Samsung Galaxy S3 mini — S3 Mini Otg Sorunu

• Cevaplar:1
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1

16.Tem.2014 20:23:32 via Website

Selam Arkadaşlar,
Telefonum root lu.Otg kablo ile takılan cihazları görmüyor.Root lamadan önce sorun yoktu diye aklamda kaldı sanki ama emin de değilim sık kullanmadığım için.Şimdi ise flash bellekteki dosyaları kullanmam gerekiyor.Acil yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.(usb-stick plugin ve usb otg helper da denenmiştir.)
Teşekkürler

• Forum girişleri 598

19.Tem.2014 16:55:39 via App

poyraz onbes

Selam Arkadaşlar,
Telefonum root lu.Otg kablo ile takılan cihazları görmüyor.Root lamadan önce sorun yoktu diye aklamda kaldı sanki ama emin de değilim sık kullanmadığım için.Şimdi ise flash bellekteki dosyaları kullanmam gerekiyor.Acil yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.(usb-stick plugin ve usb otg helper da denenmiştir.)
Teşekkürler

Dostum USB OTG Helper [root] duzgun yaptığına emınmısn ben yinede anlatayım .
Önce OTG kablonuzu telefona bağlayın. Ardından iki ucu'da erkek olan kablonun bir ucunu bilgisayarınıza takın. Diğer ucunu otg kablosuna takın ve şarj olmaya başlayınca çekin, çektiğinizde hâlâ şarj oluyormuş gibi görünene kadar bu işleme devam edin. Kabloyu çektiğiniz halde şarj oluyormuş gibi göründüğünde istediğiniz cihazı bağlayın( USB bellek, harici harddisk, mouse, klavye) görecektir. USB bellek yada harici harddisk bağladı iseniz ekrana çıkan USB OTG Helper [root] uyarısına tamam deyin ve çıkan ekrandan MOUNT seçeneğini seçin. İşlem tamamlandığında /storage/sdcard0/UsbOtgDrives/. dizininden bağladığınız belleği sanki hafıza kartınızın içinde bir dosyaymış gibi her türlü özelliği ile kullanabilirsiniz.

Ben USB çoğaltıcı ile aynı anda klavye, mouse, USB bellek ve harici harddisk bağladım. Hepsini birden bağlayınca nadir de olsa sorun çıktığı oluyor.
Saygılarımla..

— değiştirilme tarihi 19.Tem.2014 16:56:36