Samsung Galaxy Note — Note 4 Ekran Döndürme Sorunu

• Cevaplar:18
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

29.Nis.2015 10:59:54 via Website

Arkadaşlar merhaba. Note 4 telefonumun ekran döndürme işlevi birdenbire çalışmamaya başladı fabrika ayarlarına döndürdüm, Polonya roomundan Türkiye roomuna tekrar döndürüm ama hala aynı. Kamera ve Temple Run gibi uygulamaları açınca ekran ters dönüyor. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

• Forum girişleri 4

29.Nis.2015 12:32:33 via Website

ersun şenturk

g sensor kalibrasyonu denedinmi

Note 4'ler de kalibrasyon ayarı yok kardeşim başka bi yol biliyor musun

• Forum girişleri 442

29.Nis.2015 14:55:53 via App

sesnsör bozulmus yada devredisi kalmis olabilir markette sensorleri kontrol eden bi program vardi ismi aklima gelmiyor onu indirip calisip calismadiklarina bi bak derim.

Android Candır

• Forum girişleri 87

29.Nis.2015 18:17:28 via Website

Dialer'ı aç

*#0*#

tuşla. Sensor yazan bölümden test et. Duruma göre bir şeyler yapılır.

— değiştirilme tarihi 29.Nis.2015 18:18:26

• Forum girişleri 4

29.Nis.2015 18:52:57 via Website

Dialeri de açtım accelerometer da y=-32768 de sabit hiç değişmiyor devredışı kaldıysa ne yapabiliriz. Markette de çok şey denedim ama kalibrasyon yapan uygulama yok malesef

• Forum girişleri 1.784

29.Nis.2015 18:56:32 via Website

Ahmet Aygün

Dialeri de açtım accelerometer da y=-32768 de sabit hiç değişmiyor devredışı kaldıysa ne yapabiliriz. Markette de çok şey denedim ama kalibrasyon yapan uygulama yok malesef

Sensörün bozulma olasılığı var. Garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 87

29.Nis.2015 18:59:06 via Website

Ahmet Aygün

Emin olmak için Accelerometer Sensor'ün yanındaki Graph'a basıp grafiksel olarak test eder misiniz. Eğer hala bir değişiklik yoksa servise göndermenizi tavsiye ediyorum.

• Forum girişleri 4

29.Nis.2015 20:44:11 via Website

Y de hiç bi değişiklik yok herhalde servislik olduk

• Forum girişleri 51

22.Ağu.2015 23:39:01 via Website

Şevket Altuntaş

Sorunu nasıl hallettin ki aynı sorun bende de var

Büyük ihtimalle Servise götürmüştür. Garanti süreniz devam ediyorsa Servise götürmenizi öneririm. (cool)

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 102

23.Ağu.2015 17:09:04 via App

Ahmet Aygün

Arkadaşlar merhaba. Note 4 telefonumun ekran döndürme işlevi birdenbire çalışmamaya başladı fabrika ayarlarına döndürdüm, Polonya roomundan Türkiye roomuna tekrar döndürüm ama hala aynı. Kamera ve Temple Run gibi uygulamaları açınca ekran ters dönüyor. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

sorunun çözümü.

öncelikle eski kasetli teyiplerin büyüklerinden bulun hani su mahelleye dinlettiyorya işte onlarin kaset motorlarini alin b7rde 18volt adaptor bukun bulamazsaniz arabanizin aküsune bağlayın aynı zamanda aküye çok güclü 12 volt adaptorde baglayin. telefonunuzu kaset motoruna sımsıkı baglayin.ekran döndirmeyi açin. ve telefonunuzu yarım saat öyle birakin. yarık saat sonra tum devreyi bozup kullanabilirsiniz.

• Forum girişleri 1

26.Kas.2015 15:19:27 via Website

Arkadaşlar uzun zaman geçmiş ama yardımcı olmak adına cevap yazıyorum. aynı sorun bende de oldu . accelerometer da y=-32768 değişmiyordu. Başka bir forumda çok basit bir yöntem okudum ve işe yaradı:) Telefonu açıp kapatmıştım ama pili çıkarmak aklıma gelmemişti. Pili çıkarıp tekrar takınca ekran dönme sorunu düzeliyor.(accelerometer'da y ekseni de normale dönüyor-devamlı değeri değişiyor):D

• Forum girişleri 488

26.Kas.2015 16:08:09 via Website

Cem Alp

Arkadaşlar uzun zaman geçmiş ama yardımcı olmak adına cevap yazıyorum. aynı sorun bende de oldu . accelerometer da y=-32768 değişmiyordu. Başka bir forumda çok basit bir yöntem okudum ve işe yaradı:) Telefonu açıp kapatmıştım ama pili çıkarmak aklıma gelmemişti. Pili çıkarıp tekrar takınca ekran dönme sorunu düzeliyor.(accelerometer'da y ekseni de normale dönüyor-devamlı değeri değişiyor):D

acaba pili çıkmayan cihazlarda nasıl çözücez, başımıza gelirse :)

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 1

29.Kas.2015 05:45:09 via Website

bendede aynı sorun var camera çekerken sorun yok galeya ve internetde youtube ve bu gibi alanlarda ekran donmuyo yada kendi kendine donuyo

• Forum girişleri 1

30.Ara.2015 00:52:46 via Website

vallaha uzun falan olmuş ama bana inanılmaz yardımcı oldun cem kardeş.allah senden razı olsun.allah ne muradın varsa versin :)

• Forum girişleri 1

21.Şub.2016 15:10:30 via Website

Bende de aynı sorun oluştu, cihazımın pili çıkmıyor ve yeniden başlat dediğimde sorun çözülmüyordu. Cihazı tamamen kapatıp bir dakika beklemeye aldım ve ardından yeniden başlattım ve bu defa sorunum çözüldü.

• Forum girişleri 1

17.Nis.2016 18:54:44 via Website

Bugün aynı sorunu çözemediğim için internete yazdım, ilk bu site çıktı, Cem'in söylediği gibi bataryayı çıkar tak yaptım düzeldi. Teşekkürler :)