Samsung Galaxy S5'e Nasıl Root Atılır ?

• Cevaplar:0
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 771

08.Nis.2015 23:55:38 via Website

Merhaba arkadaşlar ve S5 kullanıcıları,bu konunun yararlı olacağını düşündüm.Bir kaç bilgilendirmeden sonra Galaxy S5'e Root atmayı anlatacağım size.

Öncelikle deneyimsiz arkadaşlara tavsiye etmiyorum,bildiğiniz üzere garanti kapsamı dışında bırakır.
Root kelimesinin terim anlamını bilmeden meraken yüklemeyin,özeti telefona kapsamlı sahip olmaktır.

Kuruluma Başlamadan Önce:

• Şarj seviyesi %60 olmalıdır.

• USB Hata Ayıklama Modu aktif edilmelidir.
    ( Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama )
    Geliştirici seçeneklerinin aktif olması için yapım numarasına 7 kez tıklayın.
    image

Dipnot : Yapacağınız işlemin telefonunuza vereceği hasar ve sorunlardan AndroidPIT sorumlu değildir.

Kurulum Dosyaları ;

Odin v3.10
Root Dosyası

Aşağıdaki satırları dikkatli ve adım adım takip edin sevgili üyeler (:

• Telefonu Download Moda alacağız onun içinde Alt ses butonu + Home butonu + Güç düğmesine aynı anda basıyoruz ve gelen ekranda Continue yani Ses Açma tuşuna basarak devam edin.

• Telefonu USB Kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayalım ve Samsung USB Driver Mobile Phone bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olun.Çünkü kurulum esnasında bağlantı kopmalarını önleyecek ve Odin programının telefonunuzu görmesini sağlayacaktır.

• Odin v3.10 programı telefonunuzu gördüğünde ID:COM kısmında değişme olduğunu göreceksiniz.

• AP kısmına tıklayarak root dosyasını seçip,kurulumu tamamlayınız.

Kurulum bittiğinde telefon yeniden başlayacaktır,uygulamalar kısmında SuperSu programını göreceksiniz.Google Play aracılığı ile güncellemenizi tavsiye ederim.

İşlemimiz bu kadardır,gerekli sorulara açığım.

İyi forumlar :)

— değiştirilme tarihi 14.Nis.2015 13:44:14

This is AndroidPIT