Acil bilgi verin z2 mi htc one m8 mi alayım??

• Cevaplar:38
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 3

31.Ağu.2014 06:14:57 via Website

Arkadaşlar acil telefon alacam htc one m8 ile Sony xperia z2 modeli arasında kaldım . Şarzının uzun gitmesini iyi İnternet'e girmesini istiyorum ayrıca telefonda çok oyun oynayan birisi değilim hangisini almalıyım acil bilgi verirseniz sevinirim..saygılar

• Forum girişleri 3

31.Ağu.2014 09:53:07 via Website

Can C.

Çok net Z2 al

Z2 de aşırı ısınma var diyorlar ama

• Forum girişleri 3

31.Ağu.2014 11:46:23 via Website

m8 de şarz sorunu varmış galiba bi türlü karar veremedim :)

• Forum girişleri 29

31.Ağu.2014 14:19:53 via App

Serkan Güner

günü kurtarmaz mı ? zaten akıllı telefonların şarjları maksimum 1 gun degilmi ?

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 39

31.Ağu.2014 15:24:14 via App

Serkan Güner

Can C.

Çok net Z2 al

Z2 de aşırı ısınma var diyorlar ama

Isınma konusunda cihazın içinden kaynaklanan bir sorun yok M8 de ısınıyor S5 de 3310 da. Mesele dış materyalde. Biz buna cihazın içindeki ısınmanın dışa iletilmesi diyoruz. Sebebi ise önü ve arkasının cam malzemeden yapılmış olması. Bu dezavantaj olarak algılansa bile ısı iletimi sayesinde cihaz daha hızlı soğumakta. Cam materyal kullanılarak hem estetik bir görünüm sağlanmış, hem camın çizilmezliği ve sağlamlığı hem de ısı iletimi sayesinde aşırı ısınmanın ekarte edilmesi sağlanmış. Bu bilginin yanlış olduğunu düşünenler lütfen elektrikli cam ocaklara baksınlar, ne demek istediğimi anlayacaklardır :) Ama benim tavsiyem de Z2 den yana. Çünkü M8 ile Z2 arasında +300 +500 liralık, dişin kovuğunu dolduracak kadar bile bir fark ve avantaj yok.

— değiştirilme tarihi 31.Ağu.2014 15:27:37

• Forum girişleri 598

31.Ağu.2014 20:25:28 via App

Serkan Güner

serkan bende bir m8 var tavsiye ederim. sarjda hicbir sikinti yasamiyorum telefon uyku halinde hic sarj tuketmiyor. zaten ultratasarruf modlarini da aktif halde kullanrsan birbuck gun goturur seni. tabiki oyun oynamazsan cok. istersen sana bizzat aktaririm telefon hakkinda deneyimleri. m8 komplike bir telefon oyle bikac kelimeyle aciklanamaz bence. isinma konusundada m8 de isiniyor tabiki. ama ben z2 nin daha cabuk soguduguna katilmam. cunku metal daha cabuk sogur camdan. cam isi ve soguk degisimlerine metal kadar ayak uyduramaz. tabi bu isinma konusunda cam ve metalin eli rahatsiz edecek derecede yakmasi belirgin bir fark. metalda bu rahatsizlik cok daha az olacaktir.

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 39

01.Eyl.2014 08:40:15 via App

Ali Aktaş

Serkan Güner

serkan bende bir m8 var tavsiye ederim. sarjda hicbir sikinti yasamiyorum telefon uyku halinde hic sarj tuketmiyor. zaten ultratasarruf modlarini da aktif halde kullanrsan birbuck gun goturur seni. tabiki oyun oynamazsan cok. istersen sana bizzat aktaririm telefon hakkinda deneyimleri. m8 komplike bir telefon oyle bikac kelimeyle aciklanamaz bence. isinma konusundada m8 de isiniyor tabiki. ama ben z2 nin daha cabuk soguduguna katilmam. cunku metal daha cabuk sogur camdan. cam isi ve soguk degisimlerine metal kadar ayak uyduramaz. tabi bu isinma konusunda cam ve metalin eli rahatsiz edecek derecede yakmasi belirgin bir fark. metalda bu rahatsizlik cok daha az olacaktir.

1.) Metal daha çabuk soğumaz, cam daha çabuk soğur. (bkz. İlköğretim Fen Bilgisi dersleri)
2.) Isı aktarımı konusunda cam daha tutarlı bir materyaldir. (Senin dediğin gibi olsaydı kışın klimalı her otomobilin camları patlardı)
3.) Eli yakmıyor olabilir ama M8 in içi cayır cayır yanıyor ki bu dışının yanmasından daha tehlikeli bi olaydır (İçi seni dışı beni yakar ama içinin yanması nedeniyle kolunun bacağının yüzünün yanma ihtimali mevcut bkz. M7 infilak haberleri)

— değiştirilme tarihi 01.Eyl.2014 08:41:53

• Forum girişleri 598

01.Eyl.2014 14:41:02 via App

araba camlari yalitimli ve cok pahali camlardir. ozel uretilir isocam lar. z2deki gibi basit bir cam degildir. ben s5ide g3 u de z2 yide m8 ide patlatirim gerekirse. gunumuzde cok yanma patlama haberi oluyor her telefon hakkinda. bunu m8 le iliskilendirmen yersiz oluyor. sahsen ben kardesime oneririm m8 i. blinkfeed in sistem le cok stabil sekilde calismasi, htc uygulamalarinin kalitesi.( galeri,klavye,saat. vs.), ekran gecislerinin en hizli oldgu akilli telefon.. dizayn.. vs.

