Samsung Galaxy Note 4'ün Performansı Paylaşıldı

  • Cevaplar:0
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 48

22.Ağu.2014 01:19:18 via Website

image

Samsun'un başarılı cihazlarından olan Galaxy Note serisinin yeni üyesi Note 4 için yeni performans bilgileri paylaşıldı.

Samsung'un Eylül ayında piyasa sürmeyi planladığı Galaxy Note 4, performans yönünden oldukça başarılı bir cihaz olacak gibi. 2 işlemciyi bünyesinde barındırarak 64 bit seviyesinde performans sunan Samsung Exynos 5433 telefonun içerisinde olacak. Bu işlemci 64 bit desteğinin yanı sıra 8 çekirdek performansı da sunacak. İşlemci yönünde kaliteli mal kullanmaktan kaçınmayan Samsung, ekran kartı olarak üst seviye performans sunan ARM Mali-T760'ü kullanacak. 3 GB RAM'e sahip olması beklenen Galaxy Note 4, daha düşük bir modeliyle birlikte satışa sunulacak. Galaxy Note 4’ün düşük özelliklere sahip olan modelinin fiyatı ve özellikleri biraz daha uygun olacak.

Samsung'un Galaxy Note ailesini seven kullanıcılarının oldukça hoşuna gidecek testlere geçelim. Hemen aşağıda bu cihazda kullanılan işlemcinin performans testini görebilirsiniz. Toplamda 8 çekirdek ve 64 bit kalitesinde çalışacak bu işlemci test sıralamasında üst sıralardan yer kapmayı başarmış. NVIDIA Tegra K1'i geçemeyen işlemci 2. olmayı hak ediyor.!
image

Antutu testlerinde ise durum aynı. Samsung'un işlemci kalitesi gözle görülür bir fark gösteriyor. Bu test uygulamasından da oldukça yüksek puan alan Samsung Galaxy Note 4, yılın en başarılı telefonları arasına girmeyi şimdiden hak ediyorimage
GPU testinde yine durum değişmiyor. 2D'de puanlar eşitlenirken 3D kalitesinde yeni işlemcimiz farkını ortaya çıkarıyor.
image

Bu testlerden sonra bakalım cihaz hangi özellikleriyle gündeme düşecek.

— değiştirilme tarihi 22.Ağu.2014 01:20:08