Galaxy S4 Active için Android KitKat Çıktı!

  • Cevaplar:3
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

27.May.2014 16:36:39 via App

Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü suya ve toza karşı dayanıklı Galaxy S4 Active için Android KitKat güncellemesi geldi.
Galaxy S4 ile ürün gamını genişleten Samsung, pek çok farklı Galaxy S4 varyasyonu tanıtmıştı. Bu modellerden biri de suya ve toza karşı dayanıklı Galaxy S4 Active modeli. Qualcomm’un Snapdragon 600 işlemcisi, 2 GB RAM, 5 inç büyüklüğünde Full HD LCD ekran gibi Galaxy S4‘e benzer özelliklerle donatılan Galaxy S4 Active için, Android 4.4.2 KitKat güncellemesi çıktı.

Hollanda’da çıkan I9295XXUCNE5 sürüm numaralı güncelleme, dağıtılmaya başlandı. Önümüzdeki 1 aylık süreçte başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkedeki Galaxy S4 Active için güncellemenin dağıtılmış olması bekleniyor.

 Galaxy S4 Active için Android KitKat Güncellemesi Neler Getiriyor

Android 4.4 KitKat ile beraber artan arayüz performansı ve yumuşak geçişlerin geldiği Galaxy S4 Active, beyaz bildirim menüsü logolarına kavuşuyor. Pek çok simgenin de yenilendiği cihaz, bazı Widgetler ve duvar kağıtları dışında yeni nesil cihazlara benzeyen bir arayüz karşımızda.

Bekleme modunda, çalan müzik ile ilgili tam ekran albüm bilgilerini ve görselini gösteren ve bekleme ekranında kameraya kısayol ekleyen güncelleme, kablosuz yazdırma ve NFC ile ödeme ayarlarına da kavuşuyor.

Bildirim menüsünün transparan yapıda olduğu yeni güncelleme, Samsung Wallet ve Knox gibi Samsung uygulamalarıyla da beraber geliyor. Ayrıca firmanın Android 4.4 KitKat ROM’larında kullandığı yeni Launcher ve SMS uygulaması da yeni güncellemedeki yerini alıyor.

  • Forum girişleri 2

27.May.2014 16:37:58 via App

Evet arkadaşlar hollanda da çıkmış durumda 1 ay sonra Haziran sonu falan Türkiye'ye de gelecektir... Hayırlı olsun.

— değiştirilme tarihi 27.May.2014 16:38:21