S6 İçin 5.1.1 Sonrası Hata Düzeltme Güncellemesi Ülkemize Geldi

• Cevaplar:22
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 57

31.Tem.2015 06:24:14 via Website

Yeni güncellemeyi cihazına kuran arkadaşlar oldu mu?

• Forum girişleri 488

31.Tem.2015 08:32:23 via Website

Baki Ç.

evet ben kullandım 5.1.1 üzerine bu sabah 220 küsür mb'lik bir güncelleme aldı fakat ne değişti ne düzelttiler anlamadım. :) bu konuda bilgi sahibi olabilirsem bu konuya tekrar yazarım.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 57

31.Tem.2015 08:50:22 via Website

Muhlis Soysal

Baki Ç.

evet ben kullandım 5.1.1 üzerine bu sabah 220 küsür mb'lik bir güncelleme aldı fakat ne değişti ne düzelttiler anlamadım. :) bu konuda bilgi sahibi olabilirsem bu konuya tekrar yazarım.

Geçen sefer 5.1.1 kurunca cihaz servislik olmuştu. Yeni güncellemeyi kurmaya cesaret edemedim. Bu defa bir şey olmaz heralde deyip kurdum bende. Açıkcası yerinde bir güncelleme olmuş. Benim gözüme çarpan yenilikler:
-Whatsapp tan mesaj geldiğinde bildirim sayısı rengi yeşil görünüyor.
-Ram kullanımı daha iyi. %60-65 civarında sayıyor arka plandakileri kapattığınızda.
-Pil kullanımı iyileştirilmiş. Biraz hızlı tükeniyordu 5.1.1 ilk geldiğinde. Şuan daha iyi.

— değiştirilme tarihi 31.Tem.2015 08:51:05

• Forum girişleri 488

31.Tem.2015 09:05:53 via Website

Baki Ç.

Muhlis Soysal

Baki Ç.

Geçen sefer 5.1.1 kurunca cihaz servislik olmuştu. Yeni güncellemeyi kurmaya cesaret edemedim. Bu defa bir şey olmaz heralde deyip kurdum bende. Açıkcası yerinde bir güncelleme olmuş. Benim gözüme çarpan yenilikler:
-Whatsapp tan mesaj geldiğinde bildirim sayısı rengi yeşil görünüyor.
-Ram kullanımı daha iyi. %60-65 civarında sayıyor arka plandakileri kapattığınızda.
-Pil kullanımı iyileştirilmiş. Biraz hızlı tükeniyordu 5.1.1 ilk geldiğinde. Şuan daha iyi.

Mmm arkaplandakileri kapattığım da ram yüzdesi aşağı yukarı o şekilde de oluyordu bende de, daha öncesinde.
Pil kullanımını anlayacak kadar daha kullanmadım bunu ne ara ölçtün ve algıladın :)
ve whatsapp a gelecek olursak bende yeşil bir renkte bildirim sayısı gözükmüyor, benimki iconun yanında yuvarlak içinde turuncu renkte çıkıyor. Tema mı kurdunuz acaba?

• Forum girişleri 88

31.Tem.2015 09:37:42 via App

Umarim pil suresi uzamistir. telefonun tek eksigi o

• Forum girişleri 57

31.Tem.2015 09:47:33 via Website

5.1.1 geldiğinde sıkıntı yaşadığım için yeni güncellemeyle düzeldiğini düşünmüş olabilirim. Bazı S6 larda problemli bir güncelleme oldu 5.1.1. Pil konusunda ise ekranı çoğunlukla açık durumda kullanıyorum. Örnek verecek olursam; 30 saniye de %1 düşüp hemen 1 saniye sonra %1 daha düşüyordu. Yine bunu da önceki problemli güncellemeye bağlıyorum. Bu yüzden pil konusun da beni böyle düşündürdü. :) Whatsapp bildirim rengi ise temadan kaynaklı bir durummuş söylediğiniz gibi dikkatimden kaçmış. Aceleci davrandım sanırım yenikleri söylemek konusunda. :) Yalnız Ayarlar/Yedekle ve sıfırla içerisinde "Cihaz Bakımı" adında bir özellik gelmiş. Sizin gözünüze çarpan bir şey var mı?

• Forum girişleri 57

31.Tem.2015 09:48:46 via Website

Fırat

Umarim pil suresi uzamistir. telefonun tek eksigi o

Şuan fena değil diye düşüyorum. Tam anlamıyla test etmiş değilim. Bakalım zamanla ne olacak.

• Forum girişleri 57

31.Tem.2015 09:56:49 via Website

Bir de pil ayarlarında ayrıntı diye buton vardı. Arka planda çalışanları otomatik durdurma özelliği sunuyordu. Onu kapatmışlar buton sönük durumda.

• Forum girişleri 488

31.Tem.2015 10:17:32 via Website

Baki Ç.

Bir de pil ayarlarında ayrıntı diye buton vardı. Arka planda çalışanları otomatik durdurma özelliği sunuyordu. Onu kapatmışlar buton sönük durumda.

