Galaxy S4 Odin ile Rom Yükleme

• Cevaplar:94
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 284

24.Şub.2014 13:44:47 via Website

Merhabalar,

Android telefonumuza Odin programı ile nasıl Firmware/Rom yükleyebileceğimizi anlatacağım.

Not: Tüm işlemlerin sorumluluğu size aittir.

İndirilecekler

USB Sürücüleri: http://yadi.sk/d/xDGfQHUrHi4F2
Odin v3.09: http://yadi.sk/d/YbTJIPSxJRLMe
Rom dosyası: http://www.sammobile.com/firmwares/
*Not: Telefonunuzun modeline uygun olanı indiriniz!

Bunları indirdikten sonra arşiv dosyalarından masaüstünüze çıkartın.

İlk önce USB sürücülerimizi kuruyoruz

Telefonunuzdan "Ayarlar - Daha fazla - Geliştirici Seçenekleri" giriyoruz ve USB Hata Ayıklama'yı etkinleştiriyoruz.
*Geliştirici Seçenekleri'ni göremiyorsanız, Cihaz Hakkında bölümünde yer alan Yapım Numarası'na 7 kez ard arda tıklayın.

Telefonumuzu kapatıyoruz ve "Ses Kısma+Ana Menü+Güç" tuşlarına aynı anda basarak "Download Mode" açıyoruz. Gelen ekranda "Ses Açma" tuşuna basarak devam ediyoruz. Telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Odin programını çalıştırıyoruz. Program telefonunuzu tanıyacaktır.

Odin programında "Auto Restart ve Reset Time" kutucuklarını işaretliyor, AP (PDA) kısmından rom dosyamız olan .tar.md5 uzantılı dosyayı seçiyoruz.
Her şey tamamsa "Start" butonuna basarak işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

*Root konusundaki resim olup, işlemlerle ilgili bir fark yoktur.

Telefonumuz yeniden başladıktan sonra telefonu kapatın ve "Ses Açma+Ana Menü+Güç" tuşlarına basarak "Recovery Mode" açıyoruz. Karşınızdaki ekranda sırasıyla "wipe data/factory reset" ve "wipe cache partition" işlemlerini uyguluyoruz. Menüde gezinmek için "ses açma/kısma" tuşlarını, seçim yapmak için ise "güç" tuşunu kullanıyoruz. Son olarak "reboot system now" diyoruz.

Artık yeni yazılımın tadını çıkarmaya hazırsınız :)

Teşekkürler

— değiştirilme tarihi 04.Mar.2014 11:22:48

• Forum girişleri 1.065

24.Şub.2014 14:01:27 via App

konu ilgili alana taşinmiştir bilgi icin tesekkurler

HAZREC..

• Forum girişleri 49

25.Şub.2014 13:37:54 via App

Bu dosyaların hepsi cihaza mı indirilecek? Bilgisayara indirmem gereken bir şey var mı?
  • Forum girişleri 284

25.Şub.2014 14:16:51 via Website

onur kahveci
Bunun telefona ne gibi bir sakincasi var :)

Hata yapma olasılığı çok düşük de olsa, hata yaptığın an telefonunuz kullanılamaz hale gelebilir :)

Yavuzhan Şen
Bu dosyaların hepsi cihaza mı indirilecek? Bilgisayara indirmem gereken bir şey var mı?

Hepsi bilgisayara indirilecek.
  • Forum girişleri 76

25.Şub.2014 23:19:22 via Website

Merhaba bu işlerin sonunda telefon sıfırlama var onu yapmamak olur mu ? Çünki 100 adet uygulama var telefonda indirdiği ?
  • Forum girişleri 284

25.Şub.2014 23:31:38 via Website

Salih Can Binboğa
Merhaba bu işlerin sonunda telefon sıfırlama var onu yapmamak olur mu ? Çünki 100 adet uygulama var telefonda indirdiği ?

Merhabalar, telefonla ilgili herhangi bir sorun olmaması için o işlem yapılıyor. Kısacası temiz kurulum için...

