Sony Xperia Z1 — Xperia Z1 Su Geçirdi

• Cevaplar:18
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

02.Ağu.2014 20:27:56 via Website

Selamlar yaklaşık 1 ay önce sony xperia z1 telefonun aldım
,internette şu geçirmeme olayına karşı çok araştırdım yan kapaklar mutlaka kapalı olsun en fazla 1.5 metre en fazla 30 dakka yazıyordu sony sitesinde de aynıları yazıyordu

şimdi telefonu aldıktan 1 hafta sonra aqua parka gittim derinlik 1.40cm %100 eminim çünkü benim boyum 1.62 kafam rahatlıkla dışarda kalıyor zaten telefonuda havuzun dibine kadar sokmuyorum en fazla 50 80 cm felan :D

neyse ilk gittim 10 ile 30 saniye arası videolar cektım 3 4 tane 10 15 tanede foto çektim telefon kapakları kesin kapalıydı 1.5m geçmedi 30dakkada sabit suda kalmadı ilk hafta sorun olmadı sonraki hafta aynı aqua parka gittim aynı şekilde kapaklar kapalı derinlik aynı vs vs neyse 5 7 video 30 40 foto çektim 1.5m kuralı geçerli 30dakka kuralı geçerli şekilde çektim fotoları havluyla kuruladım guzelce oturdum şezlonga bi face girdim ekran da titreme hissettim kapattım teli iyice bi kuruladım açtım titreme gitti ama telefonu kallanmaya devam ettım facede gezıyordum ki uyarı geldi sim kart çıkartıldı telefon kapatılıyor yazdı telefon kapattı

bastım yandan açmak için teli telefonu açarken 1 sefer normalde titrer 1 sefer titredi arkasında 3 sefer titredi ve açılmadı ekran simsiyah yani açmaya çalışınca 3 sefer titriyor

cihaz sim kart hatasından sonra kapandıgı için açtım sim kart kapagını cıkarttım sim kartı sim kart ıslanmıştı yani içeriye su girmiş

nette araştırdım tekrar kapaklar silikonluymuş ve aç kapat aç kapat silikonu zedeleniyormuş ama sim kartı ilk aldıgımda açtım bidahada açmadım zedelenme olanagıda az

kesinlikle aqua parkta hava atmak olayı diye düşünmeyin fotoları ufak kardeşim için çektim hatıra anı olsun diye küçüklüğüne ait

şimdi size 2 sorum olucak

1-) Garantiye girermi
2-) Suç bendemi Sony demi

• Forum girişleri 86

02.Ağu.2014 23:35:42 via App

bence suç sende değil git bir garantiye adamlarda insaflı çıkarsa hemen ücretsiz tamir ettirirsin bence yada telefonunu bir pirinç kavanozun un içine sim, SD kartı ve pili çıkar ama onları da başka bir pirinç kavanozun un içine at telefonu pirincin içine göm(yani kumsalda ayaklarını gömer gibi telefonun her yanına pirinç olsun) bir gün bekle sorun düzelebilir cevap bekliyorum...

• Forum girişleri 4

02.Ağu.2014 23:56:16 via Website

şimdi koydum prinç'e yarın akşama kadar beklesin bakalım zaten pazartesi göndericem nasılsa bu arada az önce farkettim arka kamerada çok az bi buhar olmuş üfledim gitti :D

• Forum girişleri 598

03.Ağu.2014 00:47:22 via App

Siz bu sony nin su gecirmezlik sertifikasının cok gecerli oldgnu mu sanıyorsunuz sanırım. Ben z2ye su gecirmiş adamım. Ben asla güvenmiyorum ve zaten aldıkları sertıfıkalarda cok guvenılır cınsten degil. Yanlış sende degil, ama sony üstlenmez hata senındır der

• Forum girişleri 4

03.Ağu.2014 18:44:58 via Website

telefon şu anda çalışıyor açıldı yani ama ekran rengi pek normal degil yani bazen normal bazende ekran rengi televızyonlarda kontrasatı acınca beyazlaşırya hani ekranlar aynı öyle parlaklaşıyor beyazlaşıyor hiç güzel gözükmüyor onun dışında herşeyini denedim hernagi bir problem göremedim

ekran rengi bozuldu diye garantiye göndersemmi acaba :D

• Forum girişleri 86

04.Ağu.2014 08:54:17 via App

Emre

telefon şu anda çalışıyor açıldı yani ama ekran rengi pek normal degil yani bazen normal bazende ekran rengi televızyonlarda kontrasatı acınca beyazlaşırya hani ekranlar aynı öyle parlaklaşıyor beyazlaşıyor hiç güzel gözükmüyor onun dışında herşeyini denedim hernagi bir problem göremedim

ekran rengi bozuldu diye garantiye göndersemmi acaba :D

screen burn-in tool uygulamasını google play den indir starta bas 1 saat bekle düzelir...

