:49:10 via App

erdem yıldırım
nerden biliyorsun samsung damı çalışıyorsun
yok dostum romu cikaran siteyi guncel olarak takip edip paylasiyorum hepsi bu

orhan PINAR

• Forum girişleri 619

14.Oca.2014 23:52:05 via App

İzzet Eskinaz
S4 için yok mu yahu ?
sabah senin icin bi arastiralim bakalim arkadasim

orhan PINAR

• Forum girişleri 17

15.Oca.2014 09:30:59 via App

kit kat 513mb ram de bile kasmıcakmış s3 minide 1gb ram 1ghz çift çekirdekli işlemci var param sony xperia L al maya yetmedi keşke onu alsaydım samsung bitti gözümdr artık
  • Forum girişleri 619

15.Oca.2014 13:14:14 via Website

Sami Kart
Romu yükledim,kamera flaşı ile telefonla konusurken konusmayı hoparlörü alma çalışmıyor nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz.En beğendiğim rom oldu bu arada.Bunlarıda yaparsam hiç bir sıkıntım olmayacak şarj konusunudada ondemand ı tercih etmenizi öneririm mobil veri falan herşey açık iken 1 buçuk 2 güne kadar şarjım gidiyor.

çözümünü buldum arkadaşım farklı bir gapps ekledim ana sayfaya extrasdkarta at ve flashla işlem tamamdır:)

orhan PINAR