Samsung Galaxy Note 3 — Note 3 reset sorunu

• Cevaplar:19
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 9

24.Şub.2014 00:45:50 via Website

Değerli arkadaşlar note 3 m9005 kullaniyorum Yanlız fabrika ayarlarına kesinlikle donduremiyorum yardımlarınızı Beklemektedir Her denememde recovery booting yazıyo aldıktan kırmızı yazıyla bir şeyler daha yazıyo o şekilde kaliyor
  • Forum girişleri 284

24.Şub.2014 00:58:49 via App

Ses Açma+Güç+Menü tuşlarına basarak Recovery Mode'u açın. Wipe data/Wipe cache partition işlemlerini yapın. Bu işlem tüm verilerinizi silecektir. Bir nevi fabrika ayarlarına dönme işlemidir.
  • Forum girişleri 9

24.Şub.2014 05:50:27 via Website

Çağdaş bey öncelikle bilgi paylasiminiz için teşekkür ederim bu işlemi daha öncede denemistim hep aynı yazı geliyo ve ekran o şekilde kalıyo RECEVERY BOOTING...
RECEVORY IS NOT SEANDROID ENFORCING
SET WARRANT BIT : RECOVERY
Bu şekilde bi yazı çıkıyo ekrana acaba root işlemi yarım kaldı o yüzdenmi böyle oluyo bu hatayi nasil duzeltebilirim yardımlarınızı beklemekdeyim
  • Forum girişleri 4

24.Şub.2014 10:46:58 via App

Note 3 için stock ROM indir Telefonu odin e bağla oradan dene benim note 3 um yok ama tahmini olarak söylüyorum.
  • Forum girişleri 9

24.Şub.2014 11:53:10 via Website

Fatih bey bilgi için teşekkür ederim yanlız stock rom için link alabilirsiniz birde nasıl yüklenir detaylı bilgi verirseniz sevinirim en kisa zamanda yardımlarınızı beklemekdeyim hayırlı gunler
  • Forum girişleri 1.065

24.Şub.2014 13:16:01 via App

murat vey ayarlardan fabrika verilerine sifirlama secenegini bulamadinizmi

HAZREC..

• Forum girişleri 9

24.Şub.2014 13:51:20 via Website

Hazrec bey dediğim gibi yine aynı recovery booting yazısi geliyo o şekilde kalıyo olmuyor yardım ve bilgi paylasiminiz beklemekdeyim
  • Forum girişleri 1.065

24.Şub.2014 14:04:18 via App

murat bey kullandigim bir cihaz degil fakat genel olarak samsung ayni. bataryayi sokup takin telefonu direk recovery modda acmayi deneyim olmaz ise servise verin derim.

HAZREC..

• Forum girişleri 9

24.Şub.2014 15:12:03 via Website

Hazrec bey denedim yine aynı stock rom hakkında bilginiz varsa benimle paylasirsaniz sevinirim belki bununla duzelir
  • Forum girişleri 284

24.Şub.2014 15:34:23 via Website

Murat Bey, telefon modeliniz nedir? Cihaz Hakkında kısmından öğrenebilirsiniz.
  • Forum girişleri 1.065

24.Şub.2014 15:40:55 via App

murat bey stock rom kurmak icin telefonunuzun ayarlar kismindan anabant surumune gore frimwarini www.sammobile.com sitesinden yada internetten arastirip indirmeniz gerekiyor gerekli diger programlar

odin
samsung usb driwer

bunlarida indirip stock romu telefonunuza yukleyebilirsiniz fakat sizi uyariyorum bu iş riskli bir is sorumluluk size aittir cihaziniz tugla haline gelebilir. detayli bir anlatim şu anda yapamam kusuruma bakmayin.

HAZREC..

• Forum girişleri 9

24.Şub.2014 16:00:50 via Website

Çağdaş bey sm-n9005 note 3 almanyadan geldi
  • Forum girişleri 9

24.Şub.2014 16:05:08 via Website

Hazrec bey bilgi paylasiminiz için teşekkür ederim olduya bu telefona stok rom yüklerken işler yolunda gitmedi ve telefon tamamen kullanılmaz hale geldi acaba samsung servis yeniden kullanılır hale getiremez mi
  • Forum girişleri 1.065

24.Şub.2014 16:25:33 via App

getirir fakat ucret taleb eder sizden

HAZREC..

