Samsung Galaxy S4 — [ROM][I9500][XXUFNC1][3/17][ HASSAN ROM ][ V5 ][4.4.2 KITKAT][Official-stable][Mods]

• Cevaplar:73
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 76

24.Mar.2014 19:41:45 via App

Romdan sonran oldu çağdaş bey ve bir konu açtım biliyorsaniz yardimci olursaniz minnettar kalırım. Merhaba sorunum şu telefonda mesela silanin sarkisi var bbilinmeyen sanatci diyor bunu sila olarak degistirmek istiyorum ?

— değiştirilme tarihi 24.Mar.2014 20:02:51

• Forum girişleri 284

24.Mar.2014 20:34:59 via Website

Yeni modlar eklenmiştir arkadaşlar. Bu modlar kullanıcıların istekleri doğrultusunda yapılmıştır. Herhangi bir isteğiniz veya sorununuz olursa lütfen belirtin.

Ahmet Erkin
çağdaş bey valla bu işler den hiç bir şekilde anlamıyorum ne yazık ki. normalde benim güncelleştirmeler hep kapalıdır. hiç açmam ve yapmam adetim değildir. ama bu sefer teli kurcalayanlar açık bırakmış sanırım. güncelleştirme yükleniyor yazdı, yükledi ve kurdu. ne yükledi bilmiyorum. 4.4.2 yazıyor. hiç memnun kalmadım. mail almıyor senkronizasyon kapalı diyor ama bakıyorum açık. pil daha hızlı tükeniyor. normalde gece yatmadan 100 e fullerim. tüm programları kaparım. sabah 94-95 olarak bulurdum. ama şimdi 100 ile yatıyorum bu sabah kalktığımda 86 da şarja taktım.
dediğim gibi ikonlar da beyaz oldu.
salı günü samsung servise götüreceğim. bu sanırım sizlerin tarifleri ile benim yapabileceğim bir şey değil.

Anladım, aslında rom yüklemek zor bir şey değil. Biraz zaman ayırınca her şey öğrenilebilir. Ancak sizin açınızdan düşündüğümde servise vermeniz en iyi yol olacaktır.

Salih Can Binboğa
Romdan sonran oldu çağdaş bey ve bir konu açtım biliyorsaniz yardimci olursaniz minnettar kalırım. Merhaba sorunum şu telefonda mesela silanin sarkisi var bbilinmeyen sanatci diyor bunu sila olarak degistirmek istiyorum ?

Romu yeniden yüklemeniz gerekiyor. Öncesinde wipe işlemlerini yapın, yükledikten sonra yine wipe işlemlerini yapın. Hala sorun devam ederse lütfen belirtin.

Diğer sorunuza gelince, onunla ilgili uygulama vardı. Bulduğumda diğer konunuzda belirtirim.
  • Forum girişleri 76

27.Mar.2014 08:34:53 via App

Çağdaş bey benimki v3 v4e direk sd karta yukleyip sonra instal zip diyip yukleyecegim degil mi wipe ye gerek var mi ? Birde mesaj gondwrildigi halde gonderiliyoeda kaliyor asagida donup dueuyor rapor almiyor. ?
  • Forum girişleri 284

27.Mar.2014 21:27:54 via Website

Salih Can Binboğa
Çağdaş bey benimki v3 v4e direk sd karta yukleyip sonra instal zip diyip yukleyecegim degil mi wipe ye gerek var mi ? Birde mesaj gondwrildigi halde gonderiliyoeda kaliyor asagida donup dueuyor rapor almiyor. ?

Evet, aynen öyle yükleyeceksiniz. Wipe işlemini yapmanızda fayda var, yapmasanız da olur ancak hatalarla karşılaşabilirsiniz. Kendi mesaj uygulamasını kullanmıyorum, o yüzden herhangi bir cevap veremeyeceğim. Ancak v4'ü yüklediğinizde sorun devam ederse lütfen belirtiniz, geliştiriciye bildirelim.
  • Forum girişleri 76

28.Mar.2014 07:52:46 via App

Teşekkürler v4 kurdum modlarinida go sms proyuda kurdum kullanıyorum herşey için cok tesekkürler yeni modlar bekliyoruz. Sadece tek bir sorunum var o da s memo degisti eski dosyalari algılamiyor nasil acabilirim eski notlarimi ?

