Piranha Zen 569 TL

• Cevaplar:1
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 323

03.Mar.2014 18:41:27 via Website

Arkadaşlar bu hafta cuma günü (7 mart) bim'de piranha zen marka telefon satışta olacak.
Telefonun normal fiyatı 700 Tl ancak bim'de kılıfıyla birlikte 569 TL, orta seviye android telefon almak isteyenler kaçırmasın

telefonun özellikleri
- 5" IPS HD ekran (corning garilla 2)
- Mediatek 1.2 ghz 4 çekirdek işlemci
- PowerVR SGX544 gpu
- 1 GB ram
- 13mp sony sensörlü arka kamera, 5 mp ön kamera
- 8gb hafıza, sd kart takılabiliyor
- bluetooth 4.0 ve OTA desteği
- çift sim kart
- 2000 mah batarya
- 133 gram
- android 4.2

Mesut Çevik (donanımhaber) telefonun incelemesini yaptı, isterseniz bakabilirsiniz. İncelemede söylenenler, telefon genel olarak iyi, arka kapağı alüminyum olduğu için tutması rahat, kamerası 13 mp'ye göre iyi değil (ancak o fiyata alınabilecek bir telefona göre çok daha iyi olduğuna eminim), ses düzeyi ve internet hızı yeterli, ekran hd olduğu için nfs most wanted, real racing gibi oyunları akıcı bir şekilde çalıştırıyor.
Telefon discovery ile aynı işlemciyi kullanıyor. bu işlemci snapdragon 400 ile yakın performansta ve bu yıl bu 2 işlemciyle pekçok telefon çıkacak (örneğin sony M2, T2 ultra, htc desire 816 gibi) ancak bu telefonlar en az 800 - 1000 TL civarına satılacak. O yüzden bu seviye telefon bana yeter diyenlerin kesinlikle kaçırmaması lazım.
Telefonu android 4.2 ile gelecek ve başka güncelleme beklememek lazım.
Ekranın hd olması çok büyük bir artı çünkü mesela dark evo x5 mediatek'in 1.5 ghz işlemcisini kullanmasına rağmen ekran fhd olduğu için bazı oyunlarda takılıyor.

Piranha markası servis yönüyle çok eleştirilen markalardan biri, ancak ben servisin kötü olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Ben 1.5 yıl önce tablet almıştım ve 30 TL'ye piranha plus üyesi oldum, garanti süresi 5 yıl oldu. Bir ara tabletin ekranı gitti, galiba küçük kuzenim tableti düşürmüş (ben yapmadım dese de bence o yapmıştır). Konu ile ilgili mail attım, hemen gelip tableti aldılar, ekran değişti ve 2 hafta sonra kargoyla evimize getirdiler. Ekran en pahalı bileşenlerden biridir, başka firma olsa 150-200 TL isteyebilirdi çünkü kullanıcı hatası var. Bugün samsung sony dahil hiçbir marka ölü pixel olmadığı zaman ekranı beleşe değiştirmez. Ayrıca kargoyla evinizden alıp yine kargoyla evinize kadar getiriyorlar. O yüzden Piranha Plus üyesi olmanızı tavsiye derim.

Sonuç olarak tabiki de şahsi olarak garanti veremem ancak f/p olarak çok iyi bir telefon. Bu fiyata bu telefon dışında bulunabilecek en iyi telefon Ace 2'dir heralde, o da performans olarak zen'in yakınından dahi geçemez :)
zaten bence şuanda f/p olarak bundan başka 2 telefon daha var. gm discovery (650 TL) ve moto g (paralel ithalat ile 750 TL)
  • Forum girişleri 1.065

03.Mar.2014 18:52:53 via App

saol kardesim inceledim bende guzel telefon fiyat ta guzel yetisen alir

HAZREC..