Samsung Galaxy S3 — Samsung i9300 Galaxy S3 Sorularım

• Cevaplar:12
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 9

09.Mar.2014 20:30:01 via Website

Merhaba arkadaşlar ben telefonu 8 gün önce sıfır olarak aldım ve size bikaç sorum olacak.

1-) Bende telefonun orjinal 2100 mAh'lık bataryası var ancak şarjı bana yetmiyor mobil veriyi ve senkronizasyonu devamlı açık tutuyorum günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum. İnternette orjinal 3000 mAh'lık bataryalar buldum fiyatları 90-100 lira arası sizce bunlardan alsam verdiğim paraya değer mi şarjı 2 gün gider mi? Çok farketmiyorsa almayacağım.

2-) Telefonu aldığımda Android 4.1.2 sürümü yüklüydü 4.3'e güncellemeden önce birkaç uygulama ve oyun yüklemiştim bazı konularda gördüğüme göre Android sürümünü güncelledikten sonra telefona bi format atmak gerekiyormuş ben bunu yapmadım telefonda da ara sıra menüde falan hafif kasmalar hissediyorum. Six Guns adlı oyunu yüklemiştim o takılıyordu mesela bunun üzerine sildim acaba telefonun yavaşlaması güncellemenin üstüne format atmamamdan mı kaynaklanıyordur?

3-) Şarj sorunum Android sürümümden kaynaklanıyor olabilir mi? 4.1.2'deyken şarj daha iyi gidiyordu güncelledikten sonra şarjı çok yemeye başladı Battery Doctor'da şarjın %33'ünü Android sisteminin yediği yazıyor sizce ne yapmalıyım?

4-) 19 tane uygulama ve 4 tane oyun yükledim telefon boştayken RAM'in 650 MB civarı kullanılıyor gözüküyor sizce bu normal midir kasma yapan şey bu mudur?

5-) GTA San Andreas veya Vice City yüklesem kasar mı?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum saygılar. :)
  • Forum girişleri 27

09.Mar.2014 20:47:14 via App

Tek söyleyebileceğim mobil veri sürekli açık ve çekim kalitesi düşükse günü çıkaramaması normal. Sürekli S4 mini kullaniyorum ama 4.3 gelince S3ümü de denemek istedim. Ve evet o da 4.3 le günü çıkartamıyor.
  • Forum girişleri 598

09.Mar.2014 22:12:11 via App

Tarık Ş.
Teşekkürler.
forumda 3000mah batarya diye konu acmistim bakabilirsin. 1 yildan fazla suredir s3 kullanicisiyim. o bataryayla performanslarimi resimlerle o konuda paylasmistim bakanilirsin.
  • Forum girişleri 9

09.Mar.2014 22:58:03 via Website

Ali Aktaş
Tarık Ş.
Teşekkürler.
forumda 3000mah batarya diye konu acmistim bakabilirsin. 1 yildan fazla suredir s3 kullanicisiyim. o bataryayla performanslarimi resimlerle o konuda paylasmistim bakanilirsin.
Teşekkürler diğer sorularıma da cevap gelirse memnun olucam.
  • Forum girişleri 124

10.Mar.2014 11:11:31 via App

telefonu fabrika ayarlarina dondermenizi tavsiye ederim guncellemeden sonra sarj çok gitmeye basladi 3000 mah batarya da sizi 25-26 saat götürür arkadasin da dedigi gibi forumda resimler var bakabilirsiniz, ama mutlaka bi fabrika ayarina donderin ki surum yerine otursun. ram de normaldir benim ramde en fazla 100 mb bos yer oluyor siz dusunun gerisini :)

— değiştirilme tarihi 10.Mar.2014 11:12:09

• Forum girişleri 3

10.Mar.2014 20:58:17 via Website

ugur aydogan
Tek söyleyebileceğim mobil veri sürekli açık ve çekim kalitesi düşükse günü çıkaramaması normal. Sürekli S4 mini kullaniyorum ama 4.3 gelince S3ümü de denemek istedim. Ve evet o da 4.3 le günü çıkartamıyor.
meraba bir konuda bilgi edinecektim sizden ben telefonu gecen yaz aldım aldım :) telefonu aldığımda android güncellemesi ( 4.0.4 Ice cream) halada aynı hiçbir güncelleştirme gelmedi.. nasıl yapabilirim.. benden sonra alanların hepsi 4,3 ama benimki hala 4.0.4 nasıl güncelliycem bir bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz ?
  • Forum girişleri 9

10.Mar.2014 22:04:26 via Website

Sergen Yüce
ugur aydogan
meraba bir konuda bilgi edinecektim sizden ben telefonu gecen yaz aldım aldım :) telefonu aldığımda android güncellemesi ( 4.0.4 Ice cream) halada aynı hiçbir güncelleştirme gelmedi.. nasıl yapabilirim.. benden sonra alanların hepsi 4,3 ama benimki hala 4.0.4 nasıl güncelliycem bir bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz ?
Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım güncelleştirme
  • Forum girişleri 2

11.Mar.2014 21:30:55 via App

Merhaba Tarık bey , telefonunuzu Android 4.3 güncellediğinizde telefona format atmanız gerekmez. Senkr ve özellikle mobil servisi kapatmanız telefonun hızlı şarj bitimini engeller. Menüdeki kasma performansı çok etkilemez ama güç tasarrufundaysa etkiler. Bende S3 kullanıcısıyım ve herhangi bir kasma yok, Android 4.3 sürümüde yüklü. Yalnız bir tavsiyem var S Voice girip menü tuşuna (home tuşunun solundaki tuşa) basıp settingse girip "Open the via key" özelliğini kapatırsanız telefonunuzun orta tuşuna bastığınızda daha hızlı tepki verdiğini görürsünüz.
  • Forum girişleri 9

12.Mar.2014 16:49:20 via Website

Berkay KAYA
Merhaba Tarık bey , telefonunuzu Android 4.3 güncellediğinizde telefona format atmanız gerekmez. Senkr ve özellikle mobil servisi kapatmanız telefonun hızlı şarj bitimini engeller. Menüdeki kasma performansı çok etkilemez ama güç tasarrufundaysa etkiler. Bende S3 kullanıcısıyım ve herhangi bir kasma yok, Android 4.3 sürümüde yüklü. Yalnız bir tavsiyem var S Voice girip menü tuşuna (home tuşunun solundaki tuşa) basıp settingse girip "Open the via key" özelliğini kapatırsanız telefonunuzun orta tuşuna bastığınızda daha hızlı tepki verdiğini görürsünüz.
Onu da yaptım teşekkürler. Ama ben yine de bi format atacağım içim rahat etmiyor. :)
  • Forum girişleri 1

12.Mar.2014 19:36:22 via App

5 ay önce aldım telefonu ama güncelleme hâlâ gelmeyince 4.4.2 Resurrection Remix rom yükledim s3 e ve sıfır kasma ayrıca boş ram olarak 569 mb gördüğüm oluyor size de tavsiye ederim.