Samsung Galaxy S5 — ROM/ROOT / Garanti

• Cevaplar:5
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1

15.Oca.2015 23:34:45 via Website

Merhaba Androidpit.com ' forum üyeleri
Kardeşim yeni aldıgım telefonumu rootlamış internetten bakarak. Tehlikeli olmasına ragmen korkudan unroot yapmış
telefonum anladıgım kadarıyla garantıdışı şuan. Forumlarda konulara baktıgım zaman deniliyor ki "-unroot işleminden sonra telefonunuza orjinal rom atıldığında garanti kapsamına giriyor-" ama bazı yerlerde ise imei- numarasının silindiğinden bahsedilmiş.Bazıları ise samsungda yeni bir sistem mevcut telefon root edildiginde bilgisi yazılımcı firmaya iletiliyor ve garantiye girmiyor. Bu tür soruları kenara bırakarak siz değerli üyelerden , abilerimden , uzmanlarımdan yardımcı olmanızı istedigim konuları yazıyorum yardımcı olursanız verdigim paraya yazık olmayacagını düşünüyorum ayrıca kardeşiminde bundan ders çıkarmasını düşünüyorum. Telefonu alalı 1 hafta oldu.
-Telefon orjinal rom atıldıgında tekrar garantiye giriyorsa nereden nasıl yükleyebilirim ?
Yükleyecegim rom Türkçe mi degil mi ? / İmei silinir mi silinmez mi ?
-Telefon garanti kapsamına asla girmeyecek ise;
özelligine göre önerdiginiz bir rom var mı ? varsa türkçe mi , türkçeye çevirebilirmiyiz
-Telefon şuanda unroot durumunda lollipopdan veya herhangi bir sistem güncellemesi alamamaktayım.
( Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi. Yazılım güncellemelerini bilgisayarınızda Samsung Kies kullanarak indirmeyi deneyin veya müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin )
Diye bir hata almaktayım. Güncellemeleri artık alamayacakmıyım ?

şuan telefondaki tüm yedeklerimi aldım. Telefonculara götürüp söğüşlenmek istemiyorum açıkcası buradaki insanlar kadar bilgili olduklarını düşünmüyorum."-bırak yarın alırsın , bakarız -" gibi cevaplar aldıgım içindir bu önyargım.Antalya'da konusunda bilgi sahibi birine yönlendiredebilirsiniz.
İyi forumlar , Teşekkürler şimdiden . . .

• Forum girişleri 3

17.Oca.2015 21:29:08 via Website

Merhaba Batuhan,

İlk öncelikle telefonunda bulunan root sayacını kontrol edelim.Telefonunu tamamen kapat ardından ses açma ve azaltma tuşlarına basılı tutup güç açma tuşuna bas.Bu işlemden sonra download mod açılacaktır ses açma tuşuna bir kez daha basıp devam et custom binary download'ın karşısında yes yazıyorsa ki büyük ihtimal yazıyordur bunu sıfırlaman gerekiyor.Sıfırlama işlemiyle ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

— değiştirilme tarihi 17.Oca.2015 21:31:11

• Forum girişleri 40

18.Oca.2015 10:44:52 via Website

Batuhanyetiskin

Merhaba Androidpit.com ' forum üyeleri
Kardeşim yeni aldıgım telefonumu rootlamış internetten bakarak. Tehlikeli olmasına ragmen korkudan unroot yapmış
telefonum anladıgım kadarıyla garantıdışı şuan. Forumlarda konulara baktıgım zaman deniliyor ki "-unroot işleminden sonra telefonunuza orjinal rom atıldığında garanti kapsamına giriyor-" ama bazı yerlerde ise imei- numarasının silindiğinden bahsedilmiş.Bazıları ise samsungda yeni bir sistem mevcut telefon root edildiginde bilgisi yazılımcı firmaya iletiliyor ve garantiye girmiyor. Bu tür soruları kenara bırakarak siz değerli üyelerden , abilerimden , uzmanlarımdan yardımcı olmanızı istedigim konuları yazıyorum yardımcı olursanız verdigim paraya yazık olmayacagını düşünüyorum ayrıca kardeşiminde bundan ders çıkarmasını düşünüyorum. Telefonu alalı 1 hafta oldu.
-Telefon orjinal rom atıldıgında tekrar garantiye giriyorsa nereden nasıl yükleyebilirim ?
Yükleyecegim rom Türkçe mi degil mi ? / İmei silinir mi silinmez mi ?
-Telefon garanti kapsamına asla girmeyecek ise;
özelligine göre önerdiginiz bir rom var mı ? varsa türkçe mi , türkçeye çevirebilirmiyiz
-Telefon şuanda unroot durumunda lollipopdan veya herhangi bir sistem güncellemesi alamamaktayım.
( Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi. Yazılım güncellemelerini bilgisayarınızda Samsung Kies kullanarak indirmeyi deneyin veya müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin )
Diye bir hata almaktayım. Güncellemeleri artık alamayacakmıyım ?

şuan telefondaki tüm yedeklerimi aldım. Telefonculara götürüp söğüşlenmek istemiyorum açıkcası buradaki insanlar kadar bilgili olduklarını düşünmüyorum."-bırak yarın alırsın , bakarız -" gibi cevaplar aldıgım içindir bu önyargım.Antalya'da konusunda bilgi sahibi birine yönlendiredebilirsiniz.
İyi forumlar , Teşekkürler şimdiden . . .

S3 ve sonrası telefonlarda root rom değiştirme biraz sorunlu oluyor kardeşim sayacı sıfırlayabilirseniz size önerim bidaha root rom işine dönmeyin zaten s5 bi süre daha güncelleme alacaktır :)

• Forum girişleri 1

21.Haz.2015 01:19:47 via Website

Merhaba arkadaşlar
Telefonum Galaxy S4 GT-I9505 yurt dışı Almanyadan gelme pasaporta işli kayıtlı telefonumdan aynı güncellemeleri denetledigimde aynı uyarıyı almaktayım. Telefona hiçbir şekilde kies uygulaması dışında güncelleme yapılmadı yada room atılmamıştır. Güncellemeleri alabilmem için ne yapmalıyım teşekkürler.

• Forum girişleri 1

07.Ağu.2016 23:38:07 via Website

Abi benim şimdi tel A5 ve güncelleme geldi.Ama işte bu hatayı veriyor .O senin dediğin yer bende açılmadı.Pc den Odin ile uğraşamam.Yardım et