Samsung Galaxy S4 — Şarjda iken pil seviyesinin düşmesi ve geç şarj olma problemi.

• Cevaplar:40
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1

30.Tem.2014 19:58:39 via Website

Merhaba uzun süredir samsung galaxy s4 kullanicisiyim. Ilk bataryam şişti ve yeni batarya aldım. Uzun bir sürede kullandım. Bataryadan memnun kaldim. Orjinal şarj aletini kullaniyorum. Telefonum 1 saat 1saat 20 dk gibi bir surede sarj oluyordu. Simdi dolmak bilmiyor.
Öncede sarja taktigimda kullanirken sarj yuzdesi artiyordu. Yani kullanirken doluyordu. Şimdi tam tersi oldu. Bende butun bunlarin ustune 2 gun once gittim yeni batarya aldim ayni sorun devam ediyor.
Prize taktigimda 1 saatte dolan telefon 4-6 saatte zor doluyor. Sarjda kullanimda sarji bitiyor. Ustelik gittim yeni bir orjina sarj aletide aldim samsungdan olmadim sizce sorun ne olabilir.

— değiştirilme tarihi 30.Tem.2014 20:00:56

• Forum girişleri 86

31.Tem.2014 19:53:12 via App

aramaya *#0228# yaz sonrada quick start a bas pil seviyesi artar ve azalırsan büyük bir olasılıkla sorun düzelmiştir ama bunu pil %100 iken yap...

• Forum girişleri 3

02.Ağu.2014 00:36:38 via Website

bende de zamanında note 2 vardı aynı sorun benım basıma geldı garantıye yollamıstım sarj soketınde temassızlık vardı mısal sarj olurken ekranın ustunde sarj olduguna daır yanan kırmızı led e bak o bıraz sonuk se yanı canlı sekılde yanmıyosa yuzde 100 sokette var sıkıntı demektır hatta sarjı takıp oyna ısık canlanıyosa hıc gecıkmeden yolla garantıye ama merak etme en fazla 3 ay sonra aynı sorunu tekrar yapıcaktır ben 3 defa yolladım yenısını aldım oda bı sure sonra yapmaya baslar gıbı oldu cıkardım elımden samsungun genel problemı sarj bence kendı sanayılerını dusunup ok saglam cıgazlar yapmıyolar hos ınsan yapımı ama ıste 3 ayda batarya akması sısmesı kullanıcı hatası oldugu kadar cıhazın saglam olmamamsınında gostergesıdır dıe dusunuyorum

• Forum girişleri 46

02.Ağu.2014 07:55:08 via App

ayni sorun bendede var xperia z1 kullanıyorum internete felan girdigimde dusmeye basliyor

• Forum girişleri 598

02.Ağu.2014 17:46:29 via App

Benim iki yıllık s3 var şuan one m8 in yedegi. Ben aldıgımdan veri o bıldırım cubugu canlı yanmıyor. O ısıkla bu problemın bır ılgısı yok. Ayrıca ilk once evdeki amper gücüne bakman lazım bazı evlerde prizlerde yeteri kadar elektrk olmuyor hatta bir evde bir odada bu sorun varken dger odada rahatca sarj edebılıosn. Eger bole bır durum yoksa dger işlemleri yap. telefona *#0228# işlemini sakın yapma yaparsan aldıgın yenı bataryada sapıtmış olur. İlk olarak wipe yap telefona varsa bir guncelleme onu yap. Sonra orjinal bir batarya al kullan. Bir sorun olacagını sanmıyorum. Şarj soket pilinde bir arıza olamaz. Genelde yanıyor o pil ve telefon sarj olmuyor hıcbızaman. Duzgun BİLGİLER verelim lutfen

