S5, Note 4, Z2, G2, G3, M8 ve daha pek çok hava durumu widgetı (Şimdilik 984 tane)

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 323

26.Şub.2015 23:22:22 via Website

Evet arkadaşlar bana göre Android'deki en iyi hava durumu widget uygulamalarından biri Xwidget.

Aralarında Samsung Galaxy S3, S4, S5, Note 4, Alpha, Xperia Z2, LG Optimus G, G2, G3, G Flex, HTC Sense 5, Motorola Droid gibi telefonların hava durumu widget'larının bulunduğu toplam 984 tane widgetı tamamen ÜCRETSİZ olarak indirip kullanabilirsiniz.

• Tek yapmanız gereken Xwidget uygulamasını Google Play'den indirmek.
  • Ardından uygulamayı açıp beğendiğiniz widgetı indireceksiniz.
  • Hava durumu bilgilerini accuweather.com'dan aldığı için doğru sonuçlar verir, isterseniz widget'ın üzerine tıklayarak 15 günlük hava durumunu görebilirsiniz.
  • Uygulamanın dili ingilizcedir, ancak hava durumu bilgileri Türkçedir
  • İsterseniz kendi widget'larınızı da oluşturabilirsiniz veya mevcut widget'ları değiştirebilirsiniz ancak bu işlem biraz karışık (en azından ben nasıl yapılacağını almadım :) )
  • Widget'lar farklı geliştiriciler tarafından yapılıyor. O yüzden widget sayısı sürekli artmakta.

Google Play linki - Xwidget

Aynı zamanda uygulamanın kendi sitesinden de widget indirebilirsiniz - Xwidget

Ben kendim tabletimde Sense 5 kullanıyorum, telefonumda G2 kullanıyordum ama şuan başka widget kullanıyorum :)

• Forum girişleri 323

26.Şub.2015 23:26:58 via Website

Bu arada söylemeyi unuttum hava durumu bilgileri Türkçe (Yağmuru, Açık, Bulutlu vs gibi) Ancak tarih bilgileri İngilizce (Jan, Feb, Friday vs gibi)
Konu ile ilgili geliştiriciye mail atmıştım ama sonrasından ne oldu tam hatırlamıyorum :)
Şimdi tekrar mail atıp çeviri yapabileceğimi söyliyecem. Eğer yanıt verirse kısa sürede çevirisini yapabilirim :)

— değiştirilme tarihi 26.Şub.2015 23:34:01

• Forum girişleri 323

01.Mar.2015 22:21:39 via Website

Bazı widget'lardan örnekler veriyorum
Görseller kendi telefonuma aittir
imageimageimageimageimageimageimage

Son widget zte nubia modeline ait. Bence çok hoş duruyor.

• Forum girişleri 25

03.Mar.2015 09:39:11 via Website

Güzel görünüyor ama yine de şarj durumunu göz önünde tutup hava durumu widgetı kullanmamayı seçiyorum