Samsung Galaxy S4 — S4 hat çekmeme sorunu

• Cevaplar:18
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 8

11.Şub.2015 11:43:55 via Website

arkadaşlar iyi günler 1 yıldır kullandığım samsung galaxy s4 telefonum resmi telefon ancak birden bire hat çekmemeye başladı hat çekmemeye başladığında ( telefon sinyal şiddeti bir 17 asu bir 2 asuya düşüyor ) telefonum Rusya 4.4.2 ve Özcan room luydu herhâlde bundan diye 5.01 Rusya orijinal yazılımına geçtim
hatta bu arada telefoncuya götürdüm acaba donanımsal mı diye ama telefoncuda ben bir şey bulamadım dedi ancak hat şebeke sorunum hala devam ediyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz. telefon hattım turkcell hattımı başka telefona koyduğumda sorun yok

• Forum girişleri 1.784

11.Şub.2015 12:03:46 via Website

Hımmm dilerseniz eski sürüm olan 4.4.2 roma dönebilirsiniz bir ihtmal çözebilir yada yeni hat çıkarmanızı tavisye edebilirim. Genelde bu tarz sorun yaşayan kişiler yedek sim kart çıkartarak bu soruna çözüm bulabiliyor.

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 8

11.Şub.2015 12:12:05 via Website

Orbay bey valla denemediğim bir tek ilk sürüme dönmek kaldı 15 gündür denemediğim yol bir tek o kaldı sanırım yedek sim kartta getirtim olmadı maalesef yani önce android 4.3 e dönmek işe yararmı çünkü uzun zaman sammobile sitesinden indirdiğim Rusya firmware 4.4.2 ile de sorunsuz kullanıyordum ama birden bu hat çekmeme başladı. sonrasında 5.01 e geçeyim dedim ondada çözülmedi tekrar 4.4.2 ye döndüm ama olmadı.

• Forum girişleri 8

11.Şub.2015 13:48:03 via Website

bakalım deneyip burdanda duyururum.

• Forum girişleri 8

12.Şub.2015 09:58:24 via Website

arkadaşlar 4.3 e de döndüm hatta modemlerini tekrar tekrar yeniledim hala devam ediyor şebeke çekmeme sorunum ne yapmalıyım bu problem için yardımcı olurmusunuz.

• Forum girişleri 8

12.Şub.2015 10:48:31 via Website

ersun yukarıdada belirttiğim gibi resmi olmayan servise verdim telefon açıldı ve bakan eleman donanımsal bir şey bulamadığını söyledi orijinal samsun servise ücretli mi vereyim sence ?

• Forum girişleri 442

12.Şub.2015 11:52:42 via App

bence oyle yap sonuc olarak servisteki elemanlar profesyonel kisiler sorununu cozeceklerinden eminim.

Android Candır

• Forum girişleri 1.784

12.Şub.2015 12:38:55 via Website

Emin mobil ağlar kısmından bir ayar yababilir misiniz ?

Telefonun hangi şebeke türlerini kullanacağını seçebilirsiniz. Seçiminiz örneğin hangi veri hızına kavuşabileceğiniz konusunda önem taşımaktadır.

1. "Şebeke modu" bulun
    Telefonun en üst kenarından başlayarak, parmağınızı ekran üzerinde aşağıya doğru sürükleyin.
    Ayarlar ikonu'na basın.
    Bağlantılar menü sekmesine basın.
    Diğer ağlar'a basın.
    Mobil ağlar'a basın.
    Şebeke modu'na basın.

2. Şebeke türü seçin
    LTE/GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'ya, GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'ya, Yalnızca GSM'ye veya Sadece WCDMA'ya basın.
    2G (GSM)'ye oranla 3G (UMTS) veya 4G (LTE) ile daha yüksek bir veri hızına ulaşabilmek mümkündür.
    LTE/GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'yı seçerseniz, bulunduğunuz yerin 4G-kapsama alanında bulunup bulunmamasına bağlı olarak, telefonunuz otomatik olarak üç şebeke türü arasında değişim yapacaktır.
    GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'yı seçerseniz, bulunduğunuz yerin 3G-kapsama alanında bulunup bulunmamasına bağlı olarak, telefonunuz otomatik olarak bu iki şebeke türü arasında değişim yapacaktır.
    Yalnızca GSM'yi seçerseniz, daha yüksek veri hızına ulaşabilmeniz mümkün değildir.
    Sadece WCDMA seçerseniz, telefon sadece 3G-kapsama alanında bulunduğu müddetçe şebekeye bağlanacaktır.
    3G'yi kullanmadan önce, aboneliğinizi etkinleştirmiş olmanız gerekmektedir

• Forum girişleri 8

12.Şub.2015 14:15:52 via Website

Orbay bey teşekkür ederim biraz önce samsung servise gittim cihazım samsung garantisinde değil ( ithalatçı darty den almıştım ithalatçı garantisi ) buna rağmen yüzyüze serviste baktılar anakart değişimi dediler darty de kapandı bimeks olmuş oraya bir bırakıp bakacağız yardımlarınız için teşekkürler.

