Clean Master

• Cevaplar:14
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 26

31.Mar.2015 15:01:44 via App

Merhaba arkadaşlar..
Galaxy s4 telefonumda clean master kullanıyorum. Birçok yerde bu tarz uygulamaların hiçbir işe yaramadığını okudum ve duydum. Buradaki kullanıcı yorum ve tecrübelerine güvendiğim için bu konuyu burada dile getirmek istedim. Sizce bu uylamalar bi işe yaramıyormu. Bunları kullanmazsak bir süre sonra önbellek çok dolup telefonda yavaşlamaya neden olmazmı?

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 87

31.Mar.2015 16:27:42 via Website

serhan bilek

Merhaba arkadaşlar..
Galaxy s4 telefonumda clean master kullanıyorum. Birçok yerde bu tarz uygulamaların hiçbir işe yaramadığını okudum ve duydum. Buradaki kullanıcı yorum ve tecrübelerine güvendiğim için bu konuyu burada dile getirmek istedim. Sizce bu uylamalar bi işe yaramıyormu. Bunları kullanmazsak bir süre sonra önbellek çok dolup telefonda yavaşlamaya neden olmazmı?

Serhan bey kullanmazsanız bir şey olmaz. Zaten elimizdeki telefonları günlük ya da iki güne bir kapatıp açarsak önbellek temizlenmiş oluyor. Yani yeniden başlatınca zaten önbelleği temizliyor. Bana göre bu tarz programlar gereksiz. Telefon çok sıkışıp sıkıntı yaşarsa kendini otomatik yeniden başlatıyor. Ya da bunu stabil olmayan bir uygulama yüzüne de yaşıyor.

— değiştirilme tarihi 31.Mar.2015 16:29:40

• Forum girişleri 442

31.Mar.2015 17:00:20 via App

Baki Ç.

serhan bilek

Merhaba arkadaşlar..

Serhan bey kullanmazsanız bir şey olmaz. Zaten elimizdeki telefonları günlük ya da iki güne bir kapatıp açarsak önbellek temizlenmiş oluyor. Yani yeniden başlatınca zaten önbelleği temizliyor. Bana göre bu tarz programlar gereksiz. Telefon çok sıkışıp sıkıntı yaşarsa kendini otomatik yeniden başlatıyor. Ya da bunu stabil olmayan bir uygulama yüzüne de yaşıyor.

kapatip acma ile onbellek silinmez yada temizlenmez ancak ram kulaniminda rahatlama olur sisme varsa giderilir. c.master uygulamasi bence kulanilabilir ara ara onbellek temizlemeyi hatirlatiyor bikac adimda tum app lerin onbellekleri temizlenmis oluyo. sd karta hangi uygulamalar tasinabilir bunlari belirtiyo ben haftada bir yukluyorum onbellek temizleme islemini yapip kaldiriyorum

Android Candır

• Forum girişleri 87

31.Mar.2015 18:36:53 via Website

ersun şenturk

Baki Ç.

serhan bilek

Merhaba arkadaşlar..

kapatip acma ile onbellek silinmez yada temizlenmez ancak ram kulaniminda rahatlama olur sisme varsa giderilir. c.master uygulamasi bence kulanilabilir ara ara onbellek temizlemeyi hatirlatiyor bikac adimda tum app lerin onbellekleri temizlenmis oluyo. sd karta hangi uygulamalar tasinabilir bunlari belirtiyo ben haftada bir yukluyorum onbellek temizleme islemini yapip kaldiriyorum

Ersun bey teknik servisin beni uyarması üzerine bir daha kullanmadım. Bana anlatılan bilgiler doğrultusun da yardımcı olmaya çalıştım. Bunun dışında clean master gibi programların kullanımından doğan sıkıntılar da teknik destek vermeyeceklerini söylediler. Telefonu bana gönderdiklerin de içerisine koydukları kağıtta da açıkca belirtilmişti. Kağıdı bulabilirsem sizlerle bunu paylaşabilirim. Şahsen telefon konusun da çok titizimdir. O yüzden ben uyarıları dikkate alırım. :)

• Forum girişleri 87

31.Mar.2015 19:21:11 via Website

image

Bilgilendirmelerimizi yaparken kesin bilgiler olmasına dikkat etmemiz lazım diye düşünüyorum. Çünkü yanlış bir bilgilendirme ellerimizdeki cihazlara zarar vermekle kalmaz bu yanlış bilgiler bilgilendirdiğimiz arkadaşlarımız tarafından başkalarına aktarıldığında herkes hatalı bilgi sahibi olur. Lütfen söylediklerim de farklı şekilde anlaşılmasın. Sadece daha titiz olmalıyız diye düşünüyorum. Sayfanın tamamını eklemek istedim ama boyut açısından fazla geldi ayarlama yapıp onu da sizlere göstermeye çalışacağım. En azından faydalı bilgilerden hepimiz yararlanmış oluruz. :)

• Forum girişleri 87

31.Mar.2015 19:24:46 via Website

image

Bunun haricin de telefonla görüşmemiz oldu ve Clean Master kullanmayın ya da buna benzer şeyler kullanmayın gibi uyarılarda bulunuldu. Önbelleği nasıl sileceğimi sorduğum da "Telefonunuzu günlük veya aklınıza geldiğin de kapatıp açmanız bu işlemi görecektir." diye bir cevap aldım. Umarım bir faydam dokunmuştur sizlere :)

— değiştirilme tarihi 31.Mar.2015 19:28:25

• Forum girişleri 26

31.Mar.2015 21:54:06 via App

Baki Bey, paylaştığınız değerli bilgiler için teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız.

• Mod
  • Forum girişleri 162

31.Mar.2015 23:22:03 via App

Baki Ç.

![image][1]

[1]: https://fscl01.fonpit.de/userfiles/6970823/image/deneme-1427822623014.jpg

Bunun haricin de telefonla görüşmemiz oldu ve Clean Master kullanmayın ya da buna benzer şeyler kullanmayın gibi uyarılarda bulunuldu. Önbelleği nasıl sileceğimi sorduğum da "Telefonunuzu günlük veya aklınıza geldiğin de kapatıp açmanız bu işlemi görecektir." diye bir cevap aldım. Umarım bir faydam dokunmuştur sizlere :)

Aynen faydalı olmuş elinize sağlık

İnternet bağımlısı olduğumu söylüyorlar, çokta Wi-Fi.

• Forum girişleri 87

01.Nis.2015 06:43:02 via Website

serhan bilek

Baki Bey, paylaştığınız değerli bilgiler için teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız.

Rica ederim Serhan bey. Umarım size yardımcı olabildim.

• Forum girişleri 87

01.Nis.2015 06:43:38 via Website

ahmet fatih y.

Baki Ç.

![image][1]

Aynen faydalı olmuş elinize sağlık

Teşekkür ederim Ahmet bey.

• Forum girişleri 58

03.Nis.2015 22:30:13 via Website

Baki Ç.

![image][1]

arkadaşım bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim sayende bilmiş oldum

• Forum girişleri 87

04.Nis.2015 06:39:40 via Website

kerem e.

Baki Ç.

![image][1]

arkadaşım bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim sayende bilmiş oldum

Rica ederim Kerem bey. Ben teşekkür ederim ilginiz için.

• Forum girişleri 87

04.Nis.2015 10:20:46 via Website

yusuf malkoç

Baki bey ellerinize sağlık, teşekkürler :)

İlginiz için ben teşekkür ederim Yusuf bey. :)