android de uygulama izinleri hakkinda

• Cevaplar:21
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 202

17.Nis.2015 22:57:24 via App

Merhaba google marketten 1 uygulama indirirken bizden izin istiyor bazen çok bazen az bazen gerekli bazen ise gereksiz , note 2 kullanıyorum bu izinlere göre bazen o programi indirmiyorum , evde de kullandigim bir ipad var , ipad de uygulama indirirken izin vs istemiyor istiyordur muhakkak ama belirtilmiyor , ios ta bu iş ler nasil acaba bilgisi olan var mi ? Ayrica bu izinlere siz dikkat ediyormusunuz yoksa ben paranoya mi yapıyorum , örneğin hava durumu indirmek istiyorum mikrofona kameraya erişim istiyor killaniyorum , merak ettigim bu izini verdikten sonra uygulama sahibi benim mikrofonu dinleyebilir mi ? bu sizce korkutucu degil mi ? 10 a yakın izin var hiç arastirdinizmi ? ios ta bu izinler yok ios android den daha güvenli derken bumu kast ediliyor ?

saygilarimla

• Forum girişleri 1.784

17.Nis.2015 23:13:30 via App

Aslında IOS'ta istiyor ama göstermiyor buda kısıtlı işletim sisteminden kaynaklanıyor. sizden neden mikrofon istiyor ona gelelim eğer ki kullandığınız programda s whois desteği veya google konuşma desteği varsa ister

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 202

17.Nis.2015 23:26:44 via App

dinler dinler :) veya dinlemez :) ama gerçekten merak ediyorum mikrofon izni olan bir uygulama kurduk program sahibi isterse dinliyor degil mi ?

• Forum girişleri 771

17.Nis.2015 23:38:12 via App

Android hack konusunda o derece ilerlemedi telefon dinlemesi zor onun haricinde retrica sahibi o zaman yaşadı resimlere erişebilirler :)

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 202

17.Nis.2015 23:43:36 via App

uzatti isem kusura bakmayin fotoğraf izni isteyen uygulama , o uygulama sahibi bizim fotolara erisim hakki alıyor degil mi ? navigasyon uygulaması kuruyorum rehber izni istiyor fotoğraf izni istiyor

• Forum girişleri 771

18.Nis.2015 00:18:19 via App

Nagivasyon misal rehberdeki kişilerin adresine ulaşmak için isteyebilir ve var ise resimlerini bulundukları mekanlara koymak içindir kötü düşünmeyin :)

This is AndroidPIT

• Forum girişleri 200

26.Nis.2015 08:03:09 via Website

App ops yanlış hatırlamıyorsam adı bu idi. App ops sayesinde hangi uygulamanın neye erişeceğini kapatıp açabilirsiniz.

• Forum girişleri 87

26.Nis.2015 18:37:40 via Website

Dediklerinizin hepsi mümkün ama olsa bile bu geliştiriciye ne kazandıracak? Ayrıca bunun ifşa olma olasılığı da var ve şirket sıfatı elde edenlerin böyle bir şeye kalkışacağını sanmıyorum. Yapsa yapsa anca bağımsız geliştiriciler yapar ki dediğim gibi yapsa bile ne kazanacak?

• Forum girişleri 202

26.Nis.2015 22:14:29 via App

Kutsan K.

Dediklerinizin hepsi mümkün ama olsa bile bu geliştiriciye ne kazandıracak? Ayrıca bunun ifşa olma olasılığı da var ve şirket sıfatı elde edenlerin böyle bir şeye kalkışacağını sanmıyorum. Yapsa yapsa anca bağımsız geliştiriciler yapar ki dediğim gibi yapsa bile ne kazanacak?

merhaba geliştirici icin Kurumsal veya bağımsız biz reklam potansiyeliyiz olaya o gözle bakıyorlar , ifşa zaten bence, ne uygulamalar ne izinler istiyor cia call var numara tanima , örnek veriyorum full izin istiyor , soruyorum neden bu izinler diye size daha iyi hizmet sunabilmek için diyorlar , bazi baba uygulamalar sifir istek , ki antivirüs de var bunun icinde ya avast ya eset misal clean master olmali tüm kardes uygumalari sifir istek , mavi Jeans benim konum iznimi istesin ama neden sms kontrolü istiyor neden medya kontrolü istiyor ? ben sunucu tarafında kurumsal şirketler de calistim client lara neler yapabildigimizi nelere bakabildigimizi ( ki Microsoft bu konuda en guvenlilerden ) client in izni olmadan yaptırmak istemez pek , ama isin .... öğrendikten sonra fbi ajanindan farkin kalmaz , bunları gördükten ve yaptıktan sonra iskilleniyorum biraz :)

