Tarayıcı Yönlendirme Virüsü

• Cevaplar:39
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1

04.Tem.2015 00:00:38 via Website

selam telefonum lg g2 bendede aynı problem var ama modemi sıfırlamama ragmen sorun devam ediyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız cok sevinirim.

• Forum girişleri 1

05.Ağu.2015 11:42:19 via Website

Aynı sorunla bende çok uğraştım sonunda çok basit bir şekilde çözdüm Wifi ayarlarından gelişmiş ayarları işaretle IP statik yap dns leri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştir düzeliyor.

• Forum girişleri 1

04.Kas.2015 12:38:02 via Website

Orbay Boran

Modemi fabrika ayarlarına çevirin sorununuz Düzelecektir

Hocam dediğiniz gibi interneti resetledim düzeldi. Fakat dün telefona format atınca "MONKEY TEST - BATTERY CONTROL - LIVE WALLPAPER" (bunlar telefonun kendi sistem dosyaları bu sebeple silinmiyor) uygulamaları başta olmak üzere bir çok uygulama kendi kendine uygulama indiriyor. UYGULAMA, UYGULAMA İNDİRİYOR. BU OLUR MU YA? Bir umut, modemi yine resetledim fakat sonuç aynı. Üstüne üstlük browserımda (google - chrome - telefonun kendi tarayıcısı) arama yaptığımda otomatikman abuk sabuk sitelere yönlendiriliyorum. Chrome'u falan silip tekrar yükledim sonuç aynı. Çıkan sitede otomatikman APK indiriyor bende siliyorum haliyle ama başa çıkılacak cinsten değil. Telefonun kendi internetinden uygulama indirdi diye 4 TL bakiyem gitti. Sim kart veri bağlantısını açmaya korkuyorum. Bununla ilgili bir çözümünüz var mı acaba? Lütfen yardım edin 4 ay çektiğim bu pislikten kurtuldum derken, yine bulaştı.
(Durum cidden çok vahim, telefondan browserla hiçbir araştırma yapamıyorum. Farkli sitelere yönlendiriliyorum. Ayrıca network (internet wireless veya veri bağlantısı) bağlantısını açtığım an telefon kendi kendine uygulama indiriyor.)
İlk defa bir forumda bir sorunumu paylaşıyorum. Gerçekten beni bezdirdi. Lütfen yardımcı olun.

— değiştirilme tarihi 04.Kas.2015 12:48:45

• Forum girişleri 1

16.Oca.2016 16:07:05 via Website

modemi resettledim ama modem çıkış yapıp tekrar girdiginde yine global tarayıcıya yönlendiriliyor

• Forum girişleri 1

25.Oca.2016 04:58:34 via Website

Bendede oldu modemi resetledim 1 gun sonra tekrar basladi pc format bide modem reset yaptim gitti olmuyo artik ;)

• Forum girişleri 1

27.Oca.2016 20:05:59 via Website

Bende süperonline kullanıyorum, modeli uzaktan sıfırladılar ancak sorun düzelmedi.

• Forum girişleri 1

05.Şub.2016 19:32:23 via Website

Arkadaşlar bunun sebebi modemde ben modemi resetledim 3-6 saat sonra tekrar yönlendirme yapıyo ama başka modemlerde denedim olmuyor yani modem kaliteli olacak bendeki netis diye dandik bir marka airtec eski modelleride aynı yani kaliteli ve bilinmiş marka modemle iş hallediliyor ben bu modemi kulanmıyorum artık yeni tp link modeminde böyle bir sıkıntı asla yok ama eski modemi takınca tekrar tarayıcı yönlendirme yapıyor wifiye baglanan tablet akıllı telefonlarda aynı şekilde çok araştırdım sonuç bunlar saygılar....

• Forum girişleri 2

07.Şub.2016 21:01:31 via Website

MERHABA. DÜNDEN BERİ CHROME'DA INTERNETTE GOOGLE 'DA YANİ TELEFONDAKİ YÜKLÜ TÜM ARAMA MOTORLARINDA SAÇMA SAPAN ŞEYLER ÇIKIYOR. İŞTE MİSAL TELEFONUNUZA 6 TANE VİRÜS BULAŞTI VS VS. CLEAN MASTER 360 SECURİTY AVAST HEPSİNDEN TELEFONU TARADIM AMA VİRÜS ÇIKMADI. TELEFONU FABRİKA AYARLARINA SIFIRLADIM YİNE OLMADI CHROMU DEVRE DIŞI BIRAKTIM VERİYİ SİLDİM VS HİÇ BİŞİ İŞE YARAMADI. NE YAPABİLİRİM. BU ARADA TELEFONUM GALAXY S4 .SON ÇARE SAMSUNG YETKİLİ SERVİSİNE BAŞVURDUM ANLATTIM SERVİSE YOLLAYIN DEDİLER. VE YANİ UYGUNSUZ SİTELERE DE GİRMEDİM NEDEN BÖYLE OLDU ÇOK ENDİŞELENDİM YARDIM EDİN LÜTFEN

• Forum girişleri 1

24.Şub.2016 01:53:07 via Website

Modemi fabrika ayarlarına alın düzeliyor sonra tekrar geliyor ama 1 2 gün sonra. Modemi güncelleyin ya da yeni modem alın.

