Samsung Galaxy S4 — CİHAZ MODİFİYE DURUMDA BİLGİSİ OLAN?

• Cevaplar:25
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 49

23.Şub.2014 00:29:46 via Website

Cihazım bir firma tarafından yurt dışından getirilip burada Samsung garantili diye satılıyormuş bende 1 ay önce garantiye yolladım bunu bilmeden geçenlerde öğrendim ve telefonum elime yeni geçti. Göndermeden önce Android 4.3 dü ve 4.2.2 olarak geri geldi güncelleme yapmaya çalıştığımda cihazınız modifiye edildi yazılım güncellemeleri mevcut değil diyor fabrika ayarlarına geri dönmeyi denedim hiçbir işe yaramadı. triangle away uygulamasını denedim uygulama çalışmadı bu konuda bilgisi olan yada yardım edebilecek varsa memnun olurum. Bide Root tam olarak nedir ?
Teşekkürler.
  • Forum girişleri 284

23.Şub.2014 01:23:26 via App

Rootu şöyle tanımlayabilirim. Cihaz üzerindeki yönetici siz oluyorsunuz. Telefonla gelen uygulamaları silebilir, sistem dosyalarına ulaşabilir, oyunlarda bir uygulama sayesinde ücretli nesneleri ücretsiz alabilirsiniz vs.

Telefonunuz GT-I9500 modeliyse Triangle Away uygulaması çalışmamaktadır. Zaten bu uygulama sayaç için... Modifiyeli dediğine göre cihazınız rootlu. Odin programı ile orijinal (stock) rom yüklemeniz gerekmektedir.
  • Forum girişleri 49

23.Şub.2014 20:13:10 via App

Evet GT-I9500 cihazım ve durumu "özel" olarak gözükmekte bunu tam olarak nasıl düzeltebilirim? Cihaz tamirden geldikten sonra kendiliğinden kapanıp açılmaya başladı tamiri yapan kişilere güvenmiyorum açıkçası. bahsettiğiniz uygulamaları bilmiyorum link olarak paylaşırsanız sevinirim.
  • Forum girişleri 284

23.Şub.2014 23:03:59 via Website

İndirmeniz gerekenleri belirteceğim.

GT-9500 Android 4.3 Türkiye Romu: İndir
USB Sürücüleri: http://yadi.sk/d/xDGfQHUrHi4F2
Odin: http://yadi.sk/d/YbTJIPSxJRLMe

Bunları indirdikten sonra arşiv dosyalarından masaüstünüze çıkartın.

İlk önce USB sürücüleri kurun ve Odin programını çalıştırın.

Odin programında "Auto Restart ve Reset Time" kutucuklarını işaretleyip AP (PDA) kısmından rom dosyamız olan tar.md5 uzantılı dosyayı seçin.

Telefonunuzdan "Ayarlar - Daha fazla - Geliştirici Seçenekleri" giriyoruz ve USB Hata Ayıklama'yı etkinleştiriyoruz.
*Geliştirici Seçenekleri'ni göremiyorsanız, Cihaz Hakkında bölümünde yer alan Yapım Numarası'na 7 kez ard arda tıklayın.

Telefonunuzu kapatın ve "Ses Kısma+Ana Menü+Güç" tuşlarına aynı anda basarak "Download Mode" açın. Gelen ekranda "Ses Açma" tuşuna basarak devam edin. Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Odin programı telefonunuzu algılayacaktır.

Her şey tamamsa "Start" butonuna basarak işlemi gerçekleştirin.

*Not: Tüm sorumluluk size aittir.

— değiştirilme tarihi 25.Şub.2014 18:27:26

• Forum girişleri 49

25.Şub.2014 15:43:56 via Website

Android 4.2.2 paylaştığınız linkler bir sıkıntı çıkarırmı ?
  • Forum girişleri 284

25.Şub.2014 15:48:41 via Website

Yavuzhan Şen
Android 4.2.2 paylaştığınız linkler bir sıkıntı çıkarırmı ?

Ne gibi?
  • Forum girişleri 49

25.Şub.2014 15:52:54 via Website

4.3 için room linki yazmışsınız benim 4.2.2 işlemin olmaması gibi
  • Forum girişleri 284

25.Şub.2014 16:04:41 via Website

Android 4.3 istemiyor musunuz? :) Telefonunuzdaki Android 4.2.2 sürümü olması bir sorun çıkarmaz. Rahatlıkla yükleyebilirsiniz.
  • Forum girişleri 49

25.Şub.2014 16:25:34 via App

Ben aslında cihazıma güncelleme yapabilmek istiyorum :D root atmam bunu sağlayacaktır demi ? her şey için teşekkür ederim şimdiden :D
  • Forum girişleri 284

25.Şub.2014 16:54:48 via Website

Yavuzhan Şen
Ben aslında cihazıma güncelleme yapabilmek istiyorum :D root atmam bunu sağlayacaktır demi ? her şey için teşekkür ederim şimdiden :D

Root yaparsanız cihaz veya Kies üzerinden güncelleyemezsiniz. Yine Odin programını kullanmak durumunda kalırsınız.

— değiştirilme tarihi 25.Şub.2014 16:55:13

• Forum girişleri 49

25.Şub.2014 18:02:29 via App

Ben şu anda da güncelleyemiyorum odin programı bu bahsettiğiniz işlem ile mi kurulacak yoksa hiç bu işlemleri yapmadan kurabilirmiyim ?
  • Forum girişleri 284

25.Şub.2014 18:12:08 via Website

Yavuzhan Şen
Ben şu anda da güncelleyemiyorum odin programı bu bahsettiğiniz işlem ile mi kurulacak yoksa hiç bu işlemleri yapmadan kurabilirmiyim ?

Odin programı telefona yazılım yüklerken kullanacağınız program sadece. Bu program ile rom yüklemesini yapacaksınız. Herhangi bir sorun olmadan işlemleri yaptıktan sonra Türkiyeye Android 4.4.2 güncellemesi geldiğinde telefon veya Kies üzerinden yükseltebileceksiniz.
  • Forum girişleri 49

25.Şub.2014 18:22:59 via App

O zaman ben bu işlemleri yapıcam inşallah olur teşekkür ederim yardımlarınız için :)
  • Forum girişleri 1

11.Ağu.2014 10:01:25 via Website

merhaba,
konu başlığı aynı olduğu için buradan yazmak durumundayım.ayrıca bu konuyla ilgili tüm yazılanları okudum..

telefonum s4 mini I9190.
cihaz durumu özel..
root checker yükledim ve "**will not root this device" kırmızı ile yazılı..
sanırım başka bir telefonumun e-imei lini bu telefona attığımız için root'suz..
şimdi telefonumu 4.2.2 olan sürümden 4.3 e yükseltebilir miyim?

• Forum girişleri 1

07.Eyl.2014 19:36:20 via Website

Benim Telefon modelim gt-9505 aynı linkleri kullansam sorun olurmu

• Forum girişleri 1

19.Mar.2015 20:38:19 via Website

Yavuzhan Şen

Evet GT-I9500 cihazım ve durumu "özel" olarak gözükmekte bunu tam olarak nasıl düzeltebilirim? Cihaz tamirden geldikten sonra kendiliğinden kapanıp açılmaya başladı tamiri yapan kişilere güvenmiyorum açıkçası. bahsettiğiniz uygulamaları bilmiyorum link olarak paylaşırsanız sevinirim.

samsung galaxy grand 2 sm-g710 orjinal rom linkini atarmısınız