Sony Xperia Z1 — Sony Z1 titreşim sorunu

• Cevaplar:7
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1

10.Mar.2014 10:33:56 via Website

herkese iyi forumlar

xperia z1 alarak aranıza katılmış bulunuyorum.
tabi android e uzak değiliz fakat sony ile ilgili bazı sorunlarım var umarım yardımcı olabilirsiniz.
genel olarak xperia z serisinde titreşim ile ilgili bir sıkıntı var. tüm titreşimler kapalı sadece çalarken titre seçeneği açık fakat titremiyor.
bu arada diagnotics den denedim hard reset attım cihaza.
diagnotics verisi şöyle; titreşimi test et şeklinde açtığım zaman hiç titremiyor fakat bir süre sonra tekrar titremeye başlıyor.
donanımsal bir sıkıntı değildir diye düşünüyorum. aynı sorunu yaşayan var mı ?

teşekkürler.
Özgür.
  • Forum girişleri 1

28.Mar.2014 21:29:32 via Website

merhaba,bende de aynı sorun var zaman zaman tireşim kesiliyordu şarj azalınca oluyor sandım ama şuanda tamamen kesildi yetkili servisi aradım format atın olmazsa yollayın dediler, format attım ilk olarak yoktu ama msj yazarken bi anda kendiliğinde geldi titreşim şimdi yine kesildi yazılımsal bi problem galiba.
  • Forum girişleri 135

28.Mar.2014 23:29:47 via App

ben boyle bır sorunla katsılasmadım bende z var z1 kullanan arkadaslarım var onlarda da boyle bır sorun olmadıgını biliyorum

— değiştirilme tarihi 28.Mar.2014 23:30:28

• Forum girişleri 1

25.Nis.2014 04:10:37 via Website

amerikada yasiyorum. buradan bir xperia z1 aldim. ilk gun titriyordu fakat 2. gun titrememeye basladi. ayarlardan diagonistics seceneginde telefonu test et menusunden girip tek tek test ettim. titresim calismiyordu. kulak yakinlik sensorunde denedim ilk 20 saniye kadar titremedi sonra birden titremeye basladi. biraz uzunca titremesini bekledim. sonra menuyu kapattigimda telefonum 2 dakika kadar sorunsuz titremeye devam etti. klavye tuslari uygulamalarda falan. daha sonra tekrar durdu. yazilim degil de donanimsal bir sorun oldugunu dusunuyorum. guncellemeyle cozulecek bir sorunmus gibi gorunmuyor. fikri olan varsa palylassin. sevinirim. tesekkurler.

• Forum girişleri 1

30.Nis.2014 12:47:35 via Website

Benim telefonda da titreşim sorunu var özellikle bu menü geri tuşlarına bastığımda çok fazla titriyo sesde farklılaşıyor klavye tuşlarında nadiren oluşuyor bu titreşim bide ses de sıkıntı oluyor karşı tarafın sesini alıyorum benim sesim gitmiyor 2 gün sonra servise götüreceğim servise vermek de ayrı sıkıntı illaki bir kaç gün telefonu bekletirler

• Forum girişleri 1

13.May.2014 01:15:28 via Website

Bendeki titreşim sorunu daha farklı kitkat güncellemesinden sonra titreşimin sesi değişti böle sanki içine kurbaga kacmıs gibi iç gıcıklatan sinir bozucu bi titreşim sesi cıkıyo ve bi türlü,düzelmiyo :'(

• Forum girişleri 1

27.May.2015 14:18:51 via Website

Marcus Eisenheim'e katılıyorum, sorun donanımsal olmalı. Xperia Z1'im var. Yazılımsal bir sorun olabilir düşüncesi ile bilgisayarımdan Android'in son yazılımını yükledim (Android: 5.0.2; Derleme numarası: 14.5.A.0.270) cihaz birgün mükemmel çalıştı. Sorun düzeldi sandım. Ertesi gün titreşim tekrar çalışmamaya başladı. Eskiden beridir bazen fazla ısınıyor ama Titreşim dışında cihazımda bir arıza yok. Bugün telefonumu aldığım şirketin teknik servisi ile görüştüm. Z1'lerde titreşim zaafiyeti olduğunu, telefonun titreşim motorunun değişmesi gerktiğini ve bu sebeple Telefonu, Tatura fotokopisi ve Garanti Belgesi ile birlikte adreslerine postalamam gerektiğini bildirdi. Selamlar.

• Forum girişleri 1

29.Tem.2015 11:58:06 via Website

Bu bende de oldu, güncellemeden mi kaynaklı bilemiyorum. Şu aşağıdaki geri tuşu ve yanındakilere basınca gereksiz bir ses çıkıyor. Çözüm bulabilen varsa beni de bilgilendirebilirseniz sevinirim.