Beğendiniz Kullandığınız Uygulamalar

• Cevaplar:42
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 133

08.Mar.2014 22:21:01 via App

ugur aydogan
Video hazırlamaya vaktim yok ama öğle arası anlatmaya çalışayım. storedan Dodol Launcher' ı kurun. Eğer üst bildirim barını gizlemek istiyorsan dodolun ayarlarından Home screen > Hide status bar. Barın şeffaf olmasını istiyorsan yine Home screen > Transpapent status bar > %100 transparent. İkonları beğendiysen temanın ismi "simple penguin gray"

Üstteki bant şeklindeki widgeti beğendiysen eğer "zooper widget" kullanman lazim. Ben pro versiyonunu kullaniyorum. Satın almak veya google amcadan apk. bulmak senin elinde. Zooper' in içinde hazir çok güzel widgetler de var. Ama ben ekleyerek yaptim bi şeyler.

İşlev tuşuyla dodol ayarları açtıktan sonra, Add> Widget oradaki listeden muhtemelen en sonda zooper widget seçeneğinden istediğin boyutu seç. Ben de 7×1.

Ekrandaki wignete basinca ayarlar karşına çıkacak. O listeden hazır olanları da kullanabilirsin. Eğer sen de kendin yapmak istiyorsan ; Widgeti ekrana koyduktan sonra üstüne tıkla. Karşına çıkan listeden;

Empty> Layout> Üst tarafta "+" ya tıklayın. > Text ( Direk saat çıkar. Çıkmadıysa TEXT> text content den seçersin. ) X offset ve Y offset den pozisyonu belirlersin. Text font family' den istediğin fontu seçersin. "Size" dan boyutu büyütürsün.

Bundan sonrasi aslinda ayni şeyler. Eğer sırasıyla gidersen "Text Content" in içinde bir sürü alternatif göreceksin zaten. Tarihler, hava durumu, saat vs. fazla fazla seçenek var. Denemen lazım. O widgetdeki haftanin günlerinin sıralamasını da yaziyim.

Layout > "+" > Series > Burada da direk haftanın günleri gelir. Gelmediyse; "Series Type" dan seçersin. Eğer yatık hale getirmek istersen; items disposition order > horizontal.

Ortadaki bildirim "Missed it!". Ücretlidir. Satın almak veya google amcadan apk. bulmak senin elinde. Burada anlatılacak bişe yok. Uygulamayı kurduktan sonra ekrana widgeti ekleyeceksin.

Ne kadar açık oldu bilmiyorum ama elimden gelen budur. ((:
valla üstadım biraz yordum ama eline sağlık valla :)
  • Forum girişleri 284

30.Mar.2014 21:40:51 via Website

Salih Can Binboğa
Bunları idirdim başka var mı peki?

İlk mesaja birkaç tane daha ekledim.