Samsung Galaxy S4 — Şarjda iken pil seviyesinin düşmesi ve geç şarj olma problemi.

• Cevaplar:40
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

03.May.2015 21:05:22 via Website

Damla Aksu

Mrb. Muhtemelen telefonun usb mode sarj algiliyor. Bunun kontrolunu teli sarja taktigin zaman ayarlardan pil seceneklerine girerek yapabilirsin. En ustte sarj oluyor usb yazar.. Bunun ac mode olmasi lazim. Ac mode da normal dolar. Usb mode da yavas dolar.. Ac mode a gecirmek icin sarj aletini ac yazisini gorene kadar tak cikar.. Samsung telefonların kronik sorunudur bu. Android seviosaniz htc kullanin, farki gorun. Umarim yardimci olmusumdur. Iyi gunler

Damla hanım dediginiz gibi yaptim fakat cikarıp taktigimda yine ayni sorun ne yapmaliyim

• Forum girişleri 1

20.Ağu.2015 03:14:36 via Website

Arama dediğiniz şey ne ? Nereden yapılıyor acaba ?

• Forum girişleri 1

02.Eyl.2015 22:13:59 via Website

Arkadaslar aranızda hala bu sorunu yasayan varda şunu soyleyebilirim. Ben galaxy s5 kullanicisiyim ve kisa zaman icinde ayni olay benim başımada geldi. bilmeyenler icin soyliyim ram bosaltma islemi galaxy s5 de program harici yapilmiyo. Baska bir yerde okuduguma göre telefonum wallpaperi bu durumu cok etkiliyo. Ben profesyonel kamera ile cekim yapilmis bir fotorafi koymustum farkina vardimki ondan sonra oldu. Telefonunuzun ekranini siyaha yakin bi renk yapin. Senkronize isteyen widgedleri anasayfadan kaldirim cunku onlarda cok fazla islem yaparlar rami doldurur. Egerki benim gibi bi s5, note 4 veya daha ust model telefonlar kullaniyosaniz (diger telefonlarada indirilebilir elbette. Ancak bu tür telefonlarda ram sıfırlamak program harici imkansiz.) ES Task Manager adlı programi önerebilirim. Hem ram i guzel sifirliyo hemde senkronize uygulamalari kapatiyo. Ben bunu yukleyip ekrani siyah yaptiktan sonra 20 dk dir sarjim %5 olarak artti. Ayrica muzik dinleyip messangardan bisi konusmama rahmen. Bazilariniz bunu cok yuksek bisi olarak algılamayabilir ancak telefonum hic şarj olmuyodu bunu yapmadan once. Sadece telefonu kapatarak sarj edicektim ve 30 dk da en fazla %3 felandi. Sizede tavsiye edebilirim

• Forum girişleri 3

30.Eyl.2015 10:48:18 via Website

Arkadaslar banada yardim.edin note 4 kullaniyorum gecen gun sarjda iken ayagim takildi ve telefon yere dustu sarj kaplosuda prizden cikti. Eskiden 1 saatde 100% olan telefon simdi rahat 8 saat suruyor. Telefonla birlikte cikan sarjim.artik calismiyor , bende samsung watch sarjiyla telefonumu doldurdum oda 8 saaat surdu ayni islem nokia sarjiylada ayni saat surdu. Ne yapmam gerek telefonu alali 1 ay oldu yardimlarinizi bekliyorum

• Forum girişleri 488

30.Eyl.2015 10:52:15 via Website

Hacer Daghan

Arkadaslar banada yardim.edin note 4 kullaniyorum gecen gun sarjda iken ayagim takildi ve telefon yere dustu sarj kaplosuda prizden cikti. Eskiden 1 saatde 100% olan telefon simdi rahat 8 saat suruyor. Telefonla birlikte cikan sarjim.artik calismiyor , bende samsung watch sarjiyla telefonumu doldurdum oda 8 saaat surdu ayni islem nokia sarjiylada ayni saat surdu. Ne yapmam gerek telefonu alali 1 ay oldu yardimlarinizi bekliyorum

Telefon ile alakalı bir durum değil bu sanırım şarj adaptörüne yada kabloya zarar verdin, 8 saatde dolduruyorsa büyük ihtimal ile kablona zarar verdin.
Orjinal şarj aleti yada kablo alınca sorun çözülcektir diye düşünüyorum. Benim S6 cihazım başka şarj aletleri yada kablo ile çok yavaş şarj oluyor.
Kendi kablosu ile daha verimli, bazen kablo adaptore tam oturmamış oluyor, şarj ediyor gözüküyor ama 1 saatde %5 felan atıyor. :)

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 3

30.Eyl.2015 10:54:51 via Website

Orjinal kablom bozuldu,, samsung watchin sarjiyla sarj etrim oda orjinal samsung sarji yine 8 saat surdu ?

• Forum girişleri 3

30.Eyl.2015 11:09:38 via Website

Muhlis Soysal

Hacer Daghan

Telefon ile alakalı bir durum değil bu sanırım şarj adaptörüne yada kabloya zarar verdin, 8 saatde dolduruyorsa büyük ihtimal ile kablona zarar verdin.
Orjinal şarj aleti yada kablo alınca sorun çözülcektir diye düşünüyorum. Benim S6 cihazım başka şarj aletleri yada kablo ile çok yavaş şarj oluyor.
Kendi kablosu ile daha verimli, bazen kablo adaptore tam oturmamış oluyor, şarj ediyor gözüküyor ama 1 saatde %5 felan atıyor. :)

Orjinal kaplom telefon yere duserken oda ayagima takildigi icin bozuldu. Samsung saatin sarjiyla sar ettim oda orjinal samsung sarji lakin oda 8 saat surdu ?

