Samsung Galaxy S4 — [ROM][I9500][XXUFNC1][3/17][ HASSAN ROM ][ V5 ][4.4.2 KITKAT][Official-stable][Mods]

• Cevaplar:73
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 76

30.Mar.2014 23:50:36 via App

Cağdaş bey merhaba uygulama sonlandırıldı hatası alıyorum sebebi nedir? Mesela instagram Video bölümüne tıklayınca
  • Forum girişleri 5

31.Mar.2014 02:37:08 via App

evet 9500 sürümü. 2 islemide uyguladim yine ayni. telefonu her seferinde eski haline getirmek cok zamanimi aliyor dediğim gibi hic açılmıyor. aslinda bu surume pek ihtiyacim yok ama ikinci mesajinizdaki eklentileri yapmak istiyorum . saydam video player vs. bunlari su anki 4.4.2 kitkat root lu halinde nasil uygulayabilirim. hassan romu yüklemeden ??
  • Forum girişleri 7

02.Nis.2014 12:07:09 via Website

cağdaş bey merhaba. en son msj ımdan sonra bilgi olması açısından durumu yazayım istedim.

beşiktaş taki samsung servisine götürdüm cihazı. sağ olsunlar 30 dk kadar sürede 4.4.2 yi tekrar yüklediler. ama benim yaptığım yüklemede eksiklikler olmuş sanırım. mesala maillerimi senkronize açık olmasına rağmen senkronize etmiyordu makine. dolayısı ile de hiç bir şekilde yedek alma işlemini de yapamadık. senkronize sorunundan dolayı. bu sebeple makineye bağlayıp yükleme yaptılar ve içindeki bilgiler sıfırlandı. gerçi çok bi kaybım olmadı tabletten attım yüne bilgileri içine. sanırım tablet ve teli aynı marka kullanmak avantaj oldu bu durumda:)

yüklemeyi yapacak olanlar için servisin bana söylediğini sizinle paylaşayım: wifi ile güncelleme yapmayın dediler. kies ile pc nize yükleyip kies ile cebe pc den yükleme yapın. wifi ile olan yüklemelerde sorun çıkıyormuş.

şuan gayet başarılı şekilde kullanıyorum. şarj daha uzun gidiyor. :) ama pil ve wifi bağlantı işaretlerim ne yazık ki eskisi gibi yeşil renkli değil beyaz olarak kaldı. herkese iyi kullanımlar dilerim.
  • Forum girişleri 284

02.Nis.2014 12:47:52 via Website

Salih Can Binboğa
Cağdaş bey merhaba uygulama sonlandırıldı hatası alıyorum sebebi nedir? Mesela instagram Video bölümüne tıklayınca

Merhaba,

Instagram kullanmıyorum açıkçası, başka sorun yaşayan var mı? Resmi instagram uygulaması yerine alternatif uygulamalar kullanabilirsiniz.

Faruk Sarıca
evet 9500 sürümü. 2 islemide uyguladim yine ayni. telefonu her seferinde eski haline getirmek cok zamanimi aliyor dediğim gibi hic açılmıyor. aslinda bu surume pek ihtiyacim yok ama ikinci mesajinizdaki eklentileri yapmak istiyorum . saydam video player vs. bunlari su anki 4.4.2 kitkat root lu halinde nasil uygulayabilirim. hassan romu yüklemeden ??

Sorun Odin programından kaynaklanıyor olabilir ya da romun kernel dosyası ile ilgili bir durum da olabilir. Başka custom rom yüklediniz mi hiç? Eklentileri uygulamak için telefonunuzda cwm yüklü olmalıdır.

Ahmet Erkin
cağdaş bey merhaba. en son msj ımdan sonra bilgi olması açısından durumu yazayım istedim.

beşiktaş taki samsung servisine götürdüm cihazı. sağ olsunlar 30 dk kadar sürede 4.4.2 yi tekrar yüklediler. ama benim yaptığım yüklemede eksiklikler olmuş sanırım. mesala maillerimi senkronize açık olmasına rağmen senkronize etmiyordu makine. dolayısı ile de hiç bir şekilde yedek alma işlemini de yapamadık. senkronize sorunundan dolayı. bu sebeple makineye bağlayıp yükleme yaptılar ve içindeki bilgiler sıfırlandı. gerçi çok bi kaybım olmadı tabletten attım yüne bilgileri içine. sanırım tablet ve teli aynı marka kullanmak avantaj oldu bu durumda:)

yüklemeyi yapacak olanlar için servisin bana söylediğini sizinle paylaşayım: wifi ile güncelleme yapmayın dediler. kies ile pc nize yükleyip kies ile cebe pc den yükleme yapın. wifi ile olan yüklemelerde sorun çıkıyormuş.

