Sony Xperia Z Ultra — şarj çok çabuk bitiyor

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 122

26.Tem.2015 18:07:03 via Website

s.a arkadaşlar xperia z ultra telefonumda şarj hiç dayanmıyor %100 iken çıkarıyorum neredeyse hemen %99-98 düşüyor uygulamlarda gezinirkende öyle whatsapp olsun instagram olsun gözle görülür düşüş var resmen bir bir düşüyor ayrıca geceden diyelim %80de bırakıyorum sabah bi bakıyorum %50 civarıı herşey kapalı olmasına rağmen herşey kapalı root yaptım arkadaki uygulamaları uyutuyorum gereksiz şeyleri devre dışı yaptım ne yaptımsa olumlu bi çözüme ulaşamadım ayrıca cihaz daha sıfırdıı 6 günlük bi öneriniz çözümünüz varmıdır

• Forum girişleri 79

26.Tem.2015 21:26:37 via App

ultra adı üstünde:) ekran çok büyük parlaklığı bir hayli azalt Samsung da HTC de olan güç tasarrufu modu var ise onu aç, yeni telde olmaması lazım aslında olmadi Powertürk :)

• Forum girişleri 488

27.Tem.2015 13:12:37 via Website

Yunus Durak

s.a arkadaşlar xperia z ultra telefonumda şarj hiç dayanmıyor %100 iken çıkarıyorum neredeyse hemen %99-98 düşüyor uygulamlarda gezinirkende öyle whatsapp olsun instagram olsun gözle görülür düşüş var resmen bir bir düşüyor ayrıca geceden diyelim %80de bırakıyorum sabah bi bakıyorum %50 civarıı herşey kapalı olmasına rağmen herşey kapalı root yaptım arkadaki uygulamaları uyutuyorum gereksiz şeyleri devre dışı yaptım ne yaptımsa olumlu bi çözüme ulaşamadım ayrıca cihaz daha sıfırdıı 6 günlük bi öneriniz çözümünüz varmıdır

Öncelikle aleyküm selam,

Benim S6 cihazımda da böyle bir duruma şait oldum, telefonun 1 gecede %40 a yakın şarjı gidiyordu. Dayanamayıp format atmıştım, bu tarz işletim sistemli telefonlarda her zaman altta çalışan uygulamalar mevcut. Bunlar sürekli veri alışverişinde ise şarj çabuk gidiyor, olduğundan farklı çalışıyor cache inde problem oluyor sürekli zorluyor telefonu, böyle bir durum söz konusu olmuş olabilir bir formatla istersen. Bu arada veri senkronize aktif ise de bir gecede %20-30 civarlarında şarj kaybedebilirsin ;)

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 122

27.Tem.2015 15:37:10 via Website

Hocam 2 Gün Önce Cihazı Komple Sıfırladım Temizledim Herşeyi kapadımm sistem uygulamalarından gereksizleri temizledim kullanmadıklarımı devre dışı bıraktım bütün uygulamalar hep uykuda sadece whatsapp çalışıyor yapabileceklerimin fazlasınıda yaptım yok bi çözemedim sorunu %100ken çıkarıyorum bi whatsappa girip çıkıyorum hemen %99%98 oluyor batarya falan ölmüş bitmiş desem daha sıfır cihaz şarj konusunda cihaz biraz iyi değil demişlerdi ama bu kadarda beklemiyordum

• Forum girişleri 488

27.Tem.2015 16:10:52 via Website

Yunus Durak

Hocam 2 Gün Önce Cihazı Komple Sıfırladım Temizledim Herşeyi kapadımm sistem uygulamalarından gereksizleri temizledim kullanmadıklarımı devre dışı bıraktım bütün uygulamalar hep uykuda sadece whatsapp çalışıyor yapabileceklerimin fazlasınıda yaptım yok bi çözemedim sorunu %100ken çıkarıyorum bi whatsappa girip çıkıyorum hemen %99%98 oluyor batarya falan ölmüş bitmiş desem daha sıfır cihaz şarj konusunda cihaz biraz iyi değil demişlerdi ama bu kadarda beklemiyordum

Aynısından bir arkadaşımda vardı bu konuda hiç şikayet etmedi, çok aktif de kullanıyordu. İstersen bir servis ile görüş anormal gözüküyor.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..