Galaxy S4 Odin ile Rom Yükleme

• Cevaplar:94
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 49

04.Mar.2014 16:22:35 via App

Çağdaş T.
Bulamadım malesef. Ben indiriyorum, Yandex hesabıma yükleyeceğim. O zaman indirebilirsiniz.
teşekkür ederim
  • Forum girişleri 76

04.Mar.2014 16:33:47 via App

anladim Teşekkür ederim i9500 icin stock rom tahmininizce ne zaman yayinlanir ve nerede yauinlaniyor ?
  • Forum girişleri 284

04.Mar.2014 17:12:57 via App

Salih Can Binboğa
anladim Teşekkür ederim i9500 icin stock rom tahmininizce ne zaman yayinlanir ve nerede yauinlaniyor ?

İnanın bana ilgilenmiyorum. İster yayınlasınlar ister yayınlamasınlar. Bana göre yanlış politikalarının kurbanı oldular. Zaten Android 4.4.2 sürümünü kullanıyorum. http://www.sammobile.com/firmwares/ adresinden takip edebilirsiniz. "Search device here" yazan arama kutucuğuna telefon modelinizi yazarak öğrenebilirsiniz.

— değiştirilme tarihi 04.Mar.2014 17:22:51

• Forum girişleri 284

04.Mar.2014 18:46:57 via Website

Salih Can Binboğa
Anladim cok cok teşekkür ederim 4.4.2 ye nasil gectiniz custom mu ?

Evet, custom rom kullanıyorum. Ancak Rusya ve Hindistan için orijinal romlar yayınlandı. Stock rom olsun, custom rom olmasın istiyorsanız bu ülkelere ait romları indirip Odin programı ile yükleyebilirsiniz.

— değiştirilme tarihi 04.Mar.2014 18:47:23

• Forum girişleri 76

04.Mar.2014 19:16:48 via App

Anladım ben şimdi cyangemod 11 i kurucagim bundan sonra eger stock cikinca turkiye icin customsan memnun kalmazsam stockta yukleyebilirim dimi? birde sizin custom ne acaba sondu bu
  • Forum girişleri 284

04.Mar.2014 19:37:00 via Website

Salih Can Binboğa
Anladım ben şimdi cyangemod 11 i kurucagim bundan sonra eger stock cikinca turkiye icin customsan memnun kalmazsam stockta yukleyebilirim dimi? birde sizin custom ne acaba sondu bu

Evet, stock rom çıktığında bu konudaki gibi Odin ile yüklemeniz yeterli.

xda-developers sitesindeki Hassan Rom'u kullanıyorum. Orijinal Android 4.4.2 sürümüne çok yakın. Çünkü yeni bir rom ve geliştirilmeye ihtiyacı var. Sadece wipe işlemlerini ve root işlemini kendi yapıyor. Ayrıca gereksiz uygulamaların çıkartıldığı bir rom ve Knox yok. Diğer custom romlarda olan genel özelliklerin olduğu bir rom. Ama elbette her custom romun kendini öne çıkaran özellikleri mevcut. Test amaçlı yükledim Omega rom yükleyebilirim. Omega ve WanamLite romlara bakabilirsiniz. Arrow Rom da iyi ancak 4.4.2 için çıkarmadılar daha.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662583

— değiştirilme tarihi 04.Mar.2014 19:40:42

• Forum girişleri 49

05.Mar.2014 06:45:22 via App

ekranımda bu çıktı ve kies bir türlü cihazı görmüyor

— değiştirilme tarihi 05.Mar.2014 08:36:49

• Forum girişleri 76

05.Mar.2014 09:23:49 via App

bu handan romu yuklesem nasil turkce yapacağım ? ya birde handan 1.3 gb cyangemod 214 mb neden bu kadar dusuk cyangemod eksik doaya felan mi var sizce? Son olarak birde hassan romu indirdim gapps doyasını bulamadım :(

— değiştirilme tarihi 05.Mar.2014 18:21:56

• Forum girişleri 49

06.Mar.2014 17:31:05 via Website

Çağdaş T.

Evet, stock rom çıktığında bu konudaki gibi Odin ile yüklemeniz yeterli.

xda-developers sitesindeki Hassan Rom'u kullanıyorum. Orijinal Android 4.4.2 sürümüne çok yakın. Çünkü yeni bir rom ve geliştirilmeye ihtiyacı var. Sadece wipe işlemlerini ve root işlemini kendi yapıyor. Ayrıca gereksiz uygulamaların çıkartıldığı bir rom ve Knox yok. Diğer custom romlarda olan genel özelliklerin olduğu bir rom. Ama elbette her custom romun kendini öne çıkaran özellikleri mevcut. Test amaçlı yükledim Omega rom yükleyebilirim. Omega ve WanamLite romlara bakabilirsiniz. Arrow Rom da iyi ancak 4.4.2 için çıkarmadılar daha.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662583

bunu nasıl yükleyebilirim ?
  • Forum girişleri 284

06.Mar.2014 22:06:53 via Website

Yetiştim :)