• Forum girişleri 2

09.Ağu.2014 14:01:58 via Website

Ben akvaryumun içinde resim çekip 2 dk sonra çıkardığım halde su geçirdi.Sony müşteri hizmetlerini aradığım zaman kullanım klavuzun da sadece tatlı suya dayanıklı olduğu yazılmaktadır bu telefon denize sokulmaz dediler. Ama tanıtım reklamları denizin altında neden yapılıyo dediğim zaman kemküm ettiler. Satış şekli hanım efendi dediler. İnsanları kandırıyolar başka bişey değil. Şimdi telefonumun masrafı kendi fiyatı kadar. Anlayacağınız telefonum çöp oldu.. Tüketici haklarına başvurulsa da çoğunluğu kullanıcı hatası kararı alıyormuş zaten..

• Forum girişleri 598

09.Ağu.2014 15:03:54 via App

zaten mantiklica dusunuldugunde telefon tuzlu suya sokulmaz. kulaklik girisleri usb girisleri paslanir. bunu dusunmeniz lazimdi adamlar cok hakli..!

• Forum girişleri 2

11.Ağu.2014 08:25:43 via Website

Akvaryum tuzlu su olmuyo bildiğim kadarıyla ... Ki ayrıca tuzlu olsa bile adamları haklı çıkarması için doğru düzgün tanıtım yapılması gerekiyo..

• Forum girişleri 4

16.Ağu.2014 22:52:24 via Website

telefonum gugün sabah geldi gerekli onarımlar yapılmış oksit temizligi yapılmış herhangi bir ücret talep edilmedi telefon sorunsuz tüm testlerini yaptım herşeyi düzgün çalışıyor :D

• Forum girişleri 2

07.Eyl.2014 18:20:58 via Website

ben de aynı dertden müzdaribim. 1 bardak suyla telefon su geçirdi ve kapandı. garantiye gönderdim kullanıcı hatası deyip 1350 tl masraf çıkardılar. Yaptırmadım.Tüm yasal haklarımı kullanmayı düşünüyorum.

• Forum girişleri 2

07.Eyl.2014 18:23:12 via Website

garantiye gitmeden önce ne açılıyordu ne de şarj oluyordu. şimdi sadece şarjda çalışıyor. Sony yazısı geliyor ve kapanıyor. Sony kesinlikle almam bir daha.

• Forum girişleri 1

07.Eki.2014 14:04:49 via Website

Sen z2 nasıl su geçirdin bi anlatırmısın?ben 2 aydır gün aşırı yıkıyorum.bazen arkadaşlarım inanmıyor diye su dolu kabın içinde bekletiyorum.bundan önce şu An babama verdiğim z1 compact ıda aynı şekilde suda yıkıyordum en ufak bir olumsuzluk yaşamadım sadece sudan hemen çıkarınca hoparlörler ve mikrofon ıslak olduğu için görüşme için 5 ile 10 dk beklenen gerekiyor kuruması için sonra devam...

• Forum girişleri 1

20.Tem.2015 16:01:36 via Website

kardeşim bnde öle bi sorun yaşıyorum. garanti içeriğinde su geçirme bulunmuyor(ne olursa olsun) yani ücret ödersin ama ne kadar kesin bişi söleyemem

• Forum girişleri 251

20.Tem.2015 17:02:43 via Website

sony telefonları su geçirmezlik garantisi vermiyor bu yüzden garanti kapsamına girmez suya dayanıklık garantisi veriyor buda sıkıntı eğer telefonu su parçalarsa sorumlu sony ama su geçirirse sorumlu sensin :/ keşke z1 alıcağın yerde m4 aqua alsaydın class 10 microsd kart takar çok rahat kullanırdın hem su geçrimelik olarak z1 den daha iyi ayrıca m4 aqua daha yeni olduğundan güncelleme desteği daha uzun olcak ama kamerasıyla su geçirmezliği olarak z1 sorunlu bildiğim kadarıyla kamerada pembe ekran sorunu varmış su geçirmezliği z2 ile kasa değişimi sayesinde düzeltmişler

• Forum girişleri 1

14.Eki.2015 22:46:10 via Website

Valla Kardeşim Sony Xperia Z1 Kullanıcısıyım Sony Güvenilir Marka Ben Telefonu Kaç Kez Su Testi Yaptım Sorunsuz Mükemmel Şekilde Çalışıyor Sırf Hoparlörüne Tuttum Yine Mükemmel Kulaklık Girişine Tuttum Sonuç Yine Mükemmel Yani Kesinlikle Su Geçirmiyor :) Ayrıca Sertifikaları Gayet Güvenilir ;)

• Forum girişleri 1

31.May.2016 21:17:15 via Website

Bende kullanıyorum bugün göle girdim aynı arkadaş gibi tuzlu su değil bi kere kapaklar iyice kapalıydı aynj sim kart hatası verdi temizledim geçti ama arka kamera su almış geçmiyo bulanık tuş kildini kilitleme tuşuda gitti arada bir kendiliğindem basıyo bişeyler oluyo garanti yaparmı

• Forum girişleri 64

01.Haz.2016 20:47:33 via Website

sonuçta malzemeler su geçirmez diye piyasada var ki, garanti karşılamak zorunda. sonuçta siz bunları su geçirmez malzeme olarak aldınız ister, tuzlu ister tatlı su olsun. ayrıca sony o kadar yobaz bir marka değil gidip görüşün