S4 İ9505 Android 5.0.1 Lollipop kurma + Wi-Fi sorununun çözümü

• Cevaplar:228
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 3

18.Haz.2015 22:48:31 via Website

adamsın. harika valla. duacınım selçuk. gözümü kararttım giderse gider dedim ve sana güvenip yükledim. imei atılmış s4 üm şu an lollipopla harika görünüme geldi ve imei falan herhangi bir kayıp olmadı. aksine çalışmayan uygulamalrım vardı onlarda çalışmaya başladı... emeğine sağlık

• Forum girişleri 3

19.Haz.2015 02:47:18 via Website

Merhaba, 3 gündür wifi sorunu ile uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı ama hala wifi ve bluetooth çalışmıyor. Geçenlerde wifi kısa süre çalıştı sonra telefonu yeniden başlatınca tekrar gitti. Şu an 4.2 versiyonu indiriyorum ve cihazda wifi çalıştığı an satışa çıkaracağım.

Cihazım i9505
Denediğim lolipop sürümleri; almanya, ingiltere, yunanistan

Root işlemi ve sonraki düzenlemeyi yaptım, wifi fix vb yazılımları odin ile flashladım defalarca wipe yaptım ama olmadı ve sonunda pes ettim.

Bu işlemlerin her birini sıfırdan rom yükleyerek yaptım.

• Forum girişleri 3

19.Haz.2015 10:26:18 via Website

evet bendede wifi sorunu oldu, cihaz kapanıp açılınca kayıtlı wifi leri unutuyor, anlatılan yöntemi denemek istedim ama root explorer da build.prop dosyasını açmaya çalıştığımda read only ( sadece okunur) değiştirilemez diye açamıyorum. yardım lütfen...

• Forum girişleri 3

19.Haz.2015 13:01:34 via Website

desiretoo

evet bendede wifi sorunu oldu, cihaz kapanıp açılınca kayıtlı wifi leri unutuyor, anlatılan yöntemi denemek istedim ama root explorer da build.prop dosyasını açmaya çalıştığımda read only ( sadece okunur) değiştirilemez diye açamıyorum. yardım lütfen...

Root işlemini tekrar edin.

• Forum girişleri 3

19.Haz.2015 15:41:11 via Website

Murat Yılmaz

desiretoo

Root işlemini tekrar edin.

Maalesef. aynı şekilde root yapmama rağmen hala read only mesajı veriyor.

• Forum girişleri 3

19.Haz.2015 18:39:59 via Website

Wifi açılmaya başladı, şifre kaydetme olayınıda yaptım, fakat cihazı 0'layınca yine eski haline döndü. Wifi açılmıyor...

• Forum girişleri 1

20.Haz.2015 17:13:35 via Website

Fail hatası alıyorum sürekli bir türlü yapamadım.

• Forum girişleri 1

25.Haz.2015 21:59:45 via Website

hocam şimdi benim telefona aynı işlemleri yaptı sorun yok ama mobil veriden facebooka giremiyorum googleden giremiyorum facebook hariç herşeye giriyor yardım ederseniz sevinirim

• Forum girişleri 771

26.Haz.2015 15:20:11 via Website

Fabrika ayarlarına dönmenizi öneririm,root işleminin başarılı olması önemli arkadaşlar.

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 1

13.Tem.2015 06:01:04 via Website

Öncelikle merhaba Selçuk bey Samsung Galaxy S4 GT-I9505 Lollipop dosyasını indir linkini indirdir fakat AP dosyası hatalı cıktı tekrardan indirdim yine hatalı cıktı ne yapmalıyım

• Forum girişleri 771

14.Tem.2015 03:16:27 via Website

Hocam aynısını bende kullanıyorum sorun çıkmıyor eminmisiniz ?

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 1

15.Tem.2015 09:16:52 via Website

selçuk bey herşeyi yaptım samsung yazısında kalıyor wipede yaptım aynı

• Forum girişleri 1

28.Tem.2015 20:55:54 via Website

hocam iki gündür ugrasiyorum ne olur bisi diyin.
simdi lollipop u buradan indirip yukledim. ilk acilisda wifi calisti sonra 10dk sonra gitti
ve ne yaptiysam gelmedi gri oluyor.
sonra sizin dediginiz gibi rootu yaptim ve false yaptim ac kapa yaptim ama yine ayni wifi gri olup acilmiyor
ne yapmam lazim netten wifi trix de yaptim yine ayni
acaba efs yedegi olsa baskasinin onla olurmu yada ne bilim farkli bir bl vs yuklense olabilirmi acil beklemedeyim.

