Samsung Galaxy S4 - Silinen Verileri Geri Getirme.

• Cevaplar:15
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 6

21.Oca.2014 22:33:31 via Website

Sorunum başlıkta yazılandan anlayacağınız gibi dahili hafızamdan silinen 3-4 verimi kurtarmaktır.. Bunun için recuva , stealêr photo recovêry ve data recovêry for android gibi programları kullanmaya çalıştım fakat programın scan kısmında telefonu gösteremediğim için tarama işlemini gerçekleştiremedim. Bunuda telefonu USB yığın depolama aygıtı olarak görmediği için diye tahmin ediyorum.

Bu programlar androidin eski sürümlerinde sorunsuz çalışıyormuş bu yüzden sizlerden istediğim şey aslında anladığınız gibi ya dahili kartımı (Hafıza Değil) USB depolama aygıtı olarak bilgisayara göstermek. Yada buna gerek kalmadan dosyalarımı kurtarmak için gerekli program.

Umarım sorunumu detaylıca anlatabilmişimdir. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  • Forum girişleri 1.065

21.Oca.2014 22:41:44 via App

recuva yi galaxy s3 te kullanmistim uzun zaman oldu aklimda kaldigi kadar yardim etmek isterim fakat sizin sorununuz bilgisayariniz telefonu gormuyor anladigim kadari ile bilgisayarinizda kies veya samsung usb driver kurulumu degilse usb driverlari kurmaniz gerekiyor.

HAZREC..

• Forum girişleri 6

21.Oca.2014 22:52:04 via Website

osman ozkan
recuva yi galaxy s3 te kullanmistim uzun zaman oldu aklimda kaldigi kadar yardim etmek isterim fakat sizin sorununuz bilgisayariniz telefonu gormuyor anladigim kadari ile bilgisayarinizda kies veya samsung usb driver kurulumu degilse usb driverlari kurmaniz gerekiyor.

Öncelikle cevap için teşekkürler.

Bilgisayar telefonu görüyor içine girebiliyorum dosyaları da görebiliyorum fakat Pc'de telefon USB olarak görünmediğinden yada şöyle diyeyim telefon media olarak gördüğünden recover programları ile taranacak yeri bulamıyor.. Eskiden dediğiniz gibi bu işlem kolaylıkla yapılıyormuş ki sanıyorum eskiden USB olarak göründüğü için, çünkü son okuduğum bir yorumda şöyle yazıyordu.

" Yeni telefonlarda Android sürümünden ötürü usb yığın depolama yok ve yazılım telefon hafızasına erişemiyor bunun için telefonu root etmek ums enabler uygulaması kurmak gerekiyor "

Bende pek bilgili olmadığımdan bir işe kalkışmadan fikir toplamaya çalışıp bu bilgilerin güvenilirliğini çözmeye çalışıyorum. Çünki yapılacak işlemlerin geri dönüşü yok gibi.

— değiştirilme tarihi 21.Oca.2014 22:52:55

• Forum girişleri 1.065

21.Oca.2014 22:57:03 via App

hocam anladim elimde s3 var bendekini anlatiyorum ayarlar> gelistirici secenekleri> USB HATA AYIKLAMA secenegin yanindaki kutucugun isretini kaldirdigimda pc telefonu gormuyor

HAZREC..

• Forum girişleri 6

21.Oca.2014 23:05:46 via Website

osman ozkan
hocam anladim elimde s3 var bendekini anlatiyorum ayarlar> gelistirici secenekleri> USB HATA AYIKLAMA secenegin yanindaki kutucugun isretini kaldirdigimda pc telefonu gormuyor

Evet benim istediğim görmemesi değil ama.. Bu programların göreceği şekilde pc de usb yığın halinde gözükmesi. İsterseniz recuva ile deneyin tarama yapmak için yer belirtirken başarısız kalacaksınız. Tek çarem root gibi gözüküyor.
  • Forum girişleri 1.065

21.Oca.2014 23:08:58 via App

hata ayiklama modu etkinlestirdigimde telefonun hafizasi zaten ayni pc deki gibi dosyalar seklinde gozukuyo yigin depolama dan anlatmak istediginiz bu degilmi ? cehaletimi mazur gorun

HAZREC..

• Forum girişleri 226

22.Oca.2014 00:21:02 via App

*#7284# USB PDA yaparsan telefonun USB özelliği aktif hale gelir

· Yüzmeyi öğrenmenin tek yolu çırpınmaktır.

• Forum girişleri 6

22.Oca.2014 11:02:24 via Website

osman ozkan
hata ayiklama modu etkinlestirdigimde telefonun hafizasi zaten ayni pc deki gibi dosyalar seklinde gozukuyo yigin depolama dan anlatmak istediginiz bu degilmi ? cehaletimi mazur gorun

Hocam bende onu işaretlesemde işaretlemesemde halen Bilgisayarım kısmında "Taşınabilir Media Player" olarak gözüküyor. 4.3 version kullanıyorum sizinki belki farklıdır.

Ümit Can
*#7284# USB PDA yaparsan telefonun USB özelliği aktif hale gelir

Bunu yaptığımda "Ağda kayıtlı değil" yazısı çıkıyor.

— değiştirilme tarihi 22.Oca.2014 11:02:44

• Forum girişleri 226

22.Oca.2014 14:53:07 via App

Dostum MTP yaptın mı acaba bir bak ?

· Yüzmeyi öğrenmenin tek yolu çırpınmaktır.

• Forum girişleri 6

22.Oca.2014 18:32:32 via Website

Ümit Can
Dostum MTP yaptın mı acaba bir bak ?

MTP modunda media player oluyor.. Usm enabler programını indirdim onda MTP moddan çıkarınca Taşınabilir aygıt olarak gördü ama içine disk yerleştirin dedi. Yani o programda harici disk için istediğim şekle geldi.. Bana bunun dahili hafızası için olanı gerekli.
  • Forum girişleri 48

22.Oca.2014 19:10:48 via App

ayni sorunu bende yasamistim arastirdigim kadariyla sizinde bahsettiginiz gibi androidin son surumlerinde bilgisayar telefonu medya aygiti olarak algiladigi icin sisteme mudahale eden islemler yapamiyosunuz belki sorununuz root ile cozulebilir ben denemedigim icin herhangi bir bilgim yok
  • Forum girişleri 6

24.Oca.2014 04:58:41 via Website

Selami A.
ayni sorunu bende yasamistim arastirdigim kadariyla sizinde bahsettiginiz gibi androidin son surumlerinde bilgisayar telefonu medya aygiti olarak algiladigi icin sisteme mudahale eden islemler yapamiyosunuz belki sorununuz root ile cozulebilir ben denemedigim icin herhangi bir bilgim yok

Evet ama sadece root yeterli değil..

— değiştirilme tarihi 25.Oca.2014 16:25:43

• Forum girişleri 1

16.Şub.2014 18:04:00 via Website

kardeşim telefondaki hafıza kartından kurtarılabılıyor sadece oda hafıza kartını başka bir telefona ya kart okuyucuya takarak oluyor recuva adlı programdan bunu rahatlıkla yapabilirsin...
  • Forum girişleri 1

28.Mar.2014 17:11:56 via Website

Evet ama sadece root yeterli değil..[/quote]

şahin sorunu çözebildin mi. bende aynı durumdayım ve seni çok iyi anlıyorum. cözdüysen bana da yardımcı ol lütfen.