General Mobile e-Tab 4

• Cevaplar:7
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 304

12.Mar.2014 21:41:51 via App

Merhaba arkadaşlar. Ben Çanakkale Anadolu Lisesi'nde 9.sınıf öğrencisiyim. Bu sabah itibariyle bize de Fatih Projesi kapsamında General Mobile e-Tab 4 tablet bilgisayarlar dağıtıldı. Aktivasyon işlemleri vs. her şeyi ayarladım iyi güzel. Cihaz çok başarılı. Donanım olarak da yeterli gibi. Asıl beni şaşırtan ise android sürümü: 4.2.2. Her neyse.. Bu tabletle ilgili bi kaç soru sormak istiyorum. Öncelikle tabiki de tablete MEB tarafından getirilmiş bazı kısıtlamalar var. Örneğin Google Play Store'a giriliyor ve uyg. yüklenebiliyor ama uygulamaların resimleri gözükmüyor. Veya kablosuz özelliği kapatılamıyor, kapatınca otomatik olarak yeniden açılıyor. Ayarlarda kablosuz, uygulamalar ve geliştirici seçenekleri bulunmuyor vb. (AndroidPit'e uygulama üzerinden girdiğim için ekran görüntüsü paylaşamıyorum.) He bide, Google Play Store'da bazı uygulamalar yüklenemiyor, yüklediğim gibi siliyor tablet bunları. (Örn: Facebook, DNSFree...). Yani benim amacım tabletin şifresini kırmak veya cihazı rootlamak fln. değil ama sadece biraz bilgi almak istedim. Deneyen, kullanan varsa biraz yardımcı olabilirler mi en azından bazı sorunlarda..? Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada AndroidPit ölü gibi bu aralar :D Belki bu konu biraz hareket getirir. :D

— değiştirilme tarihi 06.May.2014 17:23:10

• Forum girişleri 304

13.Mar.2014 15:52:35 via App

Bu arada az önce çok ilginç birşey oldu. Tablete Antutu Benchmark yükleyip performansını test ediyim dedim. 13 bin civarı bişey bekliyodum. Ama tablet tam 17.900 puan aldı. Çok şaşırdım. :D Yani benim KitKatlı nexus 4 bile 16.465'te kaldı.
  • Forum girişleri 1

17.Mar.2014 15:41:56 via App

general mobile bu ne sandin it ossurugu mu :) sen o telefonu sat gmd elite al dostum bu ay cikiyor note 3ten bile daha iyi antutu testlerde üstelik 1100lira ;)
  • Forum girişleri 2

15.Nis.2014 23:31:04 via Website

Dostum birsuru VPN uygulamaları mevcud hepsini yükle benim kullandigim avast wifi security gayet basarili ve bu uygulamaya henüz gelmiş bir yasak yok bence yükle. Bu uygulama ile baglandigin zaman olay storedeki uygulamalarin resimleri gözüküyor ve facebook a falan tarayicidan girebiliyorsunuz senninde dediğin gibinbu facebook gibi uygulamalar yasak. Bu VPN sayesinde torrentten oyunda incire biliyorsun mesela ben FIFA 14 ve Colin mcrally indirdim gayet basarili oynaniyor.Ayrıca aklinda bulunsun diye söylüyorum arkdasina yani tabletten tablete APk olarak oyun atacaksan bir dosya yöneticisi programı indir ve APk yi zip haline getir bu şekilde at arkadasinda dosya yoneticisi yuklesin tamamdir.umarim yardimci olmusumdur...

• Forum girişleri 304

16.Nis.2014 20:20:48 via App

Yorum için teşekkürler ama ne yazık ki bu saatten sonra yapıcak bişey yok gibi.. :D Ne oldu derseniz, tabletler artık ana kontrol merkezinden kontrol ediliyor. Çoğu uygulamayı kuramıyoruz ve Dns ayarlarını kesinlikle değiştiremiyoruz. Ayrıca çoğu arkadaş tabletinde duvarkağıdını bile değiştiremiyor. Yani artık küçük çaplı güncellemelerle tabletler yavaş yavaş kısıtlanıyor. Zaten yakında tabletli eğitime geçildiğinde (büyük ihtimalle seneye) tabletlere erişim tamamen engellenicek ve sadece kitap yüklenebilecekmiş. Ayrıca kitap dağıtımıda yapılmayacakmış. Tabi hepsi mış miş :D Ne olur bilmiyorum..

• Forum girişleri 3

06.May.2014 14:49:02 via Website

Meb okullarında sorun yaşayan bilişim teknolojileri öğretmenleri için hazırladığım öğretmenlere ve öğrencilere vermiş olduğu General Mobile 10.1 E-Tabletlerin "Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver" seçeneğini aktive etme ekrana getirme, bulma işlemini aşağıda bulabilirsiniz.

bilgidagi.com

— değiştirilme tarihi 06.May.2014 14:50:52

• Forum girişleri 304

06.May.2014 17:25:09 via App

speed coom

Meb okullarında sorun yaşayan bilişim teknolojileri öğretmenleri için hazırladığım öğretmenlere ve öğrencilere vermiş olduğu General Mobile 10.1 E-Tabletlerin "Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver" seçeneğini aktive etme ekrana getirme, bulma işlemini aşağıda bulabilirsiniz.

bilgidagi.com

Teşekkürler :)