Micro SD Kart & Güncelleme Sorunu

• Cevaplar:11
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

28.Oca.2014 20:53:24 via Website

Merhaba
Herkese iyi forumlar dilerim
Samsung Galaxy S4 telefona sahibim ve çözemediğim bir sorunla karşı karşıyayım öncelikle Micro SD kart sorunundan bahsedeyim
Cihaza 64 Gb'lık Kingston Class 10 aldım ve ilk 10 dakika telefonda bir şey yok fakat resim, video çekmeye çalıştığımda çekilen resimler sd karta gidiyor ama bir süre sonra sd karttan siliniyor ve telefon sd kartı çıkartıyor yani sd kart takılmamış gibi hiç gözükmüyor. Acaba sd kart mı sorunlu diye düşündüm ve bir kameraya taktım gayet de tıkır tıkır çalışıyor kart pc ye bağladım orada da bir problem yok. Kartı bütün formatlara soktum exFat , Fat , NTFS hepsinde de aynı problemle karşılaştım. Şunu da bahsetmeden geçemeyeceğim 64 Gb lık kart takıldığında Telefon açılıp kapanması acayip yavaşladı gözlerime inanamadım resmen. Sonra kartı sattım ve 32 Gb lık Samsung'un ürettiği class 10 aldım ve yukarıda bahsettiğim aynı sorunlarla karşılaştım ve bu kartıda kameraya taktım, Pc'ye bağladım yine sorunsuz olarak çalıştı.. Samsung Müşteri Destek Hattını aradım ve Telefonumun Sd kart yuvasının bozulmuş olabileceği kanısına vardılar..Sizce de çok Saçma değil mi ? 0 aldığınız cihazın Sadece Sd kart yuvasının bozuk olması..Deneme amaçlı gidip markasız hızı bile yazmayan 1 Gb'lık Micro Sd kart aldım Cihaza taktım ve hiç bir sorun yok :) her şey tıkır tıkır işliyor hiç bir problem yaşamadım bunun izahını Samsung Müşteri Destek Hattı cevaplayamadı ne yazık ki :))

Gelelim Güncelleme Sorununa
Telefonum Paralel ithalat fakat orjinal bunu Samsung yetkililerine İmei numarasını vererek onaylattırdım. Buna gülebilirsiniz ama çoğu paralel ithalat cihazlar orjinal olmayabiliyor her neyse. Sizlerin de bildiği gibi Türkiye'ye S4 4.3 güncellemesi geldi. Fakat ben cihazıma 4.3 güncellemesi hala yapamadım..
Güncelleştir dediğimde "En yeni güncellemeler zaten yüklendi" diyor. Neden böyle olduğu konusunda hiç bir şey bilmiyorum..
Ben telefonu aldıktan 4 5 ay sonra bir arkadaşım daha aldı paralel ithalat yoluyla ve o 4.3 yükleyebildi. Ayrıca kuzenime de almıştık paralel ithalat yoluyla oda yükledi 4.3 Kendi telefonumda dahil bahsettiğim telefonlar da Rootlanmadı..

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • Forum girişleri 1.065

28.Oca.2014 21:16:21 via App

kerem bey hoş geldiniz ilk sorunuz sd card problemi forumumuzda ve xda forumda genel olarak sd card uyumsuzluk problemi basligi altinda sikca rastlanan genel bir problem 64GB larin sorun cikarttigini okumustum benim teorime gore cihaz her sd card icin sanal depolama alani yaratmaya calisiyor ve kart ne kadar buyuk ise alani olusturamiyor 32GB ile ilgili bir sorun okumamistim. size tavsiyem 16Gb ile denemeniz veyahut genel olarak yasanan bu sorunun cozumu icin samsungtan guncelleme beklemeniz. diger sorunuz saat 22.00 de samsung galaxy s4 exynos versiyonu icin guncelleme listesine baktim henuz 4.3 guncellemesini almayan onun uzerinde ulke var sizin kullandiginiz versiyon hangisi yazarsaniz daha saglikli bir bilgi vermeye calisabilirim.

HAZREC..

