Google Nexus 4 — Nexus 4 Nasıl root yapılır ?

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 770

08.Mar.2015 23:30:27 via Website

Merhaba arkadaşlar bugün size Nexus 4 cihazımıza;

Root İşlemini anlatacağım.

Öncelikle belirtmeliyim ki,tamamen kendi anlatımım ve Cihazınızda oluşacak sorunlardan dolayı AndroidPit ekibi olarak hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

İşleme başlamadan önce Nexus Root Toolkit 1.8.2 programını buradan indirebilirsiniz.

İndirdikten sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

Bağladıktan sonra telefonunuzda USB Hata Ayıklama Modunu aktif hale getirmeniz gerekiyor bunun için;

Ayarlar - Telefon Hakkında - Derleme Numarasına 7-10 kez tıklayın.Sonra geri yaparak Geliştirici Seçeneklerine tıklıyoruz,oradan USB Hata Ayıklama Moduna tik koyarak işlemi tamamlayın.

Nexus telefonumuza root atmak için Bootloader Kilidini açmamız gerekiyor onun içinde şu adımları takip edin ;

Dipnot : Kilidi açtığınızda tüm verileriniz silinecektir.

• Nexus Root Toolkit'e girip Unlock yazan yere bir kez tıklayın,bu esnada telefonunuza dokunmayın.

• Telefonunuzda bir ekran açılacak,Bootloader Kilidi açılsın mı diye soracaktır.Volume Up / Down tuşlarıyla yanıtlayın.

• Cihazınız yeniden başlatıldığında Bootloader kilidiniz açılmış olacaktır.

Bu işlemi tamamladığımıza göre Root işlemine geçebiliriz,eğer Bootloader işlemini yapamayan arkadaşlar varsa konu altında belirtirse yardımcı olucağız.

• Tekrar Nexus Root Toolkit programına geliyoruz.

• Root yazan butonun altında Custom Recovery yazacaktır oraya tik koyun ve Root butonuna tıklayın.

image

• İşlem tamamlandığında OK tuşuna basın ve Uygulama menüsünden SuperSu uygulamasını bulun eğer var ise cihazınız rootlanmıştır.

Sorularınızı konu altından belirtebilirsiniz.

AndroidPit
Selçuk Aksu

— değiştirilme tarihi 08.Mar.2015 23:42:22

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 488

29.Nis.2015 10:44:58 via Website

Ben 3 seneye yakın nexus 4 kullandım bu kadar uğraşmaya hiç gerek yok tek tuşla root yapan uygulama var.

towelroot diye arattırın google da, uygulamayı yükledikten sonra alfa logosuna tıkladığınızda cihazı root ediyor. geriye kalan superuser uygulamasını yüklemek. :)

Tekrar uygulama ile rootu kaldırabiliyorsunuz.

Her cihazda olmuyor yalnız (GM Discovery 1 de denemiştim olmuştu)

Not: Samsung cihazlar için odin farz.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 1

14.Şub.2016 22:53:58 via Website

Nexus 4 5.1.1 Cihazım Var Simdi Yapsam Olurmu

• Forum girişleri 1

27.May.2016 18:16:10 via Website

Ben yaptım oldu. Ancak USB Driver kurulu değilse sürekli tekrar dene uyarısını alırsın. İnternete Nexus 4 driver yazarsan rahat bulursun. 8-9 MB olması lazım. Ondan sonra aygıt yöneticisinde driver'ı olmayanlar açık olur. Orada genellikle Android yazar. Onu güncelle deyip indirdiğin yeri adres göstermelisin. Yüklendikten sonra uyarı almazsın ve cihaz rootlanmış olur. İlk açılışta uzun süre beklemen gerek. Normal bir şey. Kolay Gelsin.

• Forum girişleri 1

13.Eki.2016 13:46:36 via Website

slm arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır kullandığım telefonun ekranında alğılama hatası olmaya başladı ana tuş ve ekranın belli yerlerinde bu problem var. böyle bir problemle karşılaşan var mı?
Rootlayarak bu sorunu çözebilir miyim?