S6 5.1.1 Sonrası Kasma ve Isınma Sorunu

• Cevaplar:24
  • Sticky değilCevaplananlar
Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 57

14.Tem.2015 20:18:27 via Website

Yakın zamanda S6 cihazıma gelen 5.1.1 güncellemesini yükledim. Fakat güncelledikten sonra kasılma ve ısınma problemi başladı (Isınma sim kart girişinin çevresinde var). Sıfırlarsam sorun geçer diye düşündüm ve recovery moddan sıfırladım ama işe yaramadı. Sonra bir daha sıfırlamaya karar verdim. Bu defa recovery mod yerine yedekle ve sıfırla kısmında bulunan yerden fabrika ayarlarına sıfırladım biraz daha rahatlar gibi oldu. Yine de eski hali gibi değil. 5.0.2 sürümündeyken bir problem yoktu. Havadan etkileniyor bu aralar hava çok sıcak diyebilirsiniz ama 5.0.2 sürümünde yine havanın sıcak olduğu zamanlarda sorun çıkarmıyordu. Hatta bu güncellemeden sonra önbellek kullanımına baktığımda genellikle kırmızı renkteki çizgileri görmekteyim. Daha önceki sürümde mavi renkten aşağı düştüğünü hiç görmemiştim. Durumu daha iyi anlamanız adına fotoğraf paylaşıyorum. Bu ve benzeri problem yaşayan arkadaşlar var mı? Çözümü nedir? Sizce servise vermeli miyim? Boş alanın 158 MB bile düştüğü oluyor. image

• Forum girişleri 442

14.Tem.2015 23:49:49 via App

abi 3 gb ram den 250 mb bos kaliyor cihaz nasil donmasin benim cihazda 1.3 gb ram cogu zaman bos kasma olayina gelince bu touch wiz ara yuzunun en en en buyuk ozeligi

Android Candır

• Forum girişleri 79

15.Tem.2015 02:16:22 via App

bu kadar Rami işgal eden hangi uygulamalar var

• Forum girişleri 57

15.Tem.2015 07:38:57 via Website

ersun şenturk

abi 3 gb ram den 250 mb bos kaliyor cihaz nasil donmasin benim cihazda 1.3 gb ram cogu zaman bos kasma olayina gelince bu touch wiz ara yuzunun en en en buyuk ozeligi

Bu kadar para verip üstüne bu eziyeti çekmek insanı çileden çıkarıyor. Yüksek ihtimal bayramdan sonra servis yolu gözükecek bana.

• Forum girişleri 57

15.Tem.2015 07:42:07 via Website

samil

bu kadar Rami işgal eden hangi uygulamalar var

Kelimelik var sadece. Onu da sildim. Hatta kendi içindeki uygulamaları devredışı bırakıp kullanırım. Yani içine uygulama doldurup kullanan biri değilim. Acaba güncellemeyi yüklerken hatalı mı yükledi onu da bilemiyorum.

• Forum girişleri 21

15.Tem.2015 11:36:39 via App

bende S6edge kullanıyorum.5.1.1 güncellemesnden sonra bi problem yaşamıyorum ama...belki uygulamalarla alâkalı bi durum olabilir

• Forum girişleri 57

15.Tem.2015 12:15:15 via Website

cem sezen

bende S6edge kullanıyorum.5.1.1 güncellemesnden sonra bi problem yaşamıyorum ama...belki uygulamalarla alâkalı bi durum olabilir

Whatsapp haricinde bütün uygulamaları kaldırdım buna rağmen problem oluyor. Whatsapp kendi içinde gelmişti. Devredışı bırakıp bir deneyeceğim. Bir şey değişmeyecek ama denemiş olurum.

• Forum girişleri 57

16.Tem.2015 13:08:09 via Website

Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Sanırım ota üzerinden telefon kendini güncellediğinde problem oluşmuş. Smart switch üzerinden güncellemesini yeniden kurdurdum ve bir problem kalmadı. İlk güncellemem de telefon durduğu yerde bile biraz ısınmış halde kalıyordu. Şimdi elime aldığımda soğumuş şekilde oluyor. Kasılma ve ısınma sorunu tamamen ortadan kalktı. Az bir ısınma oluyor kullanımda o da normal zaten. Bu problemi yaşayan arkadaşlar olursa sorunlarını anlattığım şekilde çözebilirler. Çözülmez ise servise vermeleri en doğru çözüm yolu olacaktır. Konuya değerli yorumları eksik etmeyen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

• Forum girişleri 88

16.Tem.2015 20:21:08 via App

Baki Ç.

Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Sanırım ota üzerinden telefon kendini güncellediğinde problem oluşmuş. Smart switch üzerinden güncellemesini yeniden kurdurdum ve bir problem kalmadı. İlk güncellemem de telefon durduğu yerde bile biraz ısınmış halde kalıyordu. Şimdi elime aldığımda soğumuş şekilde oluyor. Kasılma ve ısınma sorunu tamamen ortadan kalktı. Az bir ısınma oluyor kullanımda o da normal zaten. Bu problemi yaşayan arkadaşlar olursa sorunlarını anlattığım şekilde çözebilirler. Çözülmez ise servise vermeleri en doğru çözüm yolu olacaktır. Konuya değerli yorumları eksik etmeyen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

smart switch ten nasil kuruluyo guncelleme

• Forum girişleri 57

16.Tem.2015 21:08:26 via Website

Fırat

Baki Ç.

