Samsung Galaxy S3 mini — ROM 4.4.2 CyanogenMod Kitkat (S3 Mini GT-I8190)

• Cevaplar:184
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 22

22.Mar.2014 18:14:46 via Website

abicim telefon acma tuşuna bas ve aynı anda ses kısmaya bas pc de odini ac downlada devam edilsin mi diye sorucak onayla sonra telefonu pc bagla 2,3dk bekle odin telefonu tanıyacak idirdigin orjn rom at son sıfırlanır
  • Forum girişleri 5

23.Mar.2014 10:47:33 via Website

telefonu sarja taktıgımda bı sure sonra voltaj kesıyo bu romda sarj oluyor dıye gosterıyo ama olmuyo bu romu yuklemeden once boyle bı srounum yoktu
  • Forum girişleri 619

23.Mar.2014 14:00:37 via Website

burak ersan
telefonu sarja taktıgımda bı sure sonra voltaj kesıyo bu romda sarj oluyor dıye gosterıyo ama olmuyo bu romu yuklemeden once boyle bı srounum yoktu
enteresan bir durum ben böyle bir sıkıntı çekmedim??

orhan PINAR

• Forum girişleri 5

23.Mar.2014 21:53:06 via Website

romu degıstırcem mıuı rom kurucam bu romun ustune kursam olurmu yoksa orjınal roma gerı donup oylemı kurmam gereklı?
  • Forum girişleri 619

23.Mar.2014 23:54:12 via Website

burak ersan
romu degıstırcem mıuı rom kurucam bu romun ustune kursam olurmu yoksa orjınal roma gerı donup oylemı kurmam gereklı?
Wipe cache ve date yaparak kurabilirsin exsdcard üzerinden flashlayarak

orhan PINAR

• Forum girişleri 5

24.Mar.2014 20:54:46 via Website

sızın onerebılcegınız s3 mını ıcın guzel romlar varmı bu kıtkat dısında?
  • Forum girişleri 7

25.Mar.2014 13:58:49 via Website

Paylaşım için teşekkürler sayenizde bende cihazıma 4.4.2 android sürümünü az önce yükledim. Son birkaç dakikadır cihazı kontrol ediyorum herhangi bir sıkıntı çıkmadı.
Ancak paylaşımınızda sanırım hatalı olan bir yer var cihazı recovery moda almak için sadece ses açma ve güç tuşuna basmak yeterli değil. Ben şöyle yaptım SES AÇMA + HOME + GÜÇ tuşlarına aynı anda basarak açın. Ekran açıldığı an GÜÇ tuşundan parmağınızı çekin. Ama SES AÇMA + HOME tuşlarından çekmeyin. Bilmiyorum belkide her cihazda değişiyordur.:)
  • Forum girişleri 1.065

25.Mar.2014 16:53:38 via App

hayir semih senin yazdigin dogru olan

— değiştirilme tarihi 25.Mar.2014 16:53:44

HAZREC..

• Forum girişleri 1

25.Mar.2014 22:01:39 via Website

arkadaalar lutfen yardim bu kitkati geri kaldirmak istiyorum tekrar 4.1.2 yi kurmak istiyorum lutfeb yardim
  • Forum girişleri 3

27.Mar.2014 00:54:34 via Website

orhan abi bunu yapiyorum islem tamamlandiktan sonra tellefon acilmiyo hep kendini resetleyip duruyo home ses acma ve powere bastigimda kitkatin intsall menusu geliyo bunun gelmemesi lazim degilmi simdi benim rom isleminden once neler yapmam gerekiyo yada romumu yanlis yukluyorum odin ile lutfen bi yardim
  • Forum girişleri 1

27.Mar.2014 01:38:51 via Website

Merhaba Orhan abi ben 4.4.2 kitkat kurdum telefonuma fakat sormak istediğim şey şu telefonumu orjinal yazılımına nasıl çevirebilirim eski haline
Birde samsung s3 mini için en son resmi güncelleme 4.1.2 mi halen yoksa güncelleme geldimi orjinal olarak bana imkan varsa erdogan453@gmail.com adresimden yazabilirmisiniz veya olmadı buradan...

Birde son olarak sormak istediğim bu 4.4.2 yi kies tanımıyor artık bunun bi çözümü varmı abi
Teşekkür ederim...

— değiştirilme tarihi 27.Mar.2014 01:41:21

• Forum girişleri 619

27.Mar.2014 12:31:36 via Website

Erdoğan Özer
Merhaba Orhan abi ben 4.4.2 kitkat kurdum telefonuma fakat sormak istediğim şey şu telefonumu orjinal yazılımına nasıl çevirebilirim eski haline
Birde samsung s3 mini için en son resmi güncelleme 4.1.2 mi halen yoksa güncelleme geldimi orjinal olarak bana imkan varsa erdogan453@gmail.com adresimden yazabilirmisiniz veya olmadı buradan...