• Forum girişleri 1

07.May.2016 17:29:09 via Website

bende htc desire820 var tradeadexchange virüsü (androidde virüs olmaz diyen arkadaş bu ne o zaman) bulaştı. ccleaner, malware, kaspersky, 360security, cm lite vs.vs. hiçbiri bulamıyor yani işe yaramıyor. pc bağladım eset32, norton, avast yine fayda yok. modem süperonline ın gönderdiği huawei marka. modeme reset attım ( 100 tane dns de girdim bu arada ) olmadı. telefondan çerez fındık fıstık temizlemenin yanında komple sıfırladım yine hiç bişey olmadı. ayrıca telefonun mobil verisinde de çıkıyor aynı dalga 5-6 tane arka arkaya site açıyor. yani sorun modemde değil telefonda.imageimageimageimage

bundan kurtulmanın yolunu bilen arkadaş varsa telefon, mail, facebook, instagram, twitter nerden istiyosa iletişime geçebilirim. Chrome ve kendi tarayıcısında iki taraflı çıkıyor virüs. Opera mini kullanıcısıyım normalde orda da var maalesef. ( he bi de attığım resimlerdeki siteler sadece bir siteden yönlendirdikleri )

• Forum girişleri 1

18.May.2016 19:31:08 via Website

Kardeşim ben bugün kurtuldum aslında çok şaşırmış
1.Google olaydan DNS değiştirici indir.Ben engelsiz adında birisini tercih ettim değiştir dnsyi
2.Uygulamaya gir kullandığın bütün tarayıcıların veri tabanını sil
İşlem bu kadar
( DNS için yandex virus DNS numarası kullandım)

• Forum girişleri 1

13.Haz.2016 01:54:25 via Website

Valla arkadaşlar modemle alakalı bişey değil ilk önce söylenilen gibi modemi resetledım bi faydası olmadı daha sonra chrome girip ana sayfa ayarlarına kayıtlı olan sayfayı kaldırıp yerine www.google.com u kaydettim gayet iyi düzeldi

• Forum girişleri 1

01.Tem.2016 13:55:32 via Website

Rootlu s4 telefonumda ayni sorun oldu uygulama yöneticisine girdiğimde isimsiz 6.5mb boyutunda bur uygulama gördüm kaldirmaya çalıştım olmadi
Ana sayfa tuşuna basılı tutup görev yöneticisine girdim uygulamayi durdurup kaldirmaya çalışınca sistem yöneticisi olduğu gibi bir uyari geldi tik işaretini kaldırıp uygulamayi kaldirdim sorun düzeldi ancak telefonun rootlu oldugunu hatirlatirim game killer game hacker vb bir uygulamaya root vermistim ondan olabilir.

• Forum girişleri 2

11.Tem.2016 06:34:31 via Website

İyi Günler Bu sorun çıktığında adres cubuguna www.google.com yazmanız yeterli aksi takdırde özel bilgilerinize kadar silebiliyor...

• Forum girişleri 2

11.Tem.2016 07:04:25 via Website

bu çıkınca www.google.com yazmanız yeterli!

• Forum girişleri 1

04.Kas.2016 12:09:26 via Website

Ben modemi tamamen değiştirdim sorun aynı bunun nedeni nedir ?

— değiştirilme tarihi 04.Kas.2016 12:10:19

• Forum girişleri 1

16.Kas.2016 16:20:50 via Website

image

İlk başta tarayıcı sorunu olup olmadığını bilmek lazım, bunu anlamak için gösterdiğim resimdeki geçmiş bilgilerine girmelisiniz, daha sonra TARAMA VERİLERİNİ TEMİZLE kısmına tiklamaniz gerekiyor, burada en baştan veri ve çerez temizlemesi yapmanız gerekiyor. Eğer sonuçta bir şey olmazsa modem reset deneyebilirsiniz, Müşteri Hizmetlerinde oto. reset attırmak daha mantıklı, yine olmazsa, bir garanti işleminden geçirmek en iyisi.