Beğendiniz Kullandığınız Uygulamalar

• Cevaplar:42
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 284

10.Şub.2014 18:58:55 via Website

Merhabalar,

Cihazınızda kullandığınız uygulamalar neler? Paylaşalım.

Aşağıda sizin de ihtiyacınız olabilecek, kullandığım uygulamaları yazdım. Uzun bir liste oldu ama inanın bana daha çok uzardı bu liste :)

Fast Pro (Facebook uygulaması): Konuya Git
Aqua Mail (Mail uygulaması)
Tapatalk (forumlar için)
Greenify (uygulamaları kapatmak için)
Opera (internet tarayıcı)
Root Explorer (dosya yöneticisi)
System App Remover (sistem uygulamalarını kaldırmak için): Konuya Git
WhatsApp+ (normal WhatsApp uygulamasından farklı)
Locker Master (güzel bir kilit ekranı uygulaması): Konuya Git
B1 Free Archiver (arşiv uygulaması Winrar gibi)
Sygic (navigasyon uygulaması)
Go Sms Pro (sms uygulaması)
Freedom (uygulama içi satın almalar yapmak için)
App Ops Starter (uygulama izinlerini değiştirmek için)
9GAG (komik şeyler var)
Duolingo (dil öğrenmek istiyorsanız)
SuperTube Pro (farklı bir YouTube uygulaması)
uListen (YouTube videolarını izlemek yerine dinlemenizi sağlıyor, ses var görüntü yok :) ): Konuya Git
AirStream (Wi-Fi üzerinden Android cihazınızdan bilgisayarınızdaki dosyalara ulaşın): Konuya Git
ES Dosya Yöneticisi
SCR PRO (cihaz ekranının videosunu çekmek için)
Eczane (birçok ilin nöbetçi eczanelerini gösteriyor)
İTS (İlaç Takip Sistemi - ilaçlar üzerindeki karekodu okutarak yasal olup olmadığını sorgulatabilir ve güncel fiyatını öğrenebilirsiniz)
Pushbullet (tarayıcınıza eklenti yükleyerek telefonunuza gelen bildirimleri bilgisayarınız üzerinden alabiliyorsunuz)
dSploit ve WifiKill (Wi-Fi ağlara hükmedin)
Pixlr Express, PicsArt, MomentCam (Fotoğraf uygulamaları)
Gallery Plus (fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizleyip şifre koyabiliyorsunuz)
Ashampoo Snap (ekran görüntüsünü çekebilir, düzenleyebilirsiniz)
WiFi Pass Recovery (telefonunuzda kayıtlı olan kablosuz ağ şifrelerini görüntüleyebiliyorsunuz)
Rom Toolbox Pro
The PDF Expert for Android
Phone Info

— değiştirilme tarihi 30.Mar.2014 21:40:28

• Forum girişleri 1.065

10.Şub.2014 19:37:37 via App

paylasim icin tesekkurler

— değiştirilme tarihi 10.Şub.2014 19:37:53

HAZREC..

• Forum girişleri 135

10.Şub.2014 21:41:56 via App

app ops uygulamasını biraz acarmısınız
  • Forum girişleri 284

10.Şub.2014 22:56:13 via Website

@HAZREÇ rica ederim.

@fuatmuci tabi ki. Marketten indirdiğimiz uygulamaları yüklerken izin onayı isterler. Bu izinlerden hepimiz şüphe duymuşuzdur. Uygulamayla alakasız izinler de vardır. Konuma erişme, telefon çağrısı yapma, kamerayı kullanma, sms gönderme vb... Bir uygulamanın bu izinlerini devre dışı yapabilir veya aktifleştirebilirsiniz. Tango uygulamasını örnek vermek istiyorum. Birkaç ay önce arkadaşım Tango uygulamasından kişi listesinde olmayıp da kendisine aynı şehirde olduklarını belirterek "sapıkça" mesajlar attığını söylemişti. Ben de araştırdım. Tango uygulaması konumumuza erişme iznine sahipmiş. Bu uygulamanın konum iznine niye ihtiyacı var ki? Umarım açıklayabilmişimdir.