— değiştirilme tarihi 02.Ağu.2014 17:47:18

• Forum girişleri 29

05.Ağu.2014 04:23:02 via App

Ali Aktaş

Benim iki yıllık s3 var şuan one m8 in yedegi. Ben aldıgımdan veri o bıldırım cubugu canlı yanmıyor. O ısıkla bu problemın bır ılgısı yok. Ayrıca ilk once evdeki amper gücüne bakman lazım bazı evlerde prizlerde yeteri kadar elektrk olmuyor hatta bir evde bir odada bu sorun varken dger odada rahatca sarj edebılıosn. Eger bole bır durum yoksa dger işlemleri yap. telefona *#0228# işlemini sakın yapma yaparsan aldıgın yenı bataryada sapıtmış olur. İlk olarak wipe yap telefona varsa bir guncelleme onu yap. Sonra orjinal bir batarya al kullan. Bir sorun olacagını sanmıyorum. Şarj soket pilinde bir arıza olamaz. Genelde yanıyor o pil ve telefon sarj olmuyor hıcbızaman. Duzgun BİLGİLER verelim lutfen

Ali Bey de demiş ben yine tekrarlıyayım evdeki prizlere yeteri kadar elektrik gitmiyor olabilir. Ama tabi eğer şarja takarken onem vermeyerek takıyosanız orası da arızalanmis olabilir

• Forum girişleri 1

05.Ağu.2014 13:23:31 via App

acilen şarj cihazını değiştir.. çakma şarj aletleri belli bir süre sonra güç düşümü yada tam tersi güç artımı yapıyor. aynı sorun bende 2 kere oldu. s4

• Forum girişleri 3

08.Ağu.2014 12:36:09 via Website

Mrb. Muhtemelen telefonun usb mode sarj algiliyor. Bunun kontrolunu teli sarja taktigin zaman ayarlardan pil seceneklerine girerek yapabilirsin. En ustte sarj oluyor usb yazar.. Bunun ac mode olmasi lazim. Ac mode da normal dolar. Usb mode da yavas dolar.. Ac mode a gecirmek icin sarj aletini ac yazisini gorene kadar tak cikar.. Samsung telefonların kronik sorunudur bu. Android seviosaniz htc kullanin, farki gorun. Umarim yardimci olmusumdur. Iyi gunler

• Forum girişleri 598

08.Ağu.2014 14:26:09 via App

Damla Aksu

Mrb. Muhtemelen telefonun usb mode sarj algiliyor. Bunun kontrolunu teli sarja taktigin zaman ayarlardan pil seceneklerine girerek yapabilirsin. En ustte sarj oluyor usb yazar.. Bunun ac mode olmasi lazim. Ac mode da normal dolar. Usb mode da yavas dolar.. Ac mode a gecirmek icin sarj aletini ac yazisini gorene kadar tak cikar.. Samsung telefonların kronik sorunudur bu. Android seviosaniz htc kullanin, farki gorun. Umarim yardimci olmusumdur. Iyi gunler

bir htc taraftari daha 😉 yaşa damla 😊

• Forum girişleri 2

15.Ağu.2014 11:34:14 via Website

Htc one m7 kullandım s4 ile takas etmiştim ancak iki gün dayanabildim :) Telefonda kasa açıklığı, kamera pembeleşmesi, sim kart yuva sorunu, Htc biraz çuvalladı, ama kasa olarak çok şık ona bişey diyemem :)

• Forum girişleri 2

22.Ağu.2014 21:57:06 via Website

gokhab

Merhaba uzun süredir samsung galaxy s4 kullanicisiyim. Ilk bataryam şişti ve yeni batarya aldım. Uzun bir sürede kullandım. Bataryadan memnun kaldim. Orjinal şarj aletini kullaniyorum. Telefonum 1 saat 1saat 20 dk gibi bir surede sarj oluyordu. Simdi dolmak bilmiyor.
Öncede sarja taktigimda kullanirken sarj yuzdesi artiyordu. Yani kullanirken doluyordu. Şimdi tam tersi oldu. Bende butun bunlarin ustune 2 gun once gittim yeni batarya aldim ayni sorun devam ediyor.
Prize taktigimda 1 saatte dolan telefon 4-6 saatte zor doluyor. Sarjda kullanimda sarji bitiyor. Ustelik gittim yeni bir orjina sarj aletide aldim samsungdan olmadim sizce sorun ne olabilir.