Uygulamaları yedekleyebilirsiniz. Ümit arkadaşımızını bununla ilgili bir konusu mevcut:

http://www.androidpit.com.tr/tr/android/forum/thread/586796/Root-lu-Cebinizin-Yedegini-Alma-Adim-Adim
  • Forum girişleri 76

26.Şub.2014 01:32:05 via App

Yanıtınız için teşekkür ederim, 120 adet uygulamayi modifiye edildi sorununun duzelecegini sanip telefonumu sifirladim galax a4 9500 hersey silindi ve duzelmedi o sorun maalesef konu açtım bir arkadaş stock rom yuklerseniz sıfırdan düzelir dedistock romu nerden bulacagimi bilmiyorum biliyorsaniz baglanti adresini verir misiniz ? buradaki talimatlara gore yükleyim. ama sifirlamasakta olur degil mi ?
  • Forum girişleri 284

26.Şub.2014 10:33:57 via Website

Stock Romu bağlantıdan indirebilirsiniz:

http://yadi.sk/d/dTIle9dtJTG8D

Sıfırlama işlemi önerilen bir şeydir. Yapmamanız durumunda batarya daha çabuk bitme, telefonunuz durduk yere yeniden başlama vb. sorunlara yol açabilir. Ancak sıfırlama işlemini yapmayıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Bir sorunla karşılaşırsanız sıfırlama işlemini yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca o uygulamalar içerisinde root yetkisiyle çalışanlar da vardır, onları silmeniz gerekir :)
  • Forum girişleri 49

26.Şub.2014 14:05:47 via Website

rom u kurdum ve 4.3 geldi ama telefon hattımı görmüyor pın sorgusu yaptığı halde yalnızca acil aramalar diyor sım i başka telefona takınca bir sıkıntı olmuyor arama yapabiliyorum ama benim telefonum da arama yapmaya çalışınca ağda kayıtlı değil diyor. başkası beni arayınca onlara bir süre çaldıktan sonra cevap yok diyor. tekrar rom yüklesem geçermi yada fabrika ayarlarına mı dönmem gerekir ?
  • Forum girişleri 284

26.Şub.2014 15:01:13 via App

Yavuzhan Şen
rom u kurdum ve 4.3 geldi ama telefon hattımı görmüyor pın sorgusu yaptığı halde yalnızca acil aramalar diyor sım i başka telefona takınca bir sıkıntı olmuyor arama yapabiliyorum ama benim telefonum da arama yapmaya çalışınca ağda kayıtlı değil diyor. başkası beni arayınca onlara bir süre çaldıktan sonra cevap yok diyor. tekrar rom yüklesem geçermi yada fabrika ayarlarına mı dönmem gerekir ?

Telefonunuzda başka hat denediniz mi?
  • Forum girişleri 284

26.Şub.2014 23:25:39 via App

Hiçbir sorun çıkmaması gerekirdi. Sıfırlama işlemini yaptınız mı? Acaba sizin telefonunuz replika ürün mü?
  • Forum girişleri 49

26.Şub.2014 23:33:14 via App

Evet sıfırlama işlemini dediğiniz gibi rom dan sonra yaptım az önce de yeniden denedim ama olmadı
  • Forum girişleri 284

26.Şub.2014 23:50:20 via App

*#0011# tuşlar mısınız? En altta imei ile ilgili ne yazıyor?
  • Forum girişleri 49

27.Şub.2014 07:09:28 via App

fail yazıyor ve replika nedir ?

— değiştirilme tarihi 27.Şub.2014 09:59:36

• Forum girişleri 49

27.Şub.2014 08:01:45 via App

biri bana ciddi bir yardım edebilir mi arkadaşlar sinirden teli kırmak üzereyim
  • Forum girişleri 49

27.Şub.2014 17:21:14 via App

Çağdaş T.
Telefonunuzda başka hat denediniz mi?
başka bir hat buldum ve denedim aynı hataları gene verdi