**LÜTFEN VE LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYABİLİR MİSİNİZ?ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.......**

• Cevaplar:5
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 3

07.Ara.2014 07:20:01 via Website

LÜTFEN VE LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYABİLİR MİSİNİZ?ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.......
Merhabalar.2013-2014 yıllarında almış olduğum Samsung Galaxy Note 8.0 GT-N5105 kullanıcısıyım.Bildiğiniz gibi samsung'un ülkemize yazılım güncellemelerini çok geç geldiği için ve bendeki yeniliklere merak duygusu ağır bastı ve her şeyi göze alarak kendim güncellemeye karar verdim.
Acemi olduğum için karşıma ilk çıkan note 8 in Firmware "XEO-N5100XXDND8-20140508194435 " versiyonuna yüklemeye karar verdim.Bu model benim cihazımdaki tüm donanımsal özellileri aynı sadece telefon özelliği açık olanlara N5100 telefon özelliği kapalı olanlara da (3g modelli) GT-N5105 deniliyor.Bu iki model aynı donanıma sahip (ne saçmalıksa) ben hem cihazımın telefon özelliği açmak hemde bir türlü gelmeyen güncelleme olan kitkatı yüklemek için " XEO-N5100XXDND8-20140508194435 " firmware odinle yüklemeye çalıştım.
Samsung usb driverleri vs filen yükledikten sonra cihazı Dowloading.. moduna aldım ardından odin'i açtım yükleyecek olan firmware(XEO-N5100XXDND8-20140508194435) seçip starta bastım.DAHA ÖNCE HİÇ DENEMEDİĞİM İÇİN OLDUKÇA HEYECECANLIYDIM.YÜKLEME GAYET GÜZEL İLERLİYORDU TA Kİ SONLARA DOĞRU FAİL HATASI ALDIM.1-1-30 SAAT GECEİN 12'sinde uğraşmak zorunda kaldım.İnternetim yavaş olduğu için başka firmware 'de indiremiyordum da .Gecenin verdiği uykuyla sıcacık yatağıma yenik düştüm yarın yaparım diye düşündüm.Cihazı o şekilde bıraktım.NOT:CİHAZIM O ZAMAN KAPANMIYORDU EKRANDA ŞU YAZI ÇIKIYORDU --->
"
Firmware upgrade encountered an issue.
Please select recovery mode mode in Kies & try again.
"
O zaman cihaz kapanmadığı(cihazın pili çıkmıyor) için yarına kadar şarjının biteceğini tahmin edebiliyordum ama sorunda olacağını aklımın ucunda bile geçmedi cihazı tekrar şarja takarım diye düşündüm.Ertesi gün oldu ilk işim gece yarısı yapamadığı işin devamı getirmekti.Cihaz beklediğim gibi şarjı bitmişdi.Ardından şarja taktım 1-2 saat bekledim .Ve sonra şarjdan çıkartıp cihazı açmaya ama çalıştığımda aman Allahım açılmıyordu hiç bir şey açılmıyor.Yani firmware tam olarak yüklenemediği için şarj almıyor.Tek seçeneğim şarjı olmadan denemekti.Cihazı usb ile bilgisayara bağladım ve aynı yazı bu sefer kapanıp açılıyor --->
"
Firmware upgrade encountered an issue.
Please select recovery mode mode in Kies & try again.
"
Cihazı Dowloading moduna aldım burasıda defalarca açılıp kapanıyordu.Ve bu sefer elimde tek firmware"XEO-N5100XXDND8-20140508194435 " tekrar odinle yüklerken ilk aşamalarda hata çıkıyor.
LÜTFEN VE LÜTFEN CİHAZI ÇALIŞTIRABİLMEK İÇİN NE YAPABİLECEĞİMİ ÜSTADLARIM YARDIM EDEBİLİR MİSİN?

• Forum girişleri 86

07.Ara.2014 10:38:04 via App

telefon modeline uygun orjinal firmwareyi odinle yüklemen gerekiyor. Yada telefonunu kiese bağla kies bir hata algılarsa telefonunun yazılımını kendisi yüklemek isteyecektir. (Yazdığım Ikisinden birini dene biri olmazsa diğeri de denersin)

• Forum girişleri 3

08.Ara.2014 06:59:52 via Website

Öncelikle cevabın için teşekkürler ....:)
Kiese bağladım cihazı gördü ama cihaz 0 şarj olduğu için cihazım etkileşimli yanıt veremiyor.(Cihaz-Yazılımsal olarak şarj almıyor-çözüm ?)
Acaba usb ile bilgisayardan cihaza firmware atabilecek kadar elektrik seviyesi yüksekltsem olabilir mi?

• Forum girişleri 86

09.Ara.2014 12:30:17 via App

Cihazın şarjı en az yüzde 10 olmalı usb ye takılı olmalı clihazı downland modunda kiese bağlayın

• Forum girişleri 3

10.Ara.2014 06:07:55 via Website

Şu anda yazılımsal olarak cihaz şarj almıyor.Kiese bağladım cihazımı gördü, ancak cihazda şarj olmadığı için veri iletişimi kuramıyor.(Cihazın şarjı çıkmıyor) yineden her şey için teşekkürler :) Şarjı çıkarmalı olsa başka bir cihazdan şarj edip dediğin yolu izleyebilirdim ama ne önemli değil

• Forum girişleri 91

10.Ara.2014 08:21:07 via Website

Eğer cihazınızın sarj almıyorsa ve download moda geçmiyorsa servise göndermenizi tavsiye ederim.