Samsung Galaxy S4 İmei Null hatası çözümü ( S4'te Lollipop'tan Kitkata dönerken imei null hatası çözümü )

• Cevaplar:164
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

29.Ağu.2015 09:40:35 via Website

Allah razı olsun arkadaşım. Bende lollipop tan 422 ye geçiş yapmak istedim sonra hat gelmedi IMEI "null null" dedi. Sizin sayenizde sorun kalmadı ortada. Şimdi benim telefonun garantisi önümüzdeki cuma bitiyor. IMEI ile ilgili tekrar sorun yaşar mıyım ne dersiniz? Servise mi vermeliyim telefonu? Bir de ses problemi çıktı ortaya aramalarda cızırtı çıkıyor.

— değiştirilme tarihi 29.Ağu.2015 09:49:18

• Forum girişleri 2

29.Ağu.2015 22:43:38 via Website

Teşekkürler Orbay Bey, ancak bunu nasıl bulabilirm nereden ve odinden nasıl yükleyebilirim. Bu sizin için çok temel ve basit bir deneyim muhtemelen ama benim için durum malesef biraz komplike :) Teşekkürler!

• Forum girişleri 1.784

29.Ağu.2015 23:21:06 via Website

Şu şekilde aratın Googledan samsung Galaxy s4 modem xda orada çıkacaktır sonra modeline uygun yani yapım numarana uygun olanı indir daha sonra rom dosyasını ve modem dosyasını csc'ye yerleştir ve start de

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 2

06.Eyl.2015 12:12:15 via Website

s.a arkadaşlar s4 kullanıyorum .ne yazıkki imei null oldu. Telefoncuya götürdüm farklı imei atmak gerekiyor dedi . neyse farklı imei attı ve tlefon 4.2 oldu . atmış olduğu bu imei le 5.1 lollipop güncellemesi gelirmi .yada orijinal imei geri yükleyebilirmiyim lütfen yardım edin :)

• Forum girişleri 2

07.Eyl.2015 13:55:03 via Website

Orbay Boran

Orijinal imei atamazsınız

s.a. ustam
i9500 5.0.1. yüklü cihazda
imei null/null
anabant sürümü bilinmiyor

yani kısaca cihazda şebeke yok. ne yapmamı tavsiye edersiniz. yukarıda anlatılan şeyleri denedim ama çözüm olmadı.

• Forum girişleri 2

07.Eyl.2015 14:28:07 via Website

Orbay Boran

peki ne yapmam gerekiyor .telefoncunun attığı imeil 2 ay sonra kapancak :D

• Forum girişleri 1.784

07.Eyl.2015 17:06:14 via Website

Mustafa Ünal

Orbay Boran

s.a. ustam
imei null/null

yani kısaca cihazda şebeke yok. ne yapmamı tavsiye edersiniz. yukarıda anlatılan şeyleri denedim ama çözüm olmadı.

Yukarıda belirtilenleri yaptısaynız kendi romunuza ait modem dosyasını bulup romla beraber flashalamanı lazım

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 2

07.Eyl.2015 18:23:17 via Website

Orbay Boran

Mustafa Ünal

Orbay Boran

s.a. ustam
imei null/null

Yukarıda belirtilenleri yaptısaynız kendi romunuza ait modem dosyasını bulup romla beraber flashalamanı lazım

bu konuda pek bilgim yok nasıl neye göre modem dosyasını bulacağım. ( 4 parçalı rom indirmiştim direk modem dosyası içerisindeydi)

• Forum girişleri 1

30.Eyl.2015 22:21:52 via Website

benim telefonum null oldu bunu nasil duzeltebilirim bunun cözümü var mi

• Forum girişleri 1

21.Eki.2015 14:05:51 via Website

Kardeşim Eğer dediğin gibiyse telefonun simlock olmuş demektir en yakın teknik servise gotur telefonunu kendi yapabileceğin bir şey yok...üzgünüm(yawn)

• Forum girişleri 1

28.Ara.2015 23:46:13 via Website

Abi selamlar S3 mini l8190 imeil null null diyor telefonun Samsun'da kalıyordu samfirm den her hangi 4.1.2 dosyası indirdim telefon çalışıyor açıldı ana şebeke yok null diyor ne yapabilirim acaba

• Forum girişleri 5

26.Oca.2016 00:34:23 via Website

alıntı yaparken yalnış yaptığımdan dolayı mesajı sildim. yeni mesajım altta

— değiştirilme tarihi 26.Oca.2016 00:38:49

• Forum girişleri 5

26.Oca.2016 00:37:30 via Website

Melih Demir

Dostum yukarıda verdiğin 1. link kırık, 2. linkteki adımları izlediğimdeyse ''soft brick'' bir telefonum oldu. Download modundan aynı yazılımı 2-3 kez flashlasam da sonuç vermedi, Sammobile üzerinden indirdiğim orjinal stock 4.4.2 (Arjantin) rom ile sorunsuz, null hatası almadan geri dönüş yaptım kitkat'a . Lollipop'a güncellemeden okuyan arkadaşlara tavsiyem, güncellemeyin.

Kitkat'a dönmek isteyip dönemeyen arkadaşlar yukarıdaki dosyalardan kurulum yapmasınlar. Benim cihazım ''soft brick'' oldu, düzelttim. Bilmiyorsanız uğraşır durursunuz.

merhabalar, foruma ne sıklıkla giriyorsunuz bilmiyorum ama sizden bir konuda yardım isteyeceğim. s4 gt-i9500 cihazım var türkiye cihazımı yurtdışımı bilmiyorum. 4.4.2. romda denedim android 5 te denedim imei null hatasını çözemedim. burada belirtilen lolipoptan kitkata çoklu dosyalarla dönüş yolunuda denedim sonuç yine aynı. cihazda ne wifi açılıyor nede imei gözüküyor. sizin yazdığınız cevaba istinaden arjantin romunu indirip öyle deneyeceğim bakalım düzelecekmi. Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz bana?

• Forum girişleri 1

14.Mar.2016 20:19:00 via Website

merhaba ,iyi çalışmalar size facebook tanda mesaj attım iletişime geçtim ama geri dönüş olmadı....verdiğiniz iki yöntemden ilkini denedim başarılı oldu fakat imei null aldım tabi ki :D fakat ikinci link kırık.... yenilemenizi tekrardan isteyeceğim :D inşalllah düzelir de bir an önce telefonuma kavuşurum....