LG G Pad 7.0 V400 Detaylı İnceleme + Root

• Cevaplar:9
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 323

23.Şub.2015 19:29:17 via Website

Selamlar arkadaşlar
Öncelikle belirtmek istiyorum tableti yaklaşık 1 ay önce vatan bilgisayardan indirimdeyken aldım. Tablet + akıllı kılıf + 32 GB SD kart (class 10) toplamda 260 liraya geldi. Aslında tablet almak aklımda yoktu çünkü Reeder A8i tabletim var ve memnunum. Ancak özellikle batarya performansından dolayı ve donanımına göre çok uygun fiyatı olmasından dolayı almaya karar verdim.

Tabletin teknik özellikleri
- boyutları 189.3 x 113.8 x 10.1 mm, ağırlığı 293 gr
- 7" IPS 800 x 1280 piksel (216ppi) ekran
- Qualcomm Snapdragon 400 1.2 ghz 4 çekirdek işlemci
- Adreno 305 GPU
- 1 GB Ram
- 8 GB dahili hafıza + SD kart desteği
- 3.15 mp arka 1.3 mp ön kamera
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, A-GPS, miracast, kızılötesi
- Android 4.4.2 Kitkat
- 4000 mah batarya
- Çİft Pencere, Knock Code, QuickMemo, QSlide, QRemote, QPair, SmartShare Beam

Tabletin normal fiyatı 400 lira ama ara sıra indirim olacağını düşünüyorum. Tablet sadece Vatan'da satılıyor, aynı zamanda internette bazı sitelerden de temin edebilirsiniz.
- Tabletin performansı oldukça iyi. S400 işlemci ve 1GB ram günlük kullanımda, internette gezmek, video izlemek, oyun oynamak gibi temel ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. Tablet boştayken 390 mb boş ram var.
- LG'nin arayüzünü fazla beğenmedim. O yüzden farklı bir launcher kullanmanızı öneririm. Ben şuan Xperia Home kullanıyorum. Ayrıca LG klavyesinde Türkçe karakterler yok. Klavye olarak Touchpal öneririm.
- Tabletin dış malzemesi plastik ve çerçeveleri ince değil. Ancak özellikle hafif olmasından dolayı tek elde tutması kolay. Akıllı kılıfın elde tutmayı kolaylaştıran kumaş benzeri bir yapısı var fakat stand şeklinde kullanılamıyor.
- Tablet Knock Code destekliyor. Akıllı kılıf otomatik kapatıp açtığı için kullanmıyorum.
- IPS ekran oldukça kaliteli ve piksel yoğunluğu yerinde. Ancak ekran çok kolay parmak izi tutuyor, o yüzden ekran koruyucu kullanın.
- Ekran kaliteli ancak ekran aydınlatması biraz düşük geldi. Gerçi bu benim için avantaj sayılır. Çünkü genelde akşamları bakıyorum. Gece 0% parlaklık yapıyorum screen filter kullanmama gerek kalmıyor.
- Kamera 3.2 mp olmasından dolayı çok iyi görüntü elde edemiyorsunuz. Ön kamera görüntülü konuşma için yeterli.
- Tabletin arka tarafında 2 tane hoparlör var gibi görünse de sadece tek hoparlör var.
- Çift pencere özelliği ile aynı anda 2 uygulamayı açabilirsiniz. QSlide ile yüzen uygulama açabilirsiniz.
- QuickMemo ile Galaxy Note serisinde olduğu gibi ekran üzerinde not alabilirsiniz
- QPair özelliği sayesinde telefonunuzu tablete bağlayıp bildirimleri görebilirsiniz
- Tablette kızılötesi mevcut, QRemote özelliği ile her türlü cihazı kontrol edebilirsiniz.
- Miracast destekliyor. Chromecast veya benzeri bir cihaz yardımıyla TV'ye kablosuz görüntü aktarabilirsiniz.
- Ve gelelim tabletin en önemli özelliğine. 4000 mah batarya LG'nin yazılımsal optimizasyonları ile birleşince ortaya mükemmel ötesi bir batarya performansı çıkmış. Gsmarena'nın yaptığı batarya testinde 12:22 saat internet süresi, 18:40 saat video oynatma süresi almış durumda. Tablet normal kullanımda (internet + oyun + film) 10 saatin üzerinde ekran süresi veriyor.
- 8 GB dahili hafızanın sadece 4 GB'lık kısmı kullanılabiliyor. Bu da bence tabletin tek olumsuz tarafı.
- Siyah ve beyaz renk seçenekleri var. Ben siyah istiyordum aslında ama ellerinde sadece beyaz kalmış, o yüzden beyaz almak zorunda kaldım.

