Kitkat'a göre Lolipop pil performansi

• Cevaplar:8
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 200

22.Şub.2015 08:14:28 via App

Lollipop'un Pil Performansı Test Edildi!
Android
Android 5.0 Lollipop güncellemesini almış cihazlar bir önceki sürüm KitKat'a göre dengesiz bir pil tüketimi sergiliyor. İşte cihazdan cihaza değişen pil tüketimleri.
Lollipop'un Pil Performansı Test Edildi!
Google'ın Android 5.0 Lollipop'u duyurmasından sonra Android telefon üreticileri bu güncellemeyi cihazlarına sunmak için kolları sıvamıştı. HTC, Samsung, Sony ve LG gibi firmalar bu güncellemeyi ilk olarak amiral gemisi modellerine vermişti. Köklü değişikliklerin yapıldığı Android 5.0'da merak edilen noktalardan biri de cihazlarda göstereceği pil tüketim süresiydi.

Kağıt üzerinde Android 5.0'ın pil tüketiminin bir önceki sürüm KitKat'a göre daha az olduğu söylense de yapılan testler bunu yalanlıyor. HTC One M8, Samsung Galaxy S5, LG G3 ve Nexus 5 üzerinde yapılan pil tüketim testleri cihazlara göre dengesizlik gösteriyor.

Testin galibi Samsung
Android Lollipop bazı cihazlarda pil tüketimini gerçekten söylenildiği gibi azaltmış ancak bazı cihazlar da ise arttırmış durumda. Amiral gemisi modellerinde KitKat sürümünün Lollipop'a göre 2-3 saat daha fazla dayandığı görünüyor. Ancak pil tüketim testlerini başarı ile geçen ve Lollipop sürümü istikrar gösteren tek firma Samsung oluyor.

ALINTI.

Wayyy be halbuki lolipop yine lolipop fakat kitkata gore bazi cihazlarda daha kotu pil. sonucunu veriyor.
Samsung geliştirmişde burada biraz samsung reklami havasi var sanki samsung gelisti pili digerlerine gore daha iyi filan.yok galip Samsung oldu....

— değiştirilme tarihi 22.Şub.2015 08:22:02

• Forum girişleri 200

22.Şub.2015 10:23:36 via App

o zaman yalan bir şey. alttada belirttim samsung övdüklerini.kitkattada öyle oldu. jealy beana göre kitkattada pil performansı düştü.

• Forum girişleri 200

22.Şub.2015 11:52:53 via App

lolipopu hiç deneme şansım olmadı oyüzden daha ben değerlendirme yapamiyorum. ve lolipopun ilk cikisi yani su aralar herkez google playdeki uygulamalara yorum yapmis cok guzel fakat 5.0.1 de acilmiyor . bir baskasi ise guzel fakat 5.0 da acilmiyor gibi seyler demisler.daha bazi uygulamlar android 5.0 göre aptimize edilmedi veya android 5.0 destegi gelmedi herhalde cogu uygulamada o yorumlar var.

— değiştirilme tarihi 22.Şub.2015 11:54:17

• Forum girişleri 598

22.Şub.2015 12:03:17 via App

samsung u bilmem ama htc one da bir degisiklik yok. yaklasik olarak ortalama 15 saat de bitiyor benim pil. telefonun elimden dusmedigini de belirteyim. zaten 2600mah pilim var cokda birsey beklemiyorum olabileceginin en iyisi bence 15-16 saat dayanmasi

• Forum girişleri 200

22.Şub.2015 17:06:22 via App

Ali A.

samsung u bilmem ama htc one da bir degisiklik yok. yaklasik olarak ortalama 15 saat de bitiyor benim pil. telefonun elimden dusmedigini de belirteyim. zaten 2600mah pilim var cokda birsey beklemiyorum olabileceginin en iyisi bence 15-16 saat dayanmasi

yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim.burada zıttını yazmişlar herhalde samsung kullanicisi Orbay bey lolipopun daha kötü pil performansı sundugunu soyluyor burada ise 2-3 saatt arttığını,htclerde ise 2-3 saat pilin kotu durumda oldugunu soyluyor.

— değiştirilme tarihi 22.Şub.2015 17:07:01

• Forum girişleri 200

22.Şub.2015 19:18:54 via App

bazen güncellemeler gercekten bunun icinmiydi dedirttiriyor.