S3 Şarj Sorunu

• Cevaplar:16
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 8

20.Şub.2015 08:47:24 via Website

Merhabalar

S3 telefonuma CyanogenMod 11 yükledim ve ardından telefonum şarj konusunda kafayı yedi. Şarjı oldukça hızlı bitiyor ve şarja takmadan öne %3 falan iken şarja taktiğim anda %25 oluyor.

Battery Calibration adlı uygulamayla kalibrasyon da yaptım ama sorun ne bilmiyorum. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler

• Forum girişleri 200

20.Şub.2015 08:57:12 via App

orjinal adaptörümü? daha önce hiç bu sorunla karşılaşmışmıydıniz ? yoksa romlami geldi? usb kablosu aynı deyilmi?

— değiştirilme tarihi 20.Şub.2015 09:00:27

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 09:04:40 via Website

yiğit

orjinal adaptörümü? daha önce hiç bu sorunla karşılaşmışmıydıniz ? yoksa romlami geldi? usb kablosu aynı deyilmi?

USB kablosu orjinal Samsung kablosu. Öncesinde de şarj uzun süre gitmiyodu fakat romla birlikte tamamen vahim durumda.

• Forum girişleri 200

20.Şub.2015 09:13:30 via App

şarjin çok hizli dolmasi ilgimi çekti.usb kobladan veya adaptorden ola bilecegini dusunmustum.

— değiştirilme tarihi 20.Şub.2015 09:14:08

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 09:21:34 via Website

Orbay Boran

kurulum yaptıktan sonra factory reset atmayı denedınız mı ?

Sanırım hayır. Sadece yaptığım şey rom dosyalarını indirip telefon atıp wipe ve ardından install yaparak kurdum.

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 09:22:28 via Website

yiğit

şarjin çok hizli dolmasi ilgimi çekti.usb kobladan veya adaptorden ola bilecegini dusunmustum.

Hayır, sanmıyorum. Çünkü s3 mini'yi gayet düzgün şarj ediyo aynı adaptör.

• Forum girişleri 200

20.Şub.2015 09:26:52 via Website

Romu yuklemeden oncedemi su anki adaptoru kullaniyordunuz.

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 09:28:37 via Website

yiğit

Romu yuklemeden oncedemi su anki adaptoru kullaniyordunuz.

Evet evet. Farkeden bir şey yok. Adaptör sorunlu olsa bile, USB kablosu ile macbook'tan şarj ediyorum. Başta güç problemi var sandım macbook ile alakalı ama alakası yok sanırım.

• Forum girişleri 1.784

20.Şub.2015 10:05:35 via Website

Mert Kahveci

Orbay Boran

Sanırım hayır. Sadece yaptığım şey rom dosyalarını indirip telefon atıp wipe ve ardından install yaparak kurdum.

Tekrar wipe data işlemlerini yapmanızı tavsiye ederim. Aynı şekilde bende abimin telefonuna kurdum sürekli kullanmasına ragmen şarjı 1 günü buluyor

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 10:10:25 via Website

Orbay Boran

Mert Kahveci

Orbay Boran

Tekrar wipe data işlemlerini yapmanızı tavsiye ederim. Aynı şekilde bende abimin telefonuna kurdum sürekli kullanmasına ragmen şarjı 1 günü buluyor

Tam olarak wipe data yapıp yeniden mi başlatayım? Ve, tüm veriler gidecek değil mi?

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 11:54:08 via Website

Orbay Boran

evet bütün verileriniz gidecek yedek almanızda fayda var

Şu an deniyorum. Yine devam ederse yazacağım.

• Forum girişleri 323

20.Şub.2015 12:40:42 via App

Telefona çok fazla rom atınca batarya bu şekilde kafayı yiyebiliyor. En iyi çözüm yeni bir batarya al.

• Forum girişleri 8

20.Şub.2015 13:33:09 via Website

Yasin Öz

Telefona çok fazla rom atınca batarya bu şekilde kafayı yiyebiliyor. En iyi çözüm yeni bir batarya al.

Aslında attığım ilk romdu. Ama yeni batarya sanırım daha mantıklı olucak. Hala aynı çünkü. Peki uygun fiyata internet üzerinden ya da mağaza gibi bir yerden en güvenilir olanı nasıl bulabilirim? Orjinallik sıkıntısı da başa bela bildiğim kadarıyla.

• Forum girişleri 85

20.Şub.2015 22:47:20 via App

Dejibatarya.com bu linkteki samsung marka değil ama ben en az bir senedir kullanıyorum samsung pilden daha performanslı. Tavsiye ederim fiyat konusunda da yarı fiyatına samsung dan.!