Salih Can Binboğa
bu handan romu yuklesem nasil turkce yapacağım ? ya birde handan 1.3 gb cyangemod 214 mb neden bu kadar dusuk cyangemod eksik doaya felan mi var sizce? Son olarak birde hassan romu indirdim gapps doyasını bulamadım :(

Stock Rom üzerine inşa edildiğinden dil dosyaları çıkartılmamıştır. Telefona yükledikten sonra başlangıçta ayarlar yapacaksınız. Oradan Türkçe seçebilirsiniz. Hassan Rom için Gapps dosyasına ihtiyacınız yok. Her custom romun boyutu farklı olabilir, normal bir şey.

Yavuzhan Şen
ekranımda bu çıktı ve kies bir türlü cihazı görmüyor
O sorunun düzeltilmesi biraz zahmetli sayılır. İstiyorsanız açıklayabilirim.

Yavuzhan Şen
bunu nasıl yükleyebilirim ?
Hassan Rom'u yüklemek istiyorsanız aşağıdakileri yapmanız gerekmektedir.
  • Bağlantıdan ClockworkMod Recovery dosyasını indirin: http://d-h.st/2Iu
  • ClockworkMod Recovery kurulumu için bu konuda anlatıldığı gibi Odinle yükleyin.
  • Rom dosyasını hafıza kartına atın.
  • Telefonu kapatıp "Ses Açma+Ana Sayfa+Güç" tuşlarına basarak CWM Recovery Mode'a girin. Karşınıza gelen ekranda "Install zip -> choose zip from /sdcard1" kısmından ROM dosyasını yükleyin.
  • En son "restart system now" seçeneğini seçerek telefonunuzu yeniden başlatın.

— değiştirilme tarihi 06.Mar.2014 22:48:12

• Forum girişleri 76

06.Mar.2014 22:26:09 via App

Çağdaş hoş geldin :D bir konum var galaxy s4 forumun bir bakarmisin bir bilgin vardir belki
  • Forum girişleri 49

07.Mar.2014 17:55:42 via Website

"ClockworkMod Recovery kurulumu için bu konuda anlatıldığı gibi Odinle yükleyin."
winRAR içindeki dosyayı rom yüklüyormuş gibi yüklemem lazım?
rom dosyasıda dışarı çıkartılıp sd card a yüklemem lazım?
bi de odin işleminden sonramı rom dosyasını sdcard a atıp yüklemem lazım ? :D
  • Forum girişleri 284

07.Mar.2014 18:20:09 via Website

Yavuzhan Şen
"ClockworkMod Recovery kurulumu için bu konuda anlatıldığı gibi Odinle yükleyin."
winRAR içindeki dosyayı rom yüklüyormuş gibi yüklemem lazım?
rom dosyasıda dışarı çıkartılıp sd card a yüklemem lazım?
bi de odin işleminden sonramı rom dosyasını sdcard a atıp yüklemem lazım ? :D

Evet, arşiv dosyası içerisindeki dosyayı Odin ile rom yüklüyormuş gibi yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca bu işlemden sonra rom dosyasını hafıza kartına atıp yükleyiniz.
  • Forum girişleri 49

07.Mar.2014 22:04:48 via App

Bunun için cihazın root lu olması gerekiyor mu ? ve benim cihaz şu durumda root lu sayılmıyor değil mi? :D
  • Forum girişleri 24

07.Mar.2014 22:12:17 via App

Benim telefon gtı 9505 ve root ile imei yüklendi geçen supersu yu kaldırdım imei gitmedi telefon rootlu görünmüyor cpu z uygulamasında. Simdi güncelleme yaparsam imei gider mi efs yedekle dediler efs nin içi boş ama. Yardım edersen dualarım seninle kardeş. Kolay gele
  • Forum girişleri 284

08.Mar.2014 13:51:10 via Website

Yavuzhan Şen
Bunun için cihazın root lu olması gerekiyor mu ? ve benim cihaz şu durumda root lu sayılmıyor değil mi? :D

Rootlu olmasına gerek yok. Ayrıca cihazın şu an rootlu değil.

Furkan YOLDAŞ
Benim telefon gtı 9505 ve root ile imei yüklendi geçen supersu yu kaldırdım imei gitmedi telefon rootlu görünmüyor cpu z uygulamasında. Simdi güncelleme yaparsam imei gider mi efs yedekle dediler efs nin içi boş ama. Yardım edersen dualarım seninle kardeş. Kolay gele

Imei klasörünü görebilmek için kullandığın uygulamanın root iznine ihtiyacı var. SuperSU uygulamasını sildiğine göre bu izni sağlayacak bir uygulama yok. SuperSU uygulamasını yeniden yüklemen gerekiyor.