Birde son olarak sormak istediğim bu 4.4.2 yi kies tanımıyor artık bunun bi çözümü varmı abi
Teşekkür ederim...

s3 mini orijinal rom 4.1.2 halen şayet orijinal geri yüklemek istersen link aşağıda odin ile dowload mode alarak yükleyebilirsin

http://samsung-updates.com/details/19362/Galaxy_S_3_Mini/GT-I8190/TUR/I8190XXAMG4.html

orhan PINAR

• Forum girişleri 3

27.Mar.2014 12:50:35 via Website

ustam ben diyorumki yapiyorum download moda aliyorum telefonu basariyla romluyorum ama telefon acilmiyor kendini resetleyip duruyor rom islemi roottan azda olsa farkli odin islemine gecmeden once home ses acma power den actigim zaman bu intsall menusu cikiyo eskiden cikan cikmiyo kitkatin kalintilari var hala
  • Forum girişleri 619

27.Mar.2014 12:59:40 via Website

ahmet sahbaz
ustam ben diyorumki yapiyorum download moda aliyorum telefonu basariyla romluyorum ama telefon acilmiyor kendini resetleyip duruyor rom islemi roottan azda olsa farkli odin islemine gecmeden once home ses acma power den actigim zaman bu intsall menusu cikiyo eskiden cikan cikmiyo kitkatin kalintilari var hala
pili sök tak recovery mode al wipe cache ve date yap temizlensin sonra dowload mode alarak dene

orhan PINAR

• Forum girişleri 1

27.Mar.2014 13:34:27 via Website

Hocam Ben Kitkat 4.4.2 Yükledim Fakat Telefonun Kendi Mesajlaşması Yok Sendede Ölemi Yada Bir Yardım Edebilecenmi.
  • Forum girişleri 3

27.Mar.2014 13:35:46 via Website

abii recovery mida nasil aliniyo power ses acma ve home tusu degilmi eger oyleyse alinmiyo uste powe ses acma home yapinca kitkatin intsall menusu cikiyo baba ya recovery moda alamiyorum sorun orda sen bi kitkatin intsall menusunu biliyosun demi o ckiyo iste.
recovery moda alamiyorum
  • Forum girişleri 23

27.Mar.2014 21:45:21 via Website

[quote=Trafikci258]Orijinalinden alıntıdır.
S3 Mini için CM11.0 Yeni sürüm 20140212 mevcuttur!

Bir önceki sürümü forumumuzda mevcuttur.Bazı iyileştirmeler yapılmış

(20140212) link güncellendi 13.02.2014
Changelog:

CM kaynaklar güncelleme
kararlı sürüm
Kamera uygulamasının kaldırılmış kullanılmayan kısmı daha hızlı yapmak için
kararlılık geliştirmeleri
kaldırıldı bizim tarafımızdan kullanılmayan BT ürünleri (FM uygulama sonraki bölüm)
küçük ses iyileştirmeler
küçük hata düzeltmeleri
Odin paketi de güncellendi

Kurulumdan önce tam bir yedekleme almanızı öneririm

Öncelikle bu romu yükleyebilmenin için cihazınızın Rootlu olması şart altta linke bakabilirsiniz.

http://www.androidpit.com.tr/galaxy-s3-mini-nasil-rootlanir

Kurulumda Gerekli Olanlar Sırasıyla Dowload edelim.

Rom 4,4,2 Rom

http://get.maclaw.pl/?id=659

cm11.0_golden.maclaw.20140113.ODIN_TWRP

http://get.maclaw.pl/?id=494

Google Apps (4.4.x) full

http://get.maclaw.pl/?id=581

Alternatif gapss hoparlör sorunu yaşayanlar için

http://d-h.st/eYh

2.Samsung USB drivers for Windows

http://get.maclaw.pl/?id=61

Odin v3.07 for Windows

http://get.maclaw.pl/?id=60

İndirdiğimiz USB driveri pcmize kuralım

Not:

Root ve Rom yükleme ile ilgili olarak Çıkabilecek sorunlardane sahsim nede androidpit ekibi SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDIR.

KURULUMA GEÇELİM

Öncelikle cihazımızı Dowload Moda alalım Ses Kısma +Home +Açma kapama Aynı anda basalım gelen ekranda ses açma tuşunu kaydırarak Dowload Mode aldıktan sonra usb ile pcmize bağlantınızı yapın.

indirdiğimiz odini yönetici olarak çalıştıralım ve açalım ekran aynen aşagıdaki gibi gelecektir COM1 yazan yer renkli görünecektir

Ve indirdiğimiz ODIN_TWRP zip dosyasından çıkarttığımız Tar.md5 uzantılı dosyamızı

odinde PDA yazan yere tıklayarak gösterelim ve START'a basalım ve bekleyelim odinde bir hareketlenme olup yükleme başlayacaktır.

Bu ekranı gördüğümüzde işlem tamamlanmış olacaktır.

Şu an cihazımıza TWRP Recovery kurulumu tamamdır...

Ciazımızı usb takalım ve pc Bilgisayarıma girerek cihazımıza tıklayarak sdkart tıklayıp indirdiğimiz

cm11.0_golden.maclaw.20140113.zip olduğu gibi sdkartın içine atalım

Google Apps (4.4.x) full bunuda zipli olarak sdkarta atalım

Sıra geldi cihazımızı recoverfy Moda almaya

Telefonumuzu kapatıyoruz.
Power+Ses Açma tuşuna aynı anda basıp, Recovery Mode yazısı çıkana kadar bekliyoruz.

gelen ekran bu şekilde Menü tamamen dokunmatik olup kaydırmanız yeterlidir

Menüdeki İnstall seçeneğine tıklayalım gelen menüdende external_sd basalım gelen menüdede Cm,11,0 tıklayalım alttaki butonu sağa kaydıralım işlem bitene dek bekleyin

aynı menüde Gapps-full aynı şekilde flashlayalım oda bitti

yine menüden wipe tıklayalım Advancet wipe cache ve data sırayla sadece 2 sini tılayıp işlem bittiğinde Yine Recovery ana menüden Reboota basalım sisteme tıklayalım.Bu kadar Cihazınız 6 dakika içinde açılacaktır.

Hayırlı olsun:-)

dediklerinizin aynısı yaparak kurdum güzel ve beğendim yalnız SD kartımı göremiyorum ve pil 1 gün bile dayanmıyor nasıl çözebilirim samsung galaxy s3 mini kullanıyorum teşekkürler