• Forum girişleri 87

26.Nis.2015 22:29:41 via Website

samil Altundal

Kutsan K.

merhaba geliştirici icin Kurumsal veya bağımsız biz reklam potansiyeliyiz olaya o gözle bakıyorlar , ifşa zaten bence, ne uygulamalar ne izinler istiyor cia call var numara tanima , örnek veriyorum full izin istiyor , soruyorum neden bu izinler diye size daha iyi hizmet sunabilmek için diyorlar , bazi baba uygulamalar sifir istek , ki antivirüs de var bunun icinde ya avast ya eset misal clean master olmali tüm kardes uygumalari sifir istek , mavi Jeans benim konum iznimi istesin ama neden sms kontrolü istiyor neden medya kontrolü istiyor ? ben sunucu tarafında kurumsal şirketler de calistim client lara neler yapabildigimizi nelere bakabildigimizi ( ki Microsoft bu konuda en guvenlilerden ) client in izni olmadan yaptırmak istemez pek , ama isin .... öğrendikten sonra fbi ajanindan farkin kalmaz , bunları gördükten ve yaptıktan sonra iskilleniyorum biraz :)

CIA zaten izin istemesi lazım istemeden o uygulama çalışamaz. Zaten bunları bize kullanıcı sözleşmesinde anlatıyorlar. Bir kere okursanız sizde anlarsınız. O sıfır istek dediğiniz uygulamaların Google Play profilinde izin bölümüne bir bakın isterseniz. Bir tane sıfır istekli uygulama bulamazsınız. İsteklerin bir amacı var. Ayrıca Mavi Jeans'ın uygulamasına şimdi baktım. SMS ve GSM ile alakalı hiçbir şey istemiyor. Bence siz fazla paranoyak davranıyorsunuz. Baştan beri söylüyorum sizin bilgilerinizi çalsalar ellerine ne geçecek? Fotoğraflarınızla arşiv yapıp sabah akşam bakacak değiller ya? :)

• Forum girişleri 202

26.Nis.2015 22:41:00 via App

Kutsan K.

samil Altundal

Kutsan K.

CIA zaten izin istemesi lazım istemeden o uygulama çalışamaz. Zaten bunları bize kullanıcı sözleşmesinde anlatıyorlar. Bir kere okursanız sizde anlarsınız. O sıfır istek dediğiniz uygulamaların Google Play profilinde izin bölümüne bir bakın isterseniz. Bir tane sıfır istekli uygulama bulamazsınız. İsteklerin bir amacı var. Ayrıca Mavi Jeans'ın uygulamasına şimdi baktım. SMS ve GSM ile alakalı hiçbir şey istemiyor. Bence siz fazla paranoyak davranıyorsunuz. Baştan beri söylüyorum sizin bilgilerinizi çalsalar ellerine ne geçecek? Fotoğraflarınızla arşiv yapıp sabah akşam bakacak değiller ya? :)

reklam amacli diyorum :) cia full izinsiz calismaz diyorsunuz CIA rakip uygulama lardan sifir istek ile calisan bir çok uygumala var , ayrıca mavi yanlis hatırlıyor olabilirim pardon ,

• Forum girişleri 202

26.Nis.2015 22:54:07 via App

Kutsan K.

Rakip Uygulama 1: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller
Rakip Uygulama 2: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.phone

Lütfen izinlere bakın. Full izinsiz çalışmaz demiyorum. Sadece "çağrı günlüğünü okuma" izni olmadan numaraları pop-up olarak gösterememez diyorum.

tamam , o zaman cia benden neden foto okuma izni istiyor ben buna takılıyorum bunuda kullanıcıların bilgilerini reklam amacli kullanılıyor diyorum :) tabiki yanlışım olabilir tahmin

• Forum girişleri 202

26.Nis.2015 22:57:08 via App

ya bu arada CIA tüm izinleri kapadim , verilen app ops ile e yine çalıştı , call record programı var onunda tüm izinlerini kapadim e o hala ses kayıt ediyor nasıl oluyor anlamadım :)

— değiştirilme tarihi 26.Nis.2015 22:58:01

• Forum girişleri 87

26.Nis.2015 22:57:55 via Website

Siz profil oluşturduktan sonra profil resmi atamak için galeri bağlantısı kuruyor. Bu yüzden.