— değiştirilme tarihi 01.Eyl.2014 19:16:47

• Forum girişleri 40

01.Eyl.2014 18:15:52 via Website

ali bey sizden yardım istiyorum , bütün telfonları araştırdım ama 2 telefon arasında kaldım 1. htc desire 816 2. lg g2 sizce hangisini almalıyım karar veremedim lütfen yardımcı olurmusnuz ?

• Forum girişleri 598

01.Eyl.2014 19:15:49 via App

Sergen Oruç

ali bey sizden yardım istiyorum , bütün telfonları araştırdım ama 2 telefon arasında kaldım 1. htc desire 816 2. lg g2 sizce hangisini almalıyım karar veremedim lütfen yardımcı olurmusnuz ?

sergen bey size tercihim lg g2 olacak. htc desire 816 ya gore daha yuksek ram,daha fazla piksel daha buyuk pil ve daha hizli islemci hizi bizi lg g2 de bekliyor. htc desire 816 htcnin orta segment mali dir. lg g2 ise lg nin bir onceki amiral gemisi. acik ara lg g2 derim sana anlayacagin..

• Forum girişleri 40

02.Eyl.2014 08:37:53 via Website

peki ama lg g2' nin kamerasından şikayet var , aldıktan 1 hafta sonra kamera bulanık çekmeye başlamış bu doğrumudur sizce ?

• Forum girişleri 598

02.Eyl.2014 10:31:40 via App

yok dostum ihtimal vermiyorum teknosa dan almani tavsiye ederim

• Forum girişleri 40

02.Eyl.2014 11:09:40 via Website

peki ali bey sağolun :) ama bana telfon öenrsinde bulunmusunuz lütfen , ilk telefonum olucak ve güzel bi telefon istiyorum ama fiyat sınırı 1.500 geçmiycek :) yardımcı olursanız sevinirim :)

• Forum girişleri 598

02.Eyl.2014 18:13:49 via App

Sergen Oruç

peki ali bey sağolun :) ama bana telfon öenrsinde bulunmusunuz lütfen , ilk telefonum olucak ve güzel bi telefon istiyorum ama fiyat sınırı 1.500 geçmiycek :) yardımcı olursanız sevinirim :)

dostum biraz beklesen one m7 nin fiyati dusecektir onu al derim sana eger beklersen. suan teknosa fiyat 1699. acil alman gerekiosa dedigim gibi lg g2 al. fakat one m7 nin performansi g2 den daha yuksektir. bence bi kontrol et fiyatlari. haftasonu 100lira indirim olabilio teknosada. 1600 e alabilrsn m7 den

• Forum girişleri 40

03.Eyl.2014 09:02:32 via Website

Ali bey açıkçası m7 ye baktım ama pek içime sinmedi , size bazo sorualrda sormak istiyorum dün biraz araştırdıgıma göre , sony xperia z1 lg g2 yi ikiye katlar falan diyolar , lg g2 nin malzemesi iyi değilmiş , sony z1 çok daha iyiymiş , sonra lg g2 güncellerken kendini donmuş bir daha açılmamış ve şarj sorunu varmış , benim kafam çok karıştı bazı insanalrda lg g2 yi çok beğeniyolar , benim aklımda sony xperia t2 ve sony xperia c3 yeni çıktı ama türkiyede değil sony olarak bunlar var , aslında general mobile elite de var aklımda ama ondanda şikayet var ama bazılarıda çok memnun , lg g2 den de şikayetler duyunca ondan da korktum biraz , ama htc desire 816 dan hiç şikayet yok aslında ben desire 816 istiyorum ama işte tam karar veremedim , ali bey lütfen yardımcı olun kafam çok karışık bu seçtiğim telefonlar nasıl sizce bi sizde beni bilgilendirirmisinz lütfen

• Forum girişleri 598

03.Eyl.2014 11:43:35 via App

gm discovery asla dusunme sana bunu en basta soleyim dostm. her telefonda bicok ariza bulunmakta suan. bir telefon ne kadar populerse o kadar hatalarla ilgili sorular bulabilirsn internette. z1 in g2 yi oyle katlayacak bir durumu yok. dedigim gibi z1 de olur g2 de olur. tavsiyem htc desire ve bu iki telefonnu git al kurcala elinde bakmani tavsiye ederm sana

• Forum girişleri 40

03.Eyl.2014 15:01:22 via Website

Peki ali bey teşekkür ederim :) lg g2 ile htc desire 816 yı inceleyeceğim , ama elimde bakamam öyle bi şansım yok malesef :( bu iki telefon sizce z1 den iyi mi ? ve sony xperia c3 hakkında bilginiz var mı ?

• Forum girişleri 598

05.Eyl.2014 07:23:17 via App

Sergen Oruç

Peki ali bey teşekkür ederim :) lg g2 ile htc desire 816 yı inceleyeceğim , ama elimde bakamam öyle bi şansım yok malesef :( bu iki telefon sizce z1 den iyi mi ? ve sony xperia c3 hakkında bilginiz var mı ?

xperia c3 z1 in yanina yaklasamaz dostum. tavsiyem oncelikle z1. lg g2 yide dusubebilrsn ama az bir farkla z1 daha ustun bir telefon. indirme hizi daha yuksek ve cok az farkla daha guclu cpu.