Şarjım Çabuk Bitiyor Diyenlere Tavsiyeler

• Cevaplar:3
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1.784

12.Ara.2014 11:54:11 via Website

Merhaba Androidpit Okuyucuları bugün ki yazımızda sizlere başlıkta da belirttiğim gibi şarjınızın daha uzun gitmesini sağlayacak tavsiyelerde bulunacağım. Android işletim sistemi kullanan arkadaşlar için hazırlanmıştır.

image

1. Öncelikle telefonunuzda bulunan ama bulunsun belki kullanırım dediğiniz programları kaldırın.
  2. Telefonunuz da Facebook Thinder varsa kesinlikle kaldırın.
  3. Free ve bol reklamları programları kesinlikle kullanmayın.
  4. Ram'dan çok yiyen sürekli ram'i şişiren programlar kullanmayın

Hangi Uygulamalar Daha Çok Şarj Yer TIKLA

1. Telefonunuzun arka planda çalışan uygulamaları kapatacak Task killer Programları Kullanın.

image

Ben bir Kaç Tane Tavsiyede Bulunmak istiyorum

1. Advanced Task Killer

2. GO Cleaner & Task Manager

3. Easy Task Killer Advanced

Task Killer Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Birinci ve en önemli husus kesinlikle sonlandırma İşlemini 10 dakikanın altında tutmayın. Aksi taktirde program 10 dakikada bir sonlandırma işlemi yapacağı için şarj tasarrufu yapmak yerine şarjınızın daha çok bitmesine sebep olacaktır.
Böylelikle şarj tasarrufu yapmış olmayacaksınız.
ikinci uyarı ise sonlandıracağınız programları özenle seçmeniz olacaktr. "- tamam şunu da sonlandırıyım birşey olmaz" demeyin. Ben Android İşletim Sistemini durdurmaya çalışan insanlar gördüm. :)

Arka plandaki uygulamaları program yöneticisinden zorla durdur seçeneğini kullanarak yine çalışan programları durdurabilir şarj tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bu işlemi sizin yerinize yapabiliecek Greenify uygulamasını indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.
Kurun ve gerisini ona bırakın. Arka planda çalışan facebook twitter veya kapatmak istediğiniz programı Greenify sistemine tanıtın ekran kapattıktan sonra oda otomatik bir şekilde kapatsın. Root yapan arkadaşlar bu program tam size göre merak etmeyin rootsuz da çalışabiliyor.

Greenify İNDİR

Telefondan Yapmanız Gereken İşlemler.

Öncelikle Ekran ayarlarınızı ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir.

image

Ekranınız bu halde ise zaten önceki anlattıklarımı uygulamanıza gerek bile yok, programlardan fayda görmezsiniz.
Ekranınızın ışığını %5 gibi düşük bir ışığa ayarlamanız veya 0 getirmeniz iyi olacaktır.
Hayır ben parlaklığını düşürmek istemiyorum diyorsanız o zaman otomatik yapmanızda fayda vardır.

Telefonunuzun güç tasarruf modu kesinlikle açık olsun.

image

Telefonunuzu kullanmadığınız zaman WiFi ve Mobil Veriyi kapatan programlar kullanın.

Dalında bence en iyisi olan LeanDroid programı bu işlem için ideal bir programdır. Kullanımı basit ve Türkçe.

LeanDroid İNDİR

Arkadaşlar bu tavsiyelerimize uyduğunuz da şarjınızı ciddi bir manada uzatmış olacaksınız. Sizde artık şarj kabusu yaşamayacak sürekli yanınızda şarj aleti taşıma gereği duymayacaksınız.
Ben Note 3 kullanıyorum ve bu işlemleri kendi telefonumda kullanarak 1 buçuk gün gibi şarj tasarrufu sağlayabiliyorum.

Siz bu tasarruf tavsiyelerinden hangisini uyguluyorsunuz. ?

Androidpit.com.tr & Orbay Boran

— değiştirilme tarihi 12.Ara.2014 11:55:26

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.