şuan gayet başarılı şekilde kullanıyorum. şarj daha uzun gidiyor. :) ama pil ve wifi bağlantı işaretlerim ne yazık ki eskisi gibi yeşil renkli değil beyaz olarak kaldı. herkese iyi kullanımlar dilerim.

Merhaba Ahmet Bey,

Anladım, sizin adınıza sevindim. Hiçbir şekilde yedekleme yapılamıyorsa romdaki orijinal modül dosyasında sorun olmuştur. Evet, wifi ile güncellemede sorun yaşayanların olduğunu duymuştum. Rom yükleme işlemlerini odin programı ile yapıyorum. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım, öğrenmenizde fayda var :) İyi kullanımlar, iyi eğlenceler :)

— değiştirilme tarihi 02.Nis.2014 12:48:18

• Forum girişleri 2

03.Nis.2014 09:01:56 via Website

hocam ram mıkarrını acıklarmısın sarj suresi nasıl kimse yokmu S:S.:unsure::unsure::unsure:

— değiştirilme tarihi 03.Nis.2014 09:56:31

• Forum girişleri 19

03.Nis.2014 12:33:02 via App

Çağdaş Bey ben orjinal 4.4.2 rom'unu yüklemiştim ve root atmak için Philz Touch Recovery Modunu kullanmıştım. Bu rom dosyasını Philz Touch ile yüklesem birşey değişir mi?
  • Forum girişleri 284

03.Nis.2014 14:16:32 via Website

Okan Birtek
hocam ram mıkarrını acıklarmısın sarj suresi nasıl kimse yokmu S:S.:unsure::unsure::unsure:

760 mb boş olarak gözükmekte. Tabi bu azalıyor da. Arka planda kendi uygulamalarım olarak Greenify, Aqua Mail, Metro Notifications ve WhatsApp+ çalışmaktadır.

Azat Adar Kara
Çağdaş Bey ben orjinal 4.4.2 rom'unu yüklemiştim ve root atmak için Philz Touch Recovery Modunu kullanmıştım. Bu rom dosyasını Philz Touch ile yüklesem birşey değişir mi?

Merhabalar,

Orijinal konuda CWM Recovery'nin kullanılması gerektiği belirtilmiş. Ancak Philz Touch Recovery de bir CWM'dir. Hatta gelişmiş bir CWM'dir. Amaç zipli dosyanın açılması ve yüklenilmesi. Philz Touch Recovery'de bunları gerçekleştirdiğine göre bir sorun olmayacaktır. :)
  • Forum girişleri 284

03.Nis.2014 17:36:36 via App

Azat Adar Kara
Peki silinen uygulamaları nasıl yukleyeceğiz?

Yine CWM ile yükleyebilirsiniz. Ancak konuda paylaşılan dosya silinen bütün uygulamaları içerir. Hepsini yüklemek istemiyorsanız, app klasöründeki yüklemek istediğiniz .apk dosyasını herhangi bir dosya yöneticisi ile root dizininde yer alan "system - app" klasörüne atıp telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterli.
  • Forum girişleri 19

03.Nis.2014 18:03:33 via Website

Çağdaş Bey, dediklerinizi tamamen yaptım romu yükledim, bütün wipeleri yaptım, telefon samsung yazısı geldikten sonra açılmıyor sorun bu ne yapmam gerekir?
  • Forum girişleri 284

04.Nis.2014 12:09:28 via Website

Azat Adar Kara
Çağdaş Bey, dediklerinizi tamamen yaptım romu yükledim, bütün wipeleri yaptım, telefon samsung yazısı geldikten sonra açılmıyor sorun bu ne yapmam gerekir?

