android antivirüs gerçekleri

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 38

07.May.2015 20:33:59 via App

Bazı yazilarda android antivirüs uygulamasının gereksiz boşuna batarya tüketimi ve işe yaramadığını yazmışlar bende geçenlerde bir apk. indirmek istedim playstore harici birden ekranda virüs bulaştı tamam a basın vs.uyarisi verdi tabii onaylamadim bunun üzerine gm scurity indirdim sanırım bir tane uygulama buldu düzeltti yine aynı siteye girdim yine virüs bulaştı ekranı aynen geldi fakat gm security herhangi bir işlemi algilamadi. bu işler biraz reklam kokan uygulama sanırım .gercektende etkili çalışan security programı varmı yoksa diğerlerine işi abartıp iş yapiyorum görünümü mü vermekte.biraz bu konuyu irdelenmesi iyi olacak sanırım işin ehilleri artık yazarak bizleri bilgilendirir. Teşekkürler.

.

• Forum girişleri 87

08.May.2015 02:57:30 via App

O reklamların amacı Clean Master usulü kullanıcıyı gelir kaynağı haline getirmekten ibaret. Onlar virüs değil. Çok bilmeyen sitelere girmeseniz kolay kolay virüs bulaşmaz. Bulaştığını düşünüyorsanız da bilindik bir antivirüs uygulaması ile taratınız. Bazıları tarayıcı geçmişinin silinmemesini bile öncül tehdit olarak algılıyor. Ayrıca fikrimi sorarsanız bence de Android'de antivirüs gereksiz. Linux tabanlı bir sistem olduğundan bulaşacak virüslerin yayılma mekanikleri sınırlı. Bu nedenle birilerinin uğraşıp virüs yazacağını sanmıyorum. Onun yerine güvenilir gözüken bir uygulama yapar, milyonlar indirir, istediği izinlerle bilgilerinizi yürütür. Böylesi daha mantıklı.

— değiştirilme tarihi 08.May.2015 02:58:51

• Forum girişleri 488

08.May.2015 08:09:36 via Website

Osman GÜRLER

Bazı yazilarda android antivirüs uygulamasının gereksiz boşuna batarya tüketimi ve işe yaramadığını yazmışlar bende geçenlerde bir apk. indirmek istedim playstore harici birden ekranda virüs bulaştı tamam a basın vs.uyarisi verdi tabii onaylamadim bunun üzerine gm scurity indirdim sanırım bir tane uygulama buldu düzeltti yine aynı siteye girdim yine virüs bulaştı ekranı aynen geldi fakat gm security herhangi bir işlemi algilamadi. bu işler biraz reklam kokan uygulama sanırım .gercektende etkili çalışan security programı varmı yoksa diğerlerine işi abartıp iş yapiyorum görünümü mü vermekte.biraz bu konuyu irdelenmesi iyi olacak sanırım işin ehilleri artık yazarak bizleri bilgilendirir. Teşekkürler.

.

Bazı internet sitelerinde reklam tarzında virüs çıkıyor aldanma onlara onlar tamamen reklam amaçlı göz korkutma daha önce bende çok gördüm. :)

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 38

08.May.2015 08:31:28 via Website

pc lerde çok tarayıcıları ele geçirir yaninada birkaç program gizli yükler . pc yavaşlar. sıkıntı android dede sanırım ileriki yıllarda bunları çok göreceğiz gibi şu anki durum pc lerin dx286 zamanlarindaki emekleme devri gibi geliyor.(danger)