• Forum girişleri 35

28.Oca.2014 21:31:15 via App

Hocam ben s4 üm de 64 GB SanDisk ultra kullanıyorum. Hiç sorunla karşılaşmadım yavaşlama falanda olmadı
  • Forum girişleri 135

28.Oca.2014 22:29:24 via App

benim tlf z bende gecen gun samsung class 10 pro 64gb hafuza kartı aldım yedeklediğim bi kaç resim video silindi hatta bazı videolar calışmamaya basladı tlf ların en fazla 32 gbultra destekliyor..
  • Forum girişleri 4

28.Oca.2014 22:45:07 via Website

osman ozkan
kerem bey hoş geldiniz ilk sorunuz sd card problemi forumumuzda ve xda forumda genel olarak sd card uyumsuzluk problemi basligi altinda sikca rastlanan genel bir problem 64GB larin sorun cikarttigini okumustum benim teorime gore cihaz her sd card icin sanal depolama alani yaratmaya calisiyor ve kart ne kadar buyuk ise alani olusturamiyor 32GB ile ilgili bir sorun okumamistim. size tavsiyem 16Gb ile denemeniz veyahut genel olarak yasanan bu sorunun cozumu icin samsungtan guncelleme beklemeniz. diger sorunuz saat 22.00 de samsung galaxy s4 exynos versiyonu icin guncelleme listesine baktim henuz 4.3 guncellemesini almayan onun uzerinde ulke var sizin kullandiginiz versiyon hangisi yazarsaniz daha saglikli bir bilgi vermeye calisabilirim.

Öncelikle ilginiz için müteşekkirim Sd kartla ilgili gerekli linki veya bilgileri bana ulaştırabilir misiniz rica etsem.. Kendi teorinizi biraz daha açar mısınız bana tam olarak anlayamadım ve fırsatını bulursam 8 ve 16 gb lık Sd kart da deneyeceğim. Güncelleme sorununda kullandığım versiyon derken kernel sürümü ya da ana bant sürümünü mü soruyorsunuz.. Bu konuda çok bilgim yok açıkcası beni bilgilendirirseniz çok sevinirim öğrendiğim takdirde hemen size dönüt sağlayacağım.. İyi akşamlar dilerim..
  • Forum girişleri 1.065

28.Oca.2014 23:12:12 via App

kerem bey sd card konusu ile ilgili forumumuzdaki konulara goz atmanizi istiyorum biraz galaxys4 forumunda var benden baska bir link istiyorsunuz size verebilecegim en saglikli link forum.xda.developers.com burada konular ingilizce oldugundan ben tam tercume edemediyorum kusura bakmayin fakat arastirma yaparsaniz forum icerisinde bulabilirsiniz. Anladigim kadari ile siz cihazi yurtdisindan tedarik ettiniz bu sebebten cihazinizin açilistaki samsung logosu altinda yazan kod adini (örnek: GT-I9500 gibi) yazmanizi istyorum cunku s4 un dunya uzerinde 5 ten fazla versiyonu var ve ayarlar cihaz hakkinda anabant surumu sekmesindeki frimvare kodunu yazmanizi rica edicem. Teorime gelince sonucta bu bir teori cihaz kendi saklama kapasitesinden sd cardin iceriginin goruntelenebilmesi icin sd carda sanal bellek sundugunu duşunuyorum ve sanirim fiziksel hafizasindan buyuk oldugu icin yeterli alan sunamiyor. hayirli geceler iyi forumlar

— değiştirilme tarihi 28.Oca.2014 23:13:34

HAZREC..

• Forum girişleri 1.065

28.Oca.2014 23:25:21 via App

eger yardimci olabiliyorsam hic usenmeden sabaha kadar yazarim can bey.

HAZREC..

• Forum girişleri 4

30.Oca.2014 02:06:53 via Website

HAZREÇ
kerem bey sd card konusu ile ilgili forumumuzdaki konulara goz atmanizi istiyorum biraz galaxys4 forumunda var benden baska bir link istiyorsunuz size verebilecegim en saglikli link forum.xda.developers.com burada konular ingilizce oldugundan ben tam tercume edemediyorum kusura bakmayin fakat arastirma yaparsaniz forum icerisinde bulabilirsiniz. Anladigim kadari ile siz cihazi yurtdisindan tedarik ettiniz bu sebebten cihazinizin açilistaki samsung logosu altinda yazan kod adini (örnek: GT-I9500 gibi) yazmanizi istyorum cunku s4 un dunya uzerinde 5 ten fazla versiyonu var ve ayarlar cihaz hakkinda anabant surumu sekmesindeki frimvare kodunu yazmanizi rica edicem. Teorime gelince sonucta bu bir teori cihaz kendi saklama kapasitesinden sd cardin iceriginin goruntelenebilmesi icin sd carda sanal bellek sundugunu duşunuyorum ve sanirim fiziksel hafizasindan buyuk oldugu icin yeterli alan sunamiyor. hayirli geceler iyi forumlar

Verdiğiniz örnekteki gibi "GT-I9500" kullandığım versiyon :)
  • Forum girişleri 1.065

30.Oca.2014 16:38:11 via App

her ulkeye ve her versiyona farkli tarihlerde veriliyor guncelleme sabredip beklemenizi tavsiye ediyorum

— değiştirilme tarihi 30.Oca.2014 16:38:31

HAZREC..