• Forum girişleri 284

24.Şub.2014 16:27:59 via Website

Bağlantıdaki dosyayı indirin, devam edelim: http://terafile.co/e34c995f5d01

Bunun öncesinde dikkat etmeniz gerekenler var.

- Bağlantıdaki dosya Android 4.4.2 Almanya DBT sürümüne aittir.
- Sorumluluk size aittir. Ancak herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
  • Forum girişleri 9

24.Şub.2014 17:02:39 via Website

Çağdaş bey bu linki indirdikten sonra yapmam gerekenleri tarif edermisiniz şimdiden yardım ve paylasiminiz için teşekkür ederim
  • Forum girişleri 284

24.Şub.2014 17:22:11 via Website

Lütfen verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

USB Sürücüleri: http://yadi.sk/d/xDGfQHUrHi4F2
Odin v3.09: http://yadi.sk/d/YbTJIPSxJRLMe

Bunları ve rom dosyasını indirdikten sonra arşiv dosyalarından masaüstünüze çıkartın.

İlk önce USB sürücüleri kurun ve Odin programını çalıştırın.

Odin programında "Auto Restart ve Reset Time" kutucuklarını işaretleyip AP kısmından rom dosyamız olan tar.md5 uzantılı dosyayı seçin. Büyük bir ihtimalle rom dosyasının içerisinde bir tane dosya vardır. Ancak başka dosyalar varsa lütfen belirtin.

Telefonunuzdan "Ayarlar - Genel - Geliştirici Seçenekleri" girin ve USB Hata Ayıklama'yı etkinleştirin. Telefonunuzu kapatın ve "Ses Kısma+Ana Menü+Güç" tuşlarına aynı anda basarak "Download Mode" açın. Gelen ekranda "Ses Açma" tuşuna basarak devam edin. Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Odin programı telefonunuzu algılayacaktır.

Her şey tamamsa "Start" butonuna basarak işlemi gerçekleştirin.

Telefonunuz yeniden başladıktan sonra telefonu kapatın ve "Ses Açma+Ana Menü+Güç" tuşlarına basarak "Recovery Mode" açın. Karşınızdaki ekranda sırasıyla "wipe data/factory reset" ve "wipe cache partition" işlemlerini uygulayın. Menüde gezinmek için "ses açma/kısma" tuşlarını, seçim yapmak için ise "güç" tuşunu kullanabilirsiniz. Son olarak "reboot system now" seçin.

İşte bu kadar :)

— değiştirilme tarihi 24.Şub.2014 17:27:20

• Forum girişleri 9

24.Şub.2014 17:43:49 via Website

Çağdaş bey bu paylaşım için teşekkür ederim en kisa zamanda deneyeceğim iki sorum daha olacak ben bilgisayarımda Windows sp3 kullanıyorum telefona bu sizin verdiginiz linkdeki yazılımı yüklerken veya root islemi yaparken bilgisayar yazılımının bi önemi varmı yani illaki Windows 7 mi olmalı birde telefona bu sizin verdiginiz yazılımi yüklerken veya root yaparken internete bağlı olmak gereklimi Teşekkürler hayırlı aksamlar
  • Forum girişleri 284

24.Şub.2014 17:59:43 via Website

Windows dışında bir işletim sistemi olmadıkça sorun olmaz. Ayrıca internete ihtiyacınız yoktur.

Rica ederim, başarılar :)
  • Forum girişleri 1

27.Şub.2014 07:39:35 via Website

Arkadaşlar merhaba;
N9005 model telefonumu Thailand dan Malezya firmware yüklü olarak almıştım. Bu sürüm içinde Türkçe menü olmadığından Open Avrupa Rom larından Makedonya firmware ini yüklemeye çalıştım ancak odin son anda hata veriyor telefon softbrick olup download modda kalıyor. Ancak orjinal malezya firmware ini yükleyerek eski haline dönüyor. Telefonda bölgesel kilit olayı yok. Türkiye'de sorunsuz kullanılıyor ancak başka Rom lar yükleyemedim.. Nasıl yapabilirim? Telefonun usb hata ayıklama ya dikkat etmemiştim ancak odin son ana kadar yükleme yapıp son anda yani yükleme biterken hata veriyor. Yoksa yüklemeden önce bir wipe mı yapmalıyım? Telefonu eşim kullandığı için Türkçe menü şart gibi gözüküyor. Yardım bekliyorum..