Telefonu bilgisayara bağlıyorsunuz açık şekilde. Uygulamaya bağlandı diye onay aldıktan sonra sağ üstte "Daha fazla" yazan butona tıklayıp "Acil durum yazılımı kurtarma ve başlatma" yazana tıklıyorsunuz. Karşınıza iki seçenek çıkacak üst kısımda. "Yazılım Güncelleme ve Başlatma" yazana tıklayıp onay vereceksiniz. Zaten sonrasında açıklamalar mevcut sizi yönlendirmek için. Yanlış hatırlamıyorsam sizde hava durumu ile ilgili problem vardı. Bu şekilde sorununuza çözüm oluşturabilirsiniz.

— değiştirilme tarihi 16.Tem.2015 21:10:00

• Forum girişleri 88

17.Tem.2015 08:23:17 via App

Baki Ç.

Fırat

Baki Ç.

Telefonu bilgisayara bağlıyorsunuz açık şekilde. Uygulamaya bağlandı diye onay aldıktan sonra sağ üstte "Daha fazla" yazan butona tıklayıp "Acil durum yazılımı kurtarma ve başlatma" yazana tıklıyorsunuz. Karşınıza iki seçenek çıkacak üst kısımda. "Yazılım Güncelleme ve Başlatma" yazana tıklayıp onay vereceksiniz. Zaten sonrasında açıklamalar mevcut sizi yönlendirmek için. Yanlış hatırlamıyorsam sizde hava durumu ile ilgili problem vardı. Bu şekilde sorununuza çözüm oluşturabilirsiniz.

Servise verdim orda yazilimi guncellediler su anlik bi sikinti yok. Tesekkur ederim ilginize.

• Forum girişleri 57

17.Tem.2015 12:35:37 via Website

Orbay Boran

Bende Galaxy S6 aldım ama inanın aldığıma pişman olmuş durumdayım.

Neden? Çok memnunum cihazdan. Sadece son güncellemeyle ufak tefek takılma var. Mesela bildirim çubuğunu indirirken falan.

• Forum girişleri 57

17.Tem.2015 12:37:41 via Website

Sevindim sizin adınıza umarım tekrar sıkıntı yaşamazsınız. Rica ederim. @Fırat

• Forum girişleri 251

17.Tem.2015 13:20:46 via Website

Baki Ç.

Orbay Boran

Neden? Çok memnunum cihazdan. Sadece son güncellemeyle ufak tefek takılma var. Mesela bildirim çubuğunu indirirken falan.

tı onunda olmaması lazım gidiyon 2000 tl veriyorsun s6 ya takılmalar oluyor .D samsung pişmanlıktır .D galaxy young aldığımdan beri söylüyorum bunu halende öyle arayüzü düzeltmedilerindenden sonra yeni toucwiz felan hiçbiri fayda etmez

• Forum girişleri 57

17.Tem.2015 16:07:24 via Website

nemesis41

Baki Ç.

Orbay Boran

tı onunda olmaması lazım gidiyon 2000 tl veriyorsun s6 ya takılmalar oluyor .D samsung pişmanlıktır .D galaxy young aldığımdan beri söylüyorum bunu halende öyle arayüzü düzeltmedilerindenden sonra yeni toucwiz felan hiçbiri fayda etmez

Aslında 5.0.2 deyken takılma dahi yoktu. Telefonu daha sıfırlamadım sıfırlarsam geçecektir. Yine de Samsung pişmanlıktır evet :D

Edit: Sıfırlama işleminden sonra düzeldi ufak tefek takılmalar.

— değiştirilme tarihi 17.Tem.2015 18:53:24

• Forum girişleri 442

17.Tem.2015 17:36:47 via App

Orbay Boran

orbay oncelikle hayirli olsun.
neden pisman oldun ?

Android Candır

• Forum girişleri 251

18.Tem.2015 14:33:08 via Website

Baki Ç.

nemesis41

Baki Ç.

Orbay Boran

Aslında 5.0.2 deyken takılma dahi yoktu. Telefonu daha sıfırlamadım sıfırlarsam geçecektir. Yine de Samsung pişmanlıktır evet :D

iyi bari yine idare etsin senide önemli değil gerisi :D sadece marka diye ismi diye telefon alan arkadaşlarım var hepsi 2.el nasıl satçaklarını şaşırdılar ya lg ya sony yada htc ye geçtiler samsung donanımı güçlendiriyor yazılımı sıkıntılı :/

• Forum girişleri 57

18.Tem.2015 15:49:38 via Website

nemesis41

Baki Ç.

nemesis41

Baki Ç.

Orbay Boran

iyi bari yine idare etsin senide önemli değil gerisi :D sadece marka diye ismi diye telefon alan arkadaşlarım var hepsi 2.el nasıl satçaklarını şaşırdılar ya lg ya sony yada htc ye geçtiler samsung donanımı güçlendiriyor yazılımı sıkıntılı :/

Aynen :D Doğru söylüyorsun. Benim çevremde de bu tarz şeyler var. Son iki telefonum Samsung ama genel anlamda memnunum. Şuan hangi cihazı kullanıyorsun?

• Forum girişleri 251

18.Tem.2015 16:42:53 via Website

Baki Ç.

nemesis41

Baki Ç.

nemesis41

Baki Ç.

Orbay Boran

Aynen :D Doğru söylüyorsun. Benim çevremde de bu tarz şeyler var. Son iki telefonum Samsung ama genel anlamda memnunum. Şuan hangi cihazı kullanıyorsun?

sony xperia z3+ (kawasaki ninja h2r gibi son hız kullanamadım aşırı güçlü)