Sorununuz halen devam ediyor mu bilmiyorum ama ben de 1 aydır aynı durumdan muzdariptim, tam şarj 7-8 saat alıyordu, üstelik 2 amper bir şarj aleti kullanmama rağmen. Yeni orijinal batarya aldım, şarj aletini değiştirdim, sorun çözülmedi. Belki saçma gelecek ama kısa bir süre önce, bluetoothu açıkken şarjetmişim ve çok kısa bir sürede şarj olmaya başladı. Şu anda dakikada %1 gibi bir hızla şarj oluyor. Uzun zamandır güncelleme gelmedi, ben buna yorumyorum, başka bi açıklamasını bulamadım. Ama şu anda sorunum kalmadı, belki sizin de sorununuz aynıdır, bir deneyin.

• Forum girişleri 1

08.Nis.2015 08:44:38 via Website

Hay yaşa damla hanim dediğiniz gibi imiş şimdi düzeldi sagolun

• Forum girişleri 771

08.Nis.2015 16:16:16 via App

Sorunuzun çözülmesine sevindik,herhangi bir problemde yazabilirsiniz.

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 2

30.Nis.2015 12:59:57 via Website

Damla Aksu

Öncelikle merhabalar. Ben Samsung Galaxy Tab3 Lite kullanıcısıyım. Şarjda internete girdiğimde veya minecraft, realracing3 oynadığımda şarjımı dolmadığını hatta azaldığını fakettim. 1 hafta öncesine kadar hiç böyle bir şey yoktu. 1 haftadan bu yana ne yüklediysem hepsini sildim, oyunlarında büyük bir çoğunluğunu sildim fakat hala aynı şeyi yapıyor. Damla hanımın dediğine bir bakayım dedim bende AC yazıyor. Yani hâla aynı sıkıntı var. Başka çözümü yokmudur bunun? Garanti süresi biteli 1 ay oldu, garantiyede veremem. Bu yorumlardakilerin hepsini uyguladım, hiç bir işe yaramadı. Eğer böyle devam ederse at çöpe gitsin derim.

• Forum girişleri 1.784

30.Nis.2015 15:47:09 via Website

Eren Karakuş

Damla Aksu

Öncelikle merhabalar. Ben Samsung Galaxy Tab3 Lite kullanıcısıyım. Şarjda internete girdiğimde veya minecraft, realracing3 oynadığımda şarjımı dolmadığını hatta azaldığını fakettim. 1 hafta öncesine kadar hiç böyle bir şey yoktu. 1 haftadan bu yana ne yüklediysem hepsini sildim, oyunlarında büyük bir çoğunluğunu sildim fakat hala aynı şeyi yapıyor. Damla hanımın dediğine bir bakayım dedim bende AC yazıyor. Yani hâla aynı sıkıntı var. Başka çözümü yokmudur bunun? Garanti süresi biteli 1 ay oldu, garantiyede veremem. Bu yorumlardakilerin hepsini uyguladım, hiç bir işe yaramadı. Eğer böyle devam ederse at çöpe gitsin derim.

Bu tamamen şarj adaptörünün gönderdiği volt ile alakalı bir durumdur. Siz oynadığınız oyunlar yüksek derece şarj harcayan oyunlardır. bunun olması gayet normal

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 2

03.May.2015 21:03:37 via Website

Damla hanım dediginiz gibi usb yazıyor cıkar tak yaptıgım zaman "AC" oluyor fakat tekrar cikarip taktigimda sorun aynen devam ediyor ne yapmam lazım ?