• Forum girişleri 200

12.Şub.2015 21:14:17 via Website

Orbay Boran

Emin mobil ağlar kısmından bir ayar yababilir misiniz ?

Telefonun hangi şebeke türlerini kullanacağını seçebilirsiniz. Seçiminiz örneğin hangi veri hızına kavuşabileceğiniz konusunda önem taşımaktadır.

1. "Şebeke modu" bulun
    Telefonun en üst kenarından başlayarak, parmağınızı ekran üzerinde aşağıya doğru sürükleyin.
    Ayarlar ikonu'na basın.
    Bağlantılar menü sekmesine basın.
    Diğer ağlar'a basın.
    Mobil ağlar'a basın.
    Şebeke modu'na basın.

2. Şebeke türü seçin
    LTE/GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'ya, GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'ya, Yalnızca GSM'ye veya Sadece WCDMA'ya basın.
    2G (GSM)'ye oranla 3G (UMTS) veya 4G (LTE) ile daha yüksek bir veri hızına ulaşabilmek mümkündür.
    LTE/GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'yı seçerseniz, bulunduğunuz yerin 4G-kapsama alanında bulunup bulunmamasına bağlı olarak, telefonunuz otomatik olarak üç şebeke türü arasında değişim yapacaktır.
    GSM/WCDMA (otomatik bağlantı)'yı seçerseniz, bulunduğunuz yerin 3G-kapsama alanında bulunup bulunmamasına bağlı olarak, telefonunuz otomatik olarak bu iki şebeke türü arasında değişim yapacaktır.
    Yalnızca GSM'yi seçerseniz, daha yüksek veri hızına ulaşabilmeniz mümkün değildir.
    Sadece WCDMA seçerseniz, telefon sadece 3G-kapsama alanında bulunduğu müddetçe şebekeye bağlanacaktır.
    3G'yi kullanmadan önce, aboneliğinizi etkinleştirmiş olmanız gerekmektedir

Evet bu ayarları hatırlıyorum tam çekerken yalniz wcdma acinca çekmiyor veya 1 çekiyor

• Forum girişleri 8

01.Nis.2015 12:18:39 via Website

arkadaşlar telefonu servise yolladım ( teksel diye bir firma ) servisten yeni geldi telefonum ne uğraştılarsa artık öncelikle şebeke bölümünü değiştirmişler ve söylemelerine göre anakart değişimi yapılmış telefonu 1 haftadır kullanıyorum şebeke hat çekmemde sorun yok ancak anakartın değişip değişmediğini nasıl anlarım sizce ? ( imeim aynı görünüyor ) çünkü 1- 2 gündür kendiliğinden kapanıyor tekrar başlatmak istediğimde de açılışta samsung galaxy s4 kısmı 3 4 kez ekrana çıkıyor ama sonra açılmıyor pil tak çıkarla ancak 5-10 dk sonra açılıyor. ne yapmam lazım

• Forum girişleri 442

01.Nis.2015 14:13:53 via App

emin cihazi yaptirdigin yere git anlat belki yardimci olurlar

Android Candır

• Forum girişleri 1.784

01.Nis.2015 17:26:38 via Website

emin34

arkadaşlar telefonu servise yolladım ( teksel diye bir firma ) servisten yeni geldi telefonum ne uğraştılarsa artık öncelikle şebeke bölümünü değiştirmişler ve söylemelerine göre anakart değişimi yapılmış telefonu 1 haftadır kullanıyorum şebeke hat çekmemde sorun yok ancak anakartın değişip değişmediğini nasıl anlarım sizce ? ( imeim aynı görünüyor ) çünkü 1- 2 gündür kendiliğinden kapanıyor tekrar başlatmak istediğimde de açılışta samsung galaxy s4 kısmı 3 4 kez ekrana çıkıyor ama sonra açılmıyor pil tak çıkarla ancak 5-10 dk sonra açılıyor. ne yapmam lazım

Emin bey aynı servise geri gönderin muhtemelen telefonunun ana kartı arızalı

• Forum girişleri 8

02.Nis.2015 11:02:01 via Website

hımm oki pek randımanlı bi servis değil ama gideyim . sağolun

• Forum girişleri 771

02.Nis.2015 17:20:13 via Website

Elinizde patlamasından iyidir,cihazınızda oluşacak sorunları takip edin tüketicisiniz siz unutmayın.

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 1

23.Tem.2016 11:25:41 via Website

Emin bey bende de aynı sorun vardı. Elim tamir işlerine biraz yatkın olduğu için tlf sökmeye karar verdim. Bu esnada arka kapağın üzerine ki civataların gevşek olduğunu fark ettim. Anten görevini gören metal arka (iç) kapakta yer alıyor. Gevşeklikten dolayı ana karttaki anten pini bu metale tam basmadığı için sağlıklı çekmiyor. Civataları sıkılayın sorun geçecektir.

— değiştirilme tarihi 23.Tem.2016 11:27:25