Samsung Galaxy S4 — Galaxy s4 geç sarj olma

• Cevaplar:39
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 67

18.Oca.2014 18:30:23 via App

Arkadaşlar ara sıra bu sorun olurdu ama artik her sarja taktigimda olmaya basladi. Telefon 2 saatte % 10 sarj oldu yani cok gec oluyor. Yardimlarinizi bekliyorum
  • Forum girişleri 619

18.Oca.2014 18:33:51 via Website

Emre Ö.
Arkadaşlar ara sıra bu sorun olurdu ama artik her sarja taktigimda olmaya basladi. Telefon 2 saatte % 10 sarj oldu yani cok gec oluyor. Yardimlarinizi bekliyorum
cihazı sıfırlamayı denedinizmi?yani fabrika ayarlarına

tabikide yedeğini alarak

Hard reset videosu

http://www.youtube.com/watch?v=Tn_tLPGovM4#t=15

— değiştirilme tarihi 18.Oca.2014 18:37:55

orhan PINAR

• Forum girişleri 478

18.Oca.2014 19:11:09 via App

ramı sil bi de oyle dene kardeşim orta tusa uzun basarak ram bilgilerini bulabilirsin oradan sil baktın olmadi reset şart
  • Forum girişleri 1.065

18.Oca.2014 21:44:14 via App

ilk olarak emre kronik bir galaxy sorunu şarj aparati veya şarj icin kullandigin usb kablosundan olabilir alabiliyorsan orjinalini almani tavsiye ederim. ikinci olarak telefonun arama kismina gir.
*#0228# tuslarina bas karsina bataryanin menusu gelecek en allatta bulunan quick starta bir kere bas ve cik muhtemelen batarya seviyen yukselecek veya dusecektir telefonu kapat yeniden baslat sarja tak sorun devam ediyorsa ilk secenekte dedigim gibi şarj aparati veya usb kablosundadir degistir derim diger bir secenek ise yok ben bunlarla ugrasamam diyorsan ve telefonun garantisi var ise servise gitmendir.

HAZREC..

• Forum girişleri 67

19.Oca.2014 11:17:32 via Website

osman ozkan
ilk olarak emre kronik bir galaxy sorunu şarj aparati veya şarj icin kullandigin usb kablosundan olabilir alabiliyorsan orjinalini almani tavsiye ederim. ikinci olarak telefonun arama kismina gir.
*#0228# tuslarina bas karsina bataryanin menusu gelecek en allatta bulunan quick starta bir kere bas ve cik muhtemelen batarya seviyen yukselecek veya dusecektir telefonu kapat yeniden baslat sarja tak sorun devam ediyorsa ilk secenekte dedigim gibi şarj aparati veya usb kablosundadir degistir derim diger bir secenek ise yok ben bunlarla ugrasamam diyorsan ve telefonun garantisi var ise servise gitmendir.
Telefonu fabrika ayarlarına getirmeyi düşündüm. Biraz rahatlar belki. Bu çözüm olmazsa öbür seçenekleri deneyeceğim hemen teşekkürler Osman Bey
  • Forum girişleri 67

19.Oca.2014 11:17:56 via Website

Vural Orallı
ramı sil bi de oyle dene kardeşim orta tusa uzun basarak ram bilgilerini bulabilirsin oradan sil baktın olmadi reset şart
Çok sağol kardeşim. Aynı sorunla karşılaştın mı sende ?
  • Forum girişleri 478

19.Oca.2014 17:02:41 via App

Emre Ö.
Vural Orallı
Çok sağol kardeşim. Aynı sorunla karşılaştın mı sende ?
arada bi yapar kardesim normal olarak beni ramı silerim kendine gelir
  • Forum girişleri 21

24.Oca.2014 16:59:28 via App

cok aşırı bir sıkıntı olmamasına rağmen Quick Start ı yinede yapın dermisiniz¿¿ yapinca ne degısecek yapmayanci neyi kazanmamis olucam.. tesekkurler..
  • Forum girişleri 1

13.Tem.2014 21:24:09 via Website

Gercekten cok tesekkur ederım sıze bende aynı sorunla karsı karsıyaydım sayenızde hallettım.

• Forum girişleri 21

17.Tem.2014 14:54:11 via App

bende de aynı sorun var dediklerinizi yaptm ama düzelmedi. farklı bir sarj aleti ile kullandigimda ise bu sorun ortadn kalktı?? garantisi devam ediyor garantiye goturursem yeni bir şarj aleti verirler mi??

• Forum girişleri 598

19.Tem.2014 15:45:26 via App

Verirler ama 1 ay ı bulur telefonunuda alırlar.

• Forum girişleri 2

15.Ağu.2014 11:24:53 via Website

Bende aynı sorunu yaşıyorum şu anda 2,5 saatte şarj olan telefon 5 saatte şarj oluyor, usb kablosu siparişi verdim bakalım ne olacak

• Forum girişleri 6

22.Ağu.2014 01:14:53 via Website

Merhabalar
Çoğu yüksek kapasiteli bataryaya sahip cihazlar kullandıkları şarj kaynağına(duvar şarj cihazı ya da bilgisayar) zarar vermemek amacıyla ve hangi şarj kaynağını kullandığınızı anlamak için değişik yöntemler kullanır.Eğer orjinal duvar şarj cihazı(telefonunuzun kutusundan çıkan şarj cihazı) kullanmıyorsanız veya kullandığınız şarj aleti usb kablosu yada telefonunuzun şarj girişinde bir problem varsa, telefonunuz şarj kaynağına zarar vermemek için yeterli akım almayacaktır.Bunun sonucunda telefonunuz ya çok yavaş şarj olur ya da şarja takılı olsa dahi şarjı azalır.