— değiştirilme tarihi 28.Mar.2014 08:29:27

• Forum girişleri 49

28.Mar.2014 15:11:43 via App

Çağdaş T.
Modlar

----------------------------------------------------------------------------

Galaxy S5 Ayarlar menüsünü telefonunuza uygulayın: http://goo.gl/vHjpgs

Görseller için: Galaxy S5 Ayarlar Menüsü

Xposed Güncellemesi: http://goo.gl/evh6cc
Wanam Torch v1.7.4 & Xposed Installer v2.5

v4 için durum çubuğunda ekran kilitleme seçeneği: http://goo.gl/Cu54oF
Bu özelliği iptal etmek ve orijinale döndürmek için: http://goo.gl/Z0cz7k

v3 için durum çubuğunda ekran kilitleme seçeneği: http://goo.gl/DOPP10

Orijinal Memo:http://goo.gl/z7QieC

Volume Up
Orta | Yüksek | Orijinal

Saydam Video Player: http://goo.gl/tudFSv

Duvar kağıdı kaydırma ve 9 sayfayı devre dışı bırakın: http://goo.gl/IUexCw
*Duvar kağıdı ayarlama ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu modu yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Pil Modu: http://goo.gl/c8V2PI
Orijinal pil simgesine ait simge boyutu düzeltildi ve
Android 4.3 sürümündeki pil simgesi eklendi

Nasıl Yüklenir

İndirdiğiniz dosyayı hafıza kartınıza atın. Telefonu kapatıp "Ses Açma+Ana Sayfa+Güç" tuşlarına basarak CWM Recovery Mode'a girin. Karşınıza gelen ekranda "Install zip -> choose zip from /sdcard1" kısmından dosyayı seçin.
Batarya simgesi çok büyük oldu onu nasıl düzeltebilirim? Bide volume up nedir ?
Birde bunları 4.4.2 orijinal androidli S4 e yükleyebilir miyim ?

— değiştirilme tarihi 28.Mar.2014 22:42:18

• Forum girişleri 284

29.Mar.2014 14:30:10 via Website

Salih Can Binboğa
Teşekkürler v4 kurdum modlarinida go sms proyuda kurdum kullanıyorum herşey için cok tesekkürler yeni modlar bekliyoruz. Sadece tek bir sorunum var o da s memo degisti eski dosyalari algılamiyor nasil acabilirim eski notlarimi ?

Rica ederim. xda-developers forumunda araştırma yaptım ancak paylaşılan yöntemler bazı kullanıcılarda işe yararken bazılarında işe yaramamış. Bu yöntemleri denedim. Ancak bir sonuç alamadım.

Bilgisayarda görüntüleme konusunda bir yöntem buldum. Eski not uygulamasında oluşturduğunuz notları bilgisayarda winrar ile açarak resim olarak görüntüleyebilirsiniz. Winrar ile açtıktan sonra "snote -> media -> .jpg" yolunu izleyebilirsiniz.

Bunla uğraşmak yerine modlarda yer alan "Orijinal Memo" dosyasını cwm ile yükledikten sonra eski Memo uygulamasında bu notları açıp gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra S Not uygulamasını tekrar yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yapacaksanız S Not uygulamasını konuda paylaşırım. Çok uzattım sanırım, detaylı bilgi iyidir :)

Not: Yedeklemeyi yaparken .pdf olarak kaydedebilirsiniz.

Yavuzhan Şen
Batarya simgesi çok büyük oldu onu nasıl düzeltebilirim? Bide volume up nedir ?
Birde bunları 4.4.2 orijinal androidli S4 e yükleyebilir miyim ?

Orijinal simge ile ilgili bir boyut sorunu yaşıyorsanız, modlarda yer alan "Pil Modunu" yükleyebilirsiniz. Diğer pil simgelerinden kullandığınız ve boyutu büyük olanları lütfen belirtiniz.

