Samsung Galaxy S4 İmei Null hatası çözümü ( S4'te Lollipop'tan Kitkata dönerken imei null hatası çözümü )

• Cevaplar:164
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 1.784

20.Mar.2015 13:20:27 via Website

Lollipop güncellemesi çıkması ile problemleride beraberinde getirdi. Lollipop kullandıktan sonra tekrar eski sürümü olan 4.4.2 kitkata dönenler imei null hatası ile karşılaşıyorlar. Bu sorunu yaşamak isteyemenler aşağıda verilen talimatlara uyarak başarılı bir şekilde dönüş yapabilirler.

Yapacağınız işlemlerde telefonunuzun başına gelebilecek arıza ve problemlerde AndroidPIT sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk tamamen uygulayan kişiye aittir. Bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakır

İlk Yöntem

Tek dosyalı Android Kitkat dosyası

Android Kitkat 4.4.2 dosyasını indir

Odin programını indir

Telefonu kapatın. Ses kısma+Home+Güç tuşu ile download modunda açın ve bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın.

• İndirdiğimiz resmi ROM dosyasını boş bir alana çıkartın.
  • Odin programını çalıştırın.
  • Zip içinden çıkan resmi ROM dosyasını AP/PDA bölümünden tanıtın..
  • Gerekli bölümlere yerleştirme işlemleri yaptı iseniz Start diyerek işlemi başlatabilirsiniz.
  • İşlemler esnasında telefon ile bilgisayar bağlantısını kesinlikle kesmeyin.
  • Bir kaç dakika bekleyin PASS yazısını görmeden kesinlikle telefonunuzu açıp kapatmayın.
  • Telefonun açılması bir kaç.dakika sürebilir.
  • İşlemleriniz bittikten sonra recovery modundan Wipe data/ factory reset yapmayı unutmayın.

İkinci Yöntem

Android Kitkat 4.4.2 geriye geri dönüş dosyasını indir.

Odin programını indir.

Lütfen kurulumdan anlamıyorsanız bu işlemleri yapmayınız. Aksi taktirde telefonunuz tamamen çöp olabilir.

Galaxy S4 Lollipop sürümünden kitkata nasıl dönülür?

Rom dosyasını masaüstünde bir klasöre çıkartınız.
Odin programını çalıştırın.

Telefonu download moduna alın.

image

Telefonu download moduna aldıktan sonra USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

Odin'in telefonunuzu gördüğünden emin olun. ID:COM yazısını ve Sol alt kutucukta Added! yazını görmeden işlemlere başlamayınız.

Odin programında gerekli yerleştirme işlemlerini yapalım
PIT: Adonis.pit dosyasını bu bölüme,
BL: BL_I9500ZCUJOA3_CL3900764_QB3709712_REV00_user_low_ship.tar dosyasını bu bölüme,
AP: AP_4.4.2_KK_.tar dosyasını bu bölüme,
CP: CP_I9500ZCUJOA3_CL3900764_QB3709712_REV00_user_low_ship.tar dosyasını bu bölüme,
CSC: CSC_4.4.2_KK_.tar dosyasını bu bölüme yerleştirdikten sonra Odin programı ekranından Start’a basınız. PASS yazısını görmeyene kadar kablo bağlantısını koparmayınız

İndirdğiniz dosyayı Zipten çıkartın. Telefonu download moduna alın ve Odin programının AP/PDA kısmından tanıtarak Start diyin. Bu işlem ilede sorunsuz bir şekilde geri dönüş yapabilirsiniz.

Kaynak muhyal.com

— değiştirilme tarihi 02.May.2015 16:22:15

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 87

29.Mar.2015 15:30:16 via Website

Orbay bey S4 active için de böyle bir bilgi mevcutsa bizlerle paylaşabilir misiniz?

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 87

29.Mar.2015 20:52:47 via Website

Teşekkürler. Ben de çok araştırdım ama ne yazık ki bulamadım. Sizin kaynaklarınızın daha geniş olduğunu düşündüğüm için yardımcı olmanızı istedim.

• Forum girişleri 3

01.Nis.2015 19:00:32 via Website

Orbay bey "Bu sonucu almadıysanız ve Cihaz modifiye edildi yazılım güncellemeleri mevcut değil şeklinde yazı alırsanız telefona root atmanız gerekecek." demişsiniz. diyelimki bu uyarıyı aldık rus romunu kurarak 5.0.1 e dönüş yapabiliriz dimi? Ayrıca bu yöntemle 4.4.2 ye sorunsuz imei null sıkıntısını giderebiliyomuyuz?

• Forum girişleri 3

03.Nis.2015 20:49:53 via Website

Bir saniye Sayaç derken.. ? benim telefonum galaxy s4 9500 5.0.1 lollipopu attıktan sonra çalışabilirlik süresi işliyor..
yani sayaçtan kastınız çalışabilirlik süresi ise benim telefonda lollipoptan sonra bu süre işliyor tabi baştan almış bir şekilde..
bu kötü bir durum mu işlememesi mi gerekirdi ?

• Forum girişleri 771

03.Nis.2015 21:08:12 via App

Download moda geçtiğinizde orada görebilirsiniz. Çalışabilirlik ile alakası yoktur.

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 3

03.Nis.2015 21:25:14 via Website

tam olarak anlamadım s4 telefon daha yeni rus romu attım ve 5.0 kullanıyorum.
knox son sürüm(2.3) ben bu telefona rus romu attım diye garanti dışı kaldı mı yahut şoyle soyliyim garantiye göndericek olsam nasıl bir işlem yürütmem gereir ( romu kaldırıp eskisini mi yükleyeyim yoksa boylece göndereyim mi ) iyi akşamlar..

• Forum girişleri 3

03.Nis.2015 21:47:14 via Website

Teşekkürler şimdi sayacıma da baktım hala 0 garantiye göndericek olursam 442 ye geri dönüş için araştırma yaparım şimdi gerek yok :) yardımınız için teşekkürler hala garantisi olduğu için root ta atma gereği duymuyorum bu arada rehbere girrerken tıklar tıklamaz değilde yaklaşık yarım saniye/1 saniye kadar bekletiyor bu normal sanırım :) ?

• Forum girişleri 1.784

03.Nis.2015 21:52:00 via Website

Ahmet Bilal

Teşekkürler şimdi sayacıma da baktım hala 0 garantiye göndericek olursam 442 ye geri dönüş için araştırma yaparım şimdi gerek yok :) yardımınız için teşekkürler hala garantisi olduğu için root ta atma gereği duymuyorum bu arada rehbere girrerken tıklar tıklamaz değilde yaklaşık yarım saniye/1 saniye kadar bekletiyor bu normal sanırım :) ?

Evet normal bütün samsung telefonlarda bu var
geriye dönüş işlemini buradan yapabilirsiniz

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 6

05.Nis.2015 06:09:20 via Website

Abicim benim telefonumun imeisi orjinal ve ben kitkata donecegim odine hangi doayayı flaslayacagim