Uygulamanın market bağlantısı: play.google.com/store/apps/details?id=com.schurich.android.tools.appopsstarter

— değiştirilme tarihi 10.Şub.2014 22:59:20

• Forum girişleri 135

10.Şub.2014 23:08:34 via App

super peki işi geliştirip uygula yujleme yeri gibi garip izinler var onkarı degustırebıkırmı? hemen indiriyoeum
  • Forum girişleri 284

10.Şub.2014 23:27:14 via Website

fuatmuci
super peki işi geliştirip uygula yujleme yeri gibi garip izinler var onkarı degustırebıkırmı? hemen indiriyoeum

Öyle bir izinle karşılaşmadım açıkçası. Hangi uygulama böyle bir izni istiyor?
  • Forum girişleri 323

11.Şub.2014 10:07:05 via App

paylaşım için teşekkürler
ulisten uygulaması arka planda ve ekran kilitliyken çalışıyor mu peki??
  • Forum girişleri 323

11.Şub.2014 10:09:43 via App

fuatmuci
izinleri kontrol etmek için telefonun rootlu olması gerekli.
ancak "SRT Appguard" adındaki uygulama rootsuz cihazlarda izinleri kontrol edebilirdi. markette bulamazsınız, apk indirip yüklemeniz gerekli. eğer ilgilenirseniz daha detaylı açıklayabilirim.
  • Forum girişleri 284

11.Şub.2014 10:44:41 via Website

Yasin Öz
paylaşım için teşekkürler
ulisten uygulaması arka planda ve ekran kilitliyken çalışıyor mu peki??

Evet, hem arka planda hem de ekran kilitliyken çalışabilmektedir.

"App Ops Starter" için SuperSu uygulamasına baktım, listede yoktu. App Ops Starter root istemiyor. Tabi uygulamaları karıştırmamak lazım. App Ops ile App Ops Starter farklı :)
  • Forum girişleri 323

11.Şub.2014 12:53:25 via Website

o zaman ulisten uygulamasını sevdim :)
app ops uygulamasına marketten bakarken başka uygulamalara da baktım, bazıları rootsuz izinleri kaldırdıklarını söylüyor.
benim bildiğim izinleri kaldırma rootsuz olmuyordu. hatta yazın kuzenin tabletine whatsapp yüklemek için biraz uğraşmıştık ve SRT Appguard ile yüklemiştik. ancak artık rootsuz da oluyor sanırım. şimdi daha iyi tabiki de.
ben izinleri kaldırmak için comodo antirirüs kullanıyorum.
  • Forum girişleri 284

11.Şub.2014 13:13:13 via Website

Yasin Öz
app ops uygulamasına marketten bakarken başka uygulamalara da baktım, bazıları rootsuz izinleri kaldırdıklarını söylüyor.
benim bildiğim izinleri kaldırma rootsuz olmuyordu. hatta yazın kuzenin tabletine whatsapp yüklemek için biraz uğraşmıştık ve SRT Appguard ile yüklemiştik. ancak artık rootsuz da oluyor sanırım. şimdi daha iyi tabiki de.

uListen basit ama kullanışlı bir uygulama ;)
Rootlu veya rootsuz olayına takılmıyorum. İşimi görüyorsa kullanırım :)
  • Forum girişleri 135

12.Şub.2014 14:18:50 via App

Yasin Öz
fuatmuci
izinleri kontrol etmek için telefonun rootlu olması gerekli.
ancak "SRT Appguard" adındaki uygulama rootsuz cihazlarda izinleri kontrol edebilirdi. markette bulamazsınız, apk indirip yüklemeniz gerekli. eğer ilgilenirseniz daha detaylı açıklayabilirim.
evet
  • Forum girişleri 10