O ekranda biraz beklemeniz gerekiyor. Ancak uzun süre beklemenize rağmen orijinal roma dönün wipe işlemlerini yaptıktan sonra bu romu yükleyin yeniden wipe işlemlerini yapın. Ayrıca odinde işaretli alanları kontrol edin. Olmaz ise lütfen belirtin.
  • Forum girişleri 19

04.Nis.2014 23:12:49 via App

Çağdaş T.
Azat Adar Kara

O ekranda biraz beklemeniz gerekiyor. Ancak uzun süre beklemenize rağmen orijinal roma dönün wipe işlemlerini yaptıktan sonra bu romu yükleyin yeniden wipe işlemlerini yapın. Ayrıca odinde işaretli alanları kontrol edin. Olmaz ise lütfen belirtin.

Ben yazılımı Android KitKat 4.4.2 üzerine Clockwork Mod kurup direk flashlayıp kurmuştum, bütün wipeleri yaptığım halde birşey değişmemişti samsung yazısı geliyor öyle kalıyor açılmıyor.
  • Forum girişleri 2

05.Nis.2014 06:51:50 via Website

Aslında dün...

— değiştirilme tarihi 05.Nis.2014 09:09:44

• Forum girişleri 76

05.Nis.2014 08:50:06 via App

Kardeş ben hassan romu kurdum muhteşem bir rom maşallah samsung yazısı bolumunj 15 dk bekledim acildi
  • Forum girişleri 19

05.Nis.2014 10:58:12 via Website

Salih Can Binboğa
Kardeş ben hassan romu kurdum muhteşem bir rom maşallah samsung yazısı bolumunj 15 dk bekledim acildi

Valla 30 dakikadır bekliyorum telefon açılmadı bayağı ısındı. Çağdaş Bey sizde birazcık daha açıklayıcı olursanız sevinirim. Kernel dosyası felan bozuktur demişsiniz neyin kerneli bozuk hala anlamış değilim.
  • Forum girişleri 284

09.Nis.2014 01:31:44 via Website

Kernel dosyası bozuktur demedim :) Daha önceden farklı rom yüklediyseniz kernel dosyaları farklı ise bir uyumsuzluk yaşanmış olabilir.

Rom v5.0 sürümüne güncellendi. Lütfen v5.0 sürümünü deneyin.

— değiştirilme tarihi 09.Nis.2014 01:33:17

• Forum girişleri 19

10.Nis.2014 15:44:47 via App

Çağdaş T.
Kernel dosyası bozuktur demedim :) Daha önceden farklı rom yüklediyseniz kernel dosyaları farklı ise bir uyumsuzluk yaşanmış olabilir.

Rom v5.0 sürümüne güncellendi. Lütfen v5.0 sürümünü deneyin.

Evet benim kernelle o kernelu karsilastirdim ikisi birbirinden farklı çıktı. Ne yapmalıyım?
  • Forum girişleri 76

12.Nis.2014 09:00:03 via App

Çağdaş bey merhaba v5i yukleyecegim fakat uygulamalari sifirlamak zorundamiyim ? ve modlar demissiniz baglantilari yok sadece yazi ?
  • Forum girişleri 284

12.Nis.2014 12:38:31 via Website

Azat Adar Kara
Evet benim kernelle o kernelu karsilastirdim ikisi birbirinden farklı çıktı. Ne yapmalıyım?

xda-developers sitesinde herhangi bir rom ile sorun yaşayanların, romu re-partition ile yüklemesi bu Samsung yazısında kalma sorununu giderdiği belirtilmiş. Tabi Odin programında herhangi bir sorun olursa telefonun boot yapamayacağı söyleniyor. Odinde sorun olduğunda ise Galaxy S3 için bir yöntem belirtilmiş. Büyük bir ihtimalle S4 için de yöntem vardır.

Salih Can Binboğa
Çağdaş bey merhaba v5i yukleyecegim fakat uygulamalari sifirlamak zorundamiyim ? ve modlar demissiniz baglantilari yok sadece yazi ?

Temiz bir kurulum yapmanız her zaman önerilmektedir. Bağlantıda anlatılan uygulama ile uygulamaları yedekleyebilir ve romu yükledikten sonra bu uygulamaları tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Modlarla ilgili kısaca; yüklenmesini istediğiniz modları kurulum ekranında seçebiliyorsunuz.

— değiştirilme tarihi 12.Nis.2014 12:39:01

• Forum girişleri 76

13.Nis.2014 08:42:49 via App

Mod süper fakat geliştiricilerine ileteceginiz bir sorun var ekran kilitli iken arama geldiginde arada com.android.... durduruldu hatasi veriyor ve donuyor çözüm pili cikar tak oluyor çözümü biliyor musunuz v5te