androidde yığın depolama modunu açma...

• Cevaplar:0
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1

05.Eyl.2014 22:17:47 via Website

arkadaşlar dahili bellekten resimler sildim ve diskdigger ile getirmek istiyorum. ama usb kablosunu bilgisayara taktığımda sadece "xperia sp" çıkıyor yani yanında (f), (h) gibi harfler yok. bu nedenle de DD programı telefonumu göremiyor...

bunun usb yığın depolama modu açılarak aşılabileceğini öğrendim ve bu mod da usb bilgisayara bağlanırken karşımıza çıkıyomuş. ben bunu işaretlemedim sanırım yoksa (f), (h) gibi harfler görünürdü. ben neyi işaretlediğimi hatırlamıyorum ama, usb kablosunu resimlerimi bilgisayara atmak veya bilgisayardan sd karta bişeyler atmak için kullanırdım zaten.

usb hata ayıklama modunu açtım ama hala "xperia sp" olarak görünüyor... bu modu açınca yukarda klasik android simgesi ile usb simgesi görünüyor... "dahili depolama birimi ve sd kart pcye bağlı" yazısının üstüne tıkladığımda hiçbir şey açılmıyor... son zamanlarda yukarda görünen bişeyi açamıyorum zaten, bu telefon güncel olmadığı için olabilir... açıkçası güncelleştirmek çok canımı sıkıyor çünkü android sürümümden memnunum (4.2ydi galiba, değilse de bi düşüğü;). zaten internetim kotalı olduğu için güncelleme yapmam çok mümkün değil...

aynı şekilde "usb hata ayıklaması bağlandı"ya tıklıyorum ve başa dönüyorum. ayarlar, geliştirici seçeneklerindeyim ve usb hata ayıklaması seçili... onun altında dikkatimi çeken bişey var: hata ayıklama uygulamasını seçin... ama tıkladığımda "uygulama seçin"in altında hiçbir şey yazıyor...

usb bilgim bu kadar, lütfen yardım edin. bilgisayarın TELEFONUMU DİSK OLARAK GÖRMESİNİ SAĞLAYIP diskdİgger ile sildiğim resimlerime ulaşmayı amaçlıyorum...

BENDEKİ BİLGİ BU KADAR KISITLI OLUNCA ROOT FALAN DÜŞÜNMÜYORUM, BİLGİNİZE.

not: eğer pc companion programı işe yarayacaksa bu adımları da anlatabilirsiniz... teşekkür ederim... umarım cevap verirsiniz...

— değiştirilme tarihi 05.Eyl.2014 22:20:41