• Forum girişleri 1

09.Ağu.2015 23:57:25 via Website

Öncelikle Selçuk Beye teşekkür ederim. Wifi şifresini hatırlamama sorunu şimdilik çözüldü gibi. İlerleyen zamanlarda eski haline dönmez inşallah. Ben System klasöründen "build.prop" dosyasını RB Text Editor ile açamadım, play storeden Root Browser i indirip onunla açabildim. Benim en önemli sorunum mobil veri de şebeke modu problemini çözemedim. Telefon sürekli "Yalnızca GSM" modunda ayarlı, çünkü şebeke hemen gidiyor. Bu yüzden Telefonumdaki İnternet paketini de kullanamıyorum. Bu konuda ayrıntılı bilgi (görsel) verebilirseniz çok sevinirim. Samsung Tools ve diğer programları nasıl edinebilirim.

• Forum girişleri 6

05.Eki.2015 15:19:50 via Website

selçuk hocam geçen bu sürümü kendi telfnma yüklemiştim şimdi başka bi tlfna yükleyecem de odinde herşeyi yerleştiriyorum ancak start vermiyor ne yapabilirim

• Forum girişleri 1

23.Ara.2015 21:15:04 via Website

Kardes bende wifi sorunu yasiyorum ve dedigin yontem olmuyorf acil yardim bekliyorum simdiden tşk

• Forum girişleri 3

31.Ara.2015 22:39:35 via Website

ilker bey bende aynı sorunu yaşamıştım. telefonu ıraktan aldım ve türkiyede çalışması için ımei attırdım. ne yazıkkı sadece edge yani 2g vardı. sorunu cok araştırdık ve bulduk. samsunga yazılım yükleyen bir cihaz var spt denilen. o cihazla EFS klasörünüzü sıfırlayın ve ımei yeniden yazdırın sorun çözülecektir. eger sizde telefona ımei attırdysanız bu sorunu yaşıyorsunuz.

• Forum girişleri 3

31.Ara.2015 22:45:41 via Website

arkadaşlar birde bir sorum olacak size ben halen 4.3 ummj5 kullanıyorum bende mobil ağlarda halen LTE seçeneği yok. 5.0.1 almanya romu yükleyen arkadaşlar sizler yükledikten sonra LTE seçeneği yada menüsü cıktımı. malum nisan ayında 4.5 li olacagız ve telefonun LTE MODELİNİ kullanıyoruz. bu menüyü telefona yükleyenleri gordum youtubeden hem 4.2 de hemde 4.3 te bu menü nasıl yükleniyor bilgisi olan varsa hemen yardımcı olabılır mi.

• Forum girişleri 3

31.Ara.2015 22:52:11 via Website

engin bey ben sorunu çözümünü payaştım. tüm sorun EFS klasöründe. IMEİ atarken SPT ile atmıyorlar ve EFS klasörü zarar görüyor sonra 3g 4g gidiyor. dediğim gibi SPT ile EFS klasörünü sıfırlayın sonra yeniden aynı IMEİ yazsınlar hiçbir sorun kalmayacaktır. eğer o da olmazsa s4 i9505 için yeniden bir modem yükleyin sonra soruna bakın bakalım düzelecek mi..

• Forum girişleri 1

23.Oca.2016 13:09:54 via Website

https://www.androidpit.com.tr/forum/641259/s4-i9505-android-5-0-1-lollipop-kurma-plus-wi-fi-sorununun-coezuemue bu konunuzu çok beğendim ama şöyle bi sıkıntım var . Telefonum almanyadan geldi . Ben buna yasal olmayan yollardan imei yazdırdım . Yani pasaport olmadan illegal . Ben sizin bu konudaki adımlarınızı uygularsam 5.0.1 olduktan sonra imei silinir veya sebeke sorunu yasar mıyım ? Her sitelerde aradım ama bir türlü bulamadım . Lütfen yardım ederseniz mutlu olurum :) Bu arada şimdiki stock rom 4.2.2