Samsung Galaxy S5 — SAMSUNG GALAXİ S5 SORUNLARIM

• Cevaplar:3
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

03.Nis.2015 07:31:29 via Website

Merhaba;

6 ay önce avea bayiinden aldığım telefonumdan çok memnundum, ta ki, ısrarla benden istediği LOLLİPOP güncellemesini kabul edip indirinceye kadar.
Lollipop u indirdikten sonra telefonumdaki renkler değişti, siyah görünmesi gereken yerler beyaz-turkuaz renkte görünmeye başladı.
Bu görünüme alışamadım, 65 yaşın üzerinde olduğum için ekranı algılamakta zorlanıyorum, siyah ekrana dönmek istiyorum ama bu nasıl mümkün olur bilmiyorum.

Bundan daha önemli bir sorunum var şimdi;
Bir gün öncesine kadar hiçbir problemi olmayan şarjı aniden bir saatte bitmeye başladı.
Ayrıca, kullanırken normalden fazla ısındığını farkettim.
Sorun çok yeni, daha nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum.

Şimdi değerli adminlerden ricam;
Bana teknik terimlerle soru sormayın bu konudaki yeteneğim bilgim sıfırın altında :(
Ne yapmam gerekiyor, ayarlarda bir sorun olduğunu sanmıyorum hiç oynamadım çünkü.
Bataryayı değştirmem gerekir mi?
Orijinal bataryayı samsung servisinden alacağım tabii ki ama alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ediyorum.

• Forum girişleri 1.784

03.Nis.2015 10:43:53 via Website

Kolay gelsin. :
Tabi ki sizlere bu konuda yardımcı olacağız, Siz lollipop güncellemesini yaparken sonrasında Wipe data Factory reset yapmadınız. Bu wipe data ne demek öncelikle onun bilgisini vereyim. SD kart hariç telefonda ki bütün bilgileri siler ve telefonu aldığınız ilk gün ki gibi sıfırlar. Bu işlem telefonunuzun batarya problemini çözecektir. Nasıl yapıldığınız öğrenmek için tıklayınız Diğer renk kısımlarına gelince. Onun için tema indirebilirsiniz.

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 2

03.Nis.2015 17:41:28 via Website

Çok teşekkürler ediyorum cevabınız için.

Garip bir şekilde telefonumun şarj sorunu kendiliğinden düzeldi, nasıl olduğunu anlayabilmiş değilim, hiç bir uygulama yapmadım.

Lollipop uygulamasına gelince; Keşke o uygulamayı hiç indirmeseymişim, telefonumu tam kapasite kullanamıyorum zaten, başta da söylediğim gibi, teknik olarak neyi nasıl yapacağımı bilmediğim için fazla kurcalamıyorum.

• Forum girişleri 771

03.Nis.2015 19:26:48 via App

Sorununuzun çözüldüğüne sevindik,gereken kısımlarda bize sorabilirsiniz :)

This is AndroidPIT