Samsung telefonlarda kodlarla ses yükseltilebiliyor. Volume Up, büyük bir ihtimalle bununla ilgili bir moddur. Ancak kesin olarak bilmediğim için geliştiriciye sordum, bugün-yarın cevaplayacaktır.

Tamamı olmasa da yükleyebilirsiniz. Tek ihtiyacınız cwm :)
  • Forum girişleri 76

29.Mar.2014 18:02:40 via App

Şimdi konudaki s Memo orjinali indirip cmw ile kuracağım yedekleyeceğim notları mı sonra s5in memoyu nasıl tekrar yükleyeceğim? Birde colume up kurdum ben süper ses aşırı yükseldi.
  • Forum girişleri 284

29.Mar.2014 18:49:44 via Website

Yavuzhan Şen
onu yükledim zaten ama boyutu çok büyük oldu

O mod 57, 58 ve 59 numaralı simgeler için bir düzeltme özelliği taşıyor. Diğer pil simgelerinde herhangi bir değişiklik yapmıyor.

Salih Can Binboğa
Şimdi konudaki s Memo orjinali indirip cmw ile kuracağım yedekleyeceğim notları mı sonra s5in memoyu nasıl tekrar yükleyeceğim? Birde colume up kurdum ben süper ses aşırı yükseldi.

Bağlantıdan indirin, telefona atın ve normal .apk dosyası gibi yükleyin. Bu kadar :)

S Not
  • Forum girişleri 76

29.Mar.2014 19:00:28 via App

Oo süpersiniz :D Dediğiniz gibi yaptım ve notlarımı kurtaedım şimdi eski s memo yu nasıl sileceği s5inki süper bu kalsın sadece? Teşekkür ederim. go smsde süper kullanıyorum şuanda 2. gün başka uygulama önerir misiniz? veya siz direk uygulamalarınızım resmini atın mümkünse :D

— değiştirilme tarihi 29.Mar.2014 19:12:31

• Forum girişleri 284

29.Mar.2014 19:35:23 via Website

Salih Can Binboğa
Oo süpersiniz :D Dediğiniz gibi yaptım ve notlarımı kurtaedım şimdi eski s memo yu nasıl sileceği s5inki süper bu kalsın sadece? Teşekkür ederim. go smsde süper kullanıyorum şuanda 2. gün başka uygulama önerir misiniz? veya siz direk uygulamalarınızım resmini atın mümkünse :D

Uygulama Yöneticisinde gözükmüyorsa System App Remover uygulaması ile silebilirsiniz.

Kullandığım uygulamalardan birkaçına bağlantıdan ulaşabilirsiniz :)

Beğendiğiniz Uygulamalar
  • Forum girişleri 284

29.Mar.2014 21:38:20 via App

Salih Can Binboğa
Bunları idirdim başka var mı peki?

Diğer konudan devam ediniz.
  • Forum girişleri 5

30.Mar.2014 00:37:54 via Website

Merhabalar hocam.
Hassan rom yükledikten hemen sonra rebbot system now yaptım , Galaxy s4 yazısından sonra samsung yazısı yanıp sönüyor ve açılmıyor. dediklerinizi harfiyen uyguladım ama sorun aynı. defalarca 4.4.2 rom sürümüne dönüp sonra root atıp sonra recovery yükledim ve sonrasında tekrar hassan rom yükledim ama yine aynı.
Sorun nedir acaba ?
  • Forum girişleri 284

30.Mar.2014 21:42:32 via Website

Faruk Sarıca
Merhabalar hocam.
Hassan rom yükledikten hemen sonra rebbot system now yaptım , Galaxy s4 yazısından sonra samsung yazısı yanıp sönüyor ve açılmıyor. dediklerinizi harfiyen uyguladım ama sorun aynı. defalarca 4.4.2 rom sürümüne dönüp sonra root atıp sonra recovery yükledim ve sonrasında tekrar hassan rom yükledim ama yine aynı.
Sorun nedir acaba ?

Telefonunuz 9500 sürümü değil mi? Wipe data/cache partition işlemlerini yaptınız mı?