Sony Xperia Z2 ve Xperia Z3 için Android Lollipop bu ay geliyor

  • Cevaplar:2
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
Devre dışı bırakılan hesap
  • Mod
  • Forum girişleri 162

16.Şub.2015 14:11:43 via Website

Sony, Android 5.0 Lollipop’un tanıtılmasından kısa bir süre sonra tüm Z serisini güncelleyeceğini duyurmuş ve müşterileri o dönemden beri beklemeye koyulmuştu. Şirket, konu yazılım güncellemeleri olduğunda ise destek politikaları sebebiyle çoğu zaman eleştirilerin odağı oldu. Güncellemeler için amiral gemisi telefonlarına ciddi zaman ayırırken, orta sınıf modelleri bir kenara bıraktığı konusunda çok sayıda şikayet alıyor.User uploaded photo
Şimdilik bu olumsuz fikirleri bir kenara bırakacak olursak, Vodafone Avustralya’nın da doğrulamasıyla birlikte Sony Xperia Z2 ve Z3 modelleri, Şubat ayı içerisinde Android 5.0 Lollipop güncellemesine kavuşacak. Üstteki fotoğrafın kaynağı olan operatör, bu ay içerisinde yazılımı test için beklediğini duyururken, yurtdışında popüler olan operatör imzalı modellerin Mart ayına sarkması ihtimali artıyor. Ancak aynı zamanda, bizde de satılan SIM kilitsiz modellerin, Vodafone Avustralya ne zaman yazılımı alacaksa, ona yakın bir zamanda Android Lollipop’a kavuşacağını söyleyebiliriz.
Sony’nin şimdiye kadar hiçbir telefonu Android Lollipop güncellemesi almazken, LG G3, HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5 haricinde dünya genelinde güncellemeye kavuşan telefon yok. Android’in 4 büyük ismi ve amiral gemisi telefonlarına baktığımızda ise Sony’nin son sırada kaldığını söyleyebiliriz. Yine de Xperia Z2 ve Z3’ün birlikte güncellemeyi alacak olması bu senaryoyu biraz değiştirip Sony’i öne çıkarabilir. Umuyoruz tüm firmalar hızla çalışmalarına devam eder ve daha çok Lollipop’lu telefon görürüz.
Alıntıdır.

İnternet bağımlısı olduğumu söylüyorlar, çokta Wi-Fi.

  • Forum girişleri 771

11.Mar.2015 15:46:54 via Website

Edindiğim bilgiye göre başlamış olmalı güncelleme, Xperia Z2 518MB, Xperia Z3 630MB'lık bir güncellemeye hazırlamalı kullanıcılarımız telefonlarını,teşekkürler paylaşım için hocam.

This is AndroidPIT