Yani sonuç olarak 300 lira civarına alınabilecek en iyi tabletlerden biri. Eğer çok büyük oyunlar yüklerim diyorsanız, performansı daha üst düzey olsun diyorsanız üzerine biraz daha katıp Memopad 7 almanızı tavsiye ederim.
LG G Pad 7 özellikle batarya performansı olarak rakiplerinin üzerinde ve günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılıyor. Adı sanı duyulmamış çin malı tabletler yerine tercih edilmesi gereken bir tablet. Gerek donanım gerekse LG'nin sunduğu özellikler oldukça kullanışlı.

Şimdi gelelim Root olayına
Tableti rootlamak inanılmaz derecede basit, towelroot ile tek tıkla root yapabilirsiniz
- Linkten towelroot apk'sını indirin (indirmek için lamda işaretine tıklayın) ve tablete atın towelroot
- ayarlar > güvenlik > bilinmeyen kaynaklar sekmesine tıklayıp izin verin
- towelroot uygulamasını kurun
- "make it ra1n" seçeneğine tıklayın
- google play'den supersu indirip güncelleme yapın super su
- tableti kapatıp açın

• Forum girişleri 323

23.Şub.2015 19:34:28 via Website

Sentetik Benchmark Testleri
Geekbench 3: 1135
Basemark OS II: 525
Basemark OS II (single): 1141
Basemark OS II (multi): 4873
GFX 3: 3.8
Basemark X: 822
Browsermark 2.1: 971
Antutu: 18500

Testleri kendim yapmadım.

• Forum girişleri 323

23.Şub.2015 19:48:07 via Website

Fotoğraflar kendi tabletime aittir

imageimageimage

boşta kalan ram miktarı
image

son uygulamalar penceresi
image

bildirim ekranı
image

QSlide yüzen pencere (aynı anda en fazla 2 uygulama açılıyor)
image

Çift pencere (dual widnow) özelliği
imageimage

Batarya performansı (12 saat 40dk ekran süresi)
imageimageimage

— değiştirilme tarihi 25.Şub.2015 15:30:18

• Forum girişleri 200

24.Şub.2015 18:35:40 via App

tek hoperlorlu oldugunu yazmissniz fakat gorsellerde 2 tane gibi biri ne işe yariyor.

• Forum girişleri 442

24.Şub.2015 21:47:50 via App

çok başarılı olmuş. cihaza gelirsek güzel şık ama 1 gb ram sıkıntı cıkarabılır.

Android Candır

• Forum girişleri 323

24.Şub.2015 22:53:19 via App

Orbay Boran

Harika olmuş ellerine sağlık.

Rica ederim :)

• Forum girişleri 323

24.Şub.2015 22:54:48 via App

yiğit

tek hoperlorlu oldugunu yazmissniz fakat gorsellerde 2 tane gibi biri ne işe yariyor.

2 hoparlör görünüyor ama teki çalışıyor. Diğeri simetriyi bozmamak için yapılmış :)

• Forum girişleri 323

24.Şub.2015 22:57:08 via App

ersun şenturk

çok başarılı olmuş. cihaza gelirsek güzel şık ama 1 gb ram sıkıntı cıkarabılır.

Teşekkürler :)