13.Şub.2014 13:01:39 via App

Yasin Öz
App Ops Starter uygulaması 4.3, 4.4 (4.4.1 ve ya 4.4.2 değil) yüklü cihazlarda çalışıyor. Izinleri yönetmek için Google 4.3'de böyle bir şey sisteme entegre etmişdi. Ama sonra kaldırdı. Uygulama rootsuz cihazlarda çalışıyor yani.
  • Forum girişleri 323

13.Şub.2014 23:15:11 via App

fuatmuci
evet lutfen
beste-apps.chip.de/android/app/srt-appguard-android-app,cxo.56552140/
uygulamayı bu linkten indir. site almanca ama uygulama ingilizce.
uygulamayı kurup "secure new application" olan yere tıklayıp istediğin uygulamayı seç ve uygulamanın 3 adımı yapmasını bekle.
SRT uygulamayı kaldırıp tekrar yüklüyor. ardından "manage your secure apps" yazan yere tıklayıp istediğin izni kaldırıyorsun.
  • Forum girişleri 323

13.Şub.2014 23:16:54 via App

Araz
Yasin Öz
App Ops Starter uygulaması 4.3, 4.4 (4.4.1 ve ya 4.4.2 değil) yüklü cihazlarda çalışıyor. Izinleri yönetmek için Google 4.3'de böyle bir şey sisteme entegre etmişdi. Ama sonra kaldırdı. Uygulama rootsuz cihazlarda çalışıyor yani.
bilgi için teşekkürler araz, bilmiyorumdum. benm telefon 4.1 zaten, rom falan da yapmadım :)
  • Forum girişleri 284

14.Şub.2014 00:31:57 via App

Arkadaşlar, siz de beğendiğiniz uygulamaları yazabilirsiniz.
  • Forum girişleri 27

16.Şub.2014 06:25:57 via App

Dodol Launcher ve Dodol Locker bu ikili oldukça iyi. Üstteki bildirim çubuğunu gizlemesi güzel. Kendi widgetleri de kullanışlı ve şık. Bunların yanına bir de Metro Notifications kullanınca çirkin android elle tutulur hale geliyor. İngilizce kelime ezberlemek için bence Memrise en iyisi. kelimeyi ezberletme yöntemi güzel. Quip ve Trello bilindiği üzere ortak çalışma durumlarında en iyileri. Alternatifleri varsa öğrenmek isterim. Warmly bu zamana kadar kullandığım en zarif alarm uygulaması. Yavaş yavaş sakince uyandırması güzel. Takvim olarak Solcalender i kullanıyorum. Bir eksikliğini görmedim. Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bir de zaman geçirmek için Pinterest var.

Mobilden yazınca biraz dağınık olmuş olabilir ama benim yoğun olarak kullandım uygulamalar bunlar.

E-Postalar için hepsinin kendi uygulamasını kullanıyorum. Farklı uygulamalar varsa öğrenmek isterim.
  • Forum girişleri 284

16.Şub.2014 09:47:48 via App

Bilgiler için teşekkürler.

Metro Notifications uygulamasını ben de kullanıyorum. Android'in kendi bildirimi güzel olmadığından bu uygulamayı herkesin denemesinde fayda var. Türkçeye çevirmek için çevrimiçi araçları var sanırım. Hemen çevirim :)

Alarm uygulaması olarak Timely uygulamasını indirdim, daha incelemedim. Ancak Google'ın bu uygulamayı geliştiren şirketi satın aldığına dair haberler okumuştum.

Hepsinin ayrı ayrı mail uygulamasını kullanmak, arka planda rami çok kullanacaktır. K-9 Mail uygulamasını çok övüyorlar ama ben Aqua Mail kullanıyorum.

— değiştirilme tarihi 16.Şub.2014 09:48:35

• Forum girişleri 27

16.Şub.2014 21:19:11 via App

Çevirisi olursa faydalı olur elbet. Timely de güzel ancak ram konusunda bana biraz fazla aç gözlü geldi. Google almadan önce denemiştim. Aqua' yı da sizin tavsiyenizden sonra deniyorum şuan.