• Forum girişleri 488

30.Eyl.2015 12:35:42 via Website

Daghann93

Muhlis Soysal

Hacer Daghan

Orjinal kaplom telefon yere duserken oda ayagima takildigi icin bozuldu. Samsung saatin sarjiyla sar ettim oda orjinal samsung sarji lakin oda 8 saat surdu ?

olabilir telefon için verimli değildir. benimde samsung tabletin şarj aleti ile şarj ettiğimde uzun sürüyor.

• Forum girişleri 1

28.Oca.2016 22:28:26 via Website

bende asus zenfone 5 kullanıyorum yaklaşık 1 sene oldu ve kendinden bataryalı bu telefon daha bugün bi sorunla karşılaştım aynı sorun ilk şarj yüzde 69 du çıkardım kullandım biraz 61 oldu reset attım taktım 21 de kaldı 20 oldu şarjda takılıyken oldu bunlar ve 17 ye kadar düştü ne yapmalıyım

• Forum girişleri 1

28.Mar.2016 19:00:29 via Website

bendede asus zenfone 5 var ve 2gundur duzgun şarj olmuor telefonu şarja takımdıgımda 6 iken sonra 3 ee duşuyor elıme aldıgıdımda direk bıtıyor sarjı eger telefon kapalı ıse zaten açması bi işkence lutfen yardım edın çozümeme

• Forum girişleri 488

29.Mar.2016 09:09:28 via Website

A'bdulsamed A'slan

bendede asus zenfone 5 var ve 2gundur duzgun şarj olmuor telefonu şarja takımdıgımda 6 iken sonra 3 ee duşuyor elıme aldıgıdımda direk bıtıyor sarjı eger telefon kapalı ıse zaten açması bi işkence lutfen yardım edın çozümeme

Farklı bir kablo ile dene, kablonda temassızlık kopma felan olmuştur, akım düşürüyordur.

• Forum girişleri 298

31.Mar.2016 05:33:05 via App

Damla Aksu

Mrb. Muhtemelen telefonun usb mode sarj algiliyor. Bunun kontrolunu teli sarja taktigin zaman ayarlardan pil seceneklerine girerek yapabilirsin. En ustte sarj oluyor usb yazar.. Bunun ac mode olmasi lazim. Ac mode da normal dolar. Usb mode da yavas dolar.. Ac mode a gecirmek icin sarj aletini ac yazisini gorene kadar tak cikar.. Samsung telefonların kronik sorunudur bu. Android seviosaniz htc kullanin, farki gorun. Umarim yardimci olmusumdur. Iyi gunler

Bilenler bilir!... Yaşasın HTC kardeşliği...Özellikle HTC ONE kardeşliği...Çok duygulandım, çoook... :)

• Forum girişleri 298

31.Mar.2016 05:36:25 via App

Mehmet

Damla hanım dediginiz gibi usb yazıyor cıkar tak yaptıgım zaman "AC" oluyor fakat tekrar cikarip taktigimda sorun aynen devam ediyor ne yapmam lazım ?

Bunun 3-4 sebebi var... Cihaza 3'lü tuş kombinasyonuyla Hard Reset at...

• Forum girişleri 1

27.Nis.2016 03:03:29 via Website

Kardeşim benim 2 samsung telefonumda (galaxy pocket, galaxy a5) aynı sorun oldu ve ben deneyimlerime dayalı olarak çözdüm şöyle söyleyeyim başka bir sebebi de olabilir tabiki (uygulama optimizasyonu, düşük voltaj, bozuk batarya, kötü bir marka yada uyumsuz adaptör vb) ama hepsi olması gerektiği gibi ve yeni ise ki benim de adaptörüm orjinal ve bataryam sağlam, yeni nesil telefonların usb kabloları adaptöre tak çıkar olduğu için ben sadece kabloyu değiştirerek en basit ve ucuz yol ile çözdüm sizede denemenizi tavsiye ediyorum. İnş'Allah sizde çözersiniz.

• Forum girişleri 298

28.Nis.2016 18:46:43 via App

Daghann93

Şarj girişin zarar görmüştür...

• Forum girişleri 298

28.Nis.2016 18:49:06 via App

Geç şarj olmasının sebeplerden biri de, pilin ömrünü tamamlamış olmasıdır...

• Forum girişleri 1

07.Ağu.2016 10:39:01 via Website

ARKADAŞLAR BENDE DE AYNISI OLUYORDU TELEFON ŞARZ ALIYOR GÖSTERİYOR AMA 4-5 SAATTE YA YÜZDE ON YADA YİRMİ ALIYORDU AYNISI YİYENİMİNDE TABLETİNDE OLUYORDU YÜZDE YÜZ ÇÖZÜMÜ BULDUM ARIZA NE SÖKETTE NEDE BATARYADA TELEFONA BİLGİSAYARINIZA KİNGO ROOT ADLI PROGRAMI İNDİRİN TELEFONDAN GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERDE USB AYIKLAYICIYI AÇIN BAĞLAYIP PCDEN ROOTLAYIN TELİ YENİDEN AÇIN TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR İKİ TELEFONDADA DENEDİK OLDU BATARYA ALDIM HİÇBİ FAYDA ETMEDİ...

• Forum girişleri 1

23.Ağu.2016 00:01:43 via Website

Kardes aybi sorun bendede oldu kolanya ve dis fircasiyla soketi temizledim duzeldi 😊

• Forum girişleri 298

28.Kas.2016 06:08:40 via App

Genelde USB kablolarının zarar görmesinden veya kalitesiz oluşundan oluyor...