Sorunun nerden kaynaklandığını anlamanız için 'Battery charging source and current' isimli programı indirin.Telefonu şarja takmadan önce genellikle battery charging current bölümünde 460 mA yazacaktır.Sorunsuz bir S4 cihazında telefon şarja takıldığında aynı bölümde en az 1200 mA gözükmesi gerekir(Kullandığınız şarj aletinin verebildiği akıma göre bu bölüm değişiklik gösterebilir)Eğer orjinal şarj aleti kullanıyorsanız 1900 mA gözükür. Eğer sizde bu şekilde değerlerde gözükmüyorsa yada daha az bir değer gösteriyorsa sorun donanımınızdadır.

Şarj cihazı kafasını usb kablosunu değiştirerek ve başka bir s4 cihazında deneyerek sorunun nerede olduğunu anlayabilirsiniz.Eğer sorun kabloda yada şarj aleti kafasındaysa bunları değiştirip yenisini satın alabilirsiniz. Eğer kullandığınız aparatlar sorunsuz ise büyük ihtimalle şarj girişiniz bozulmuştur.Garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Aşağıda kendi Galaxy s4 telefonum ve orjinal şarj aleti ve kablosuyla aldığım değerlerin ekran görüntüleri mevcut

bu şarja takılı değilken
image

bu da şarjda iken
image

• Forum girişleri 2

22.Ağu.2014 22:04:11 via Website

Ben de 1 aydır aynı durumdan muzdariptim, tam şarj 7-8 saat alıyordu, üstelik 2 amper bir şarj aleti kullanmama rağmen. Yeni orijinal batarya aldım, şarj aletini değiştirdim, sorun çözülmedi. Belki saçma gelecek ama kısa bir süre önce, bluetoothu açıkken şarjetmişim ve çok kısa bir sürede şarj olmaya başladı. Şu anda dakikada %1 gibi bir hızla şarj oluyor. Uzun zamandır güncelleme gelmedi, ben buna yorumyorum, başka bi açıklamasını bulamadım. Ama şu anda sorunum kalmadı, belki sizin de sorununuz aynıdır, bir deneyin.

• Forum girişleri 1

17.Eyl.2014 18:31:56 via Website

Telefon Şarz've batarya ilk açtığın gibi geri dönüyor bir nebze arada fabrika ayarları misali denedim sorun kalktı :)

• Forum girişleri 2

18.Oca.2015 10:53:28 via Website

Kardes bend3 bu prpgramı kullanıyorum her takop cektıgımde değişik rakamlarla sarj oluyor en fazla 1200 baglanıyorum 1900 gormedım hiç neyden yapar

• Forum girişleri 1

25.Nis.2015 01:55:18 via Website

Bende de orjinal kutusundaki aparatlarla cihazı kullandığım halde 1 dakikada %1 şarj doluyordu. Daha sonrasında birkaç gün cihazı kullanmadığım halde aşırı yavaş şarj etmeye başladı cihaz şarjdayken kullandığımda ise dolmuyor şarj düşüyordu. Şarjda değilken 460 gösteriyor şarjda iken 500 ile 1200 arasında değişip duruyordu. Farklı bir kablo denedim şuan yeniden 1 dakikada %1 şarj doluyor. Sabit 1200 gösteriyor. Kullandığım kabloda sanırım tuşlu bir nokia cihazın usb bağlantı kablosu samsungun orjinal kablosu değil.

• Forum girişleri 1.784

25.Nis.2015 09:33:52 via App

Murat Çodar

Bende de orjinal kutusundaki aparatlarla cihazı kullandığım halde 1 dakikada %1 şarj doluyordu. Daha sonrasında birkaç gün cihazı kullanmadığım halde aşırı yavaş şarj etmeye başladı cihaz şarjdayken kullandığımda ise dolmuyor şarj düşüyordu. Şarjda değilken 460 gösteriyor şarjda iken 500 ile 1200 arasında değişip duruyordu. Farklı bir kablo denedim şuan yeniden 1 dakikada %1 şarj doluyor. Sabit 1200 gösteriyor. Kullandığım kabloda sanırım tuşlu bir nokia cihazın usb bağlantı kablosu samsungun orjinal kablosu değil.

garantisi varsa garantiye yollayın derim. kabloyu değişiyorlar

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 72

27.Nis.2015 22:23:18 via Website

Batarya ve şarj cihazınınızın orjinal olduğuna emin olun.Ve uçak modunda daha hızlı şarj olur.

• Forum girişleri 1

02.Haz.2015 23:59:45 via Website

Arkadaşın söyledikleri çok doğru.Programla problemin kabloda olduğunu gördüm.program kaç miliamper çekebildiğini göstermesi süper bi olay.Böylelikle kabloları test ettim.Teşekkürler bu bilgileri veren arkadaşlara.