(cool)

• Forum girişleri 1.784

31.Tem.2015 22:16:37 via Website

Kendimi Halil Sezai'nin İsyan şarkısı sözleri teselli ediyorum. Ben telefonumu aşırı ısınıyor diye servise verdim sizde de bir ısınma konusu mevcut mu ? Ben Web sayfası açarken bile telefonum ciddi anlamda ısınıyordu ?

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 488

31.Tem.2015 22:21:56 via Website

Yeri geliyor ısınıyor ama özellikle güneşte telefonla gezinti yaparken yoksa akşam ve ya serin gölge yerde ısınma problemi yaşamıyorum kızıl ötesi cihazla en fazla 38 derecelerde ölçüm yaptim

• Forum girişleri 1.784

31.Tem.2015 22:50:52 via Website

Ben sayfa dahi açarken elim yanacak dereceye geliyordu. En sonunda dayanamadım dün servise verdim. Ellerim ciddi anlamda terlemeye başladı. Isınma sorununu Note 3 kullanırken yaşamıştım lakin bunun ki abartılı ya :S metal çerçeveye inanır mısın dokunamıyordum :S

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/AndroidPIT.tr

Twitter adresimiz : https://twitter.com/tr_androidpit

This is Android, note joke.

• Forum girişleri 57

01.Ağu.2015 05:57:41 via Website

Orbay Boran

Ben sayfa dahi açarken elim yanacak dereceye geliyordu. En sonunda dayanamadım dün servise verdim. Ellerim ciddi anlamda terlemeye başladı. Isınma sorununu Note 3 kullanırken yaşamıştım lakin bunun ki abartılı ya :S metal çerçeveye inanır mısın dokunamıyordum :S

Aynı şekilde bende de oldu. Kasma ve aşırı ısınma problemi vardı. Isındığı zamanda pili çok hızlı tükeniyordu. En son Smart switch üzerinden yeniden güncellemesini kurdurdum. Düzelmişti fakat 1-2 gün sonra telefon kendi kendine kapandı bir daha açılmadı. :D Servise gönderdim bir şey yok dediler. Sadece yazılım yüklemesi yapmışlar. Son gelen güncelleme de sıkıntı yok.

— değiştirilme tarihi 01.Ağu.2015 06:10:10

• Forum girişleri 57

03.Ağu.2015 09:55:28 via Website

Whatsapp ta mesaj yazacağım zaman klavye genellikle çıkmıyor. Farklı bir alanda denediğimde sıkıntı yok. Art arda basıyorum yine çıkmıyor. 5 saniye geçtikten sonra bastığımda direk açıyor. Bazen de direk açıyor. Arada klavyeyi kendi kendine kapatıyor. Kullandığım klavyeden mi acaba dedim farklı klavye denedim gene aynısını yapıyor. Kendi klavyesinde bile bazen gecikmeli açıyor. Bu problemi yaşayan var mı?

• Forum girişleri 488

03.Ağu.2015 10:41:05 via Website

Baki Ç.

Whatsapp ta mesaj yazacağım zaman klavye genellikle çıkmıyor. Farklı bir alanda denediğimde sıkıntı yok. Art arda basıyorum yine çıkmıyor. 5 saniye geçtikten sonra bastığımda direk açıyor. Bazen de direk açıyor. Arada klavyeyi kendi kendine kapatıyor. Kullandığım klavyeden mi acaba dedim farklı klavye denedim gene aynısını yapıyor. Kendi klavyesinde bile bazen gecikmeli açıyor. Bu problemi yaşayan var mı?

Bu sadece whatsapp ta mı oluyor?
Ben hiç bu tarz bi problemle karşılaşmadım.

• Forum girişleri 57

03.Ağu.2015 14:54:41 via Website

Evet. Diğer alanlar da bir problem yok. Sizinki S6 mı? S6 Edge mi?

• Forum girişleri 57

04.Ağu.2015 13:55:42 via Website

Bu arada pil ayarındaki ayrıntı yazan buton son güncellemeyle sönük durumdaydı. O ayara ulaşmak için; Smart Manager ı açıyorsunuz. RAM kullanımına tıklıyorsunuz. Sağ üst köşeden Uygulamaları Yönet butonuna tıklıyorsunuz.

• Forum girişleri 488

04.Ağu.2015 14:23:20 via Website

Baki Ç.

Bu arada pil ayarındaki ayrıntı yazan buton son güncellemeyle sönük durumdaydı. O ayara ulaşmak için; Smart Manager ı açıyorsunuz. RAM kullanımına tıklıyorsunuz. Sağ üst köşeden Uygulamaları Yönet butonuna tıklıyorsunuz.

Evet bu bilgi iyi oldu hemen kullandım,

Bu arada istersen bi whatsapp verilerini sıfırla :)

• Forum girişleri 57

04.Ağu.2015 15:30:53 via Website

Muhlis Soysal

Baki Ç.

İşinize yaramasına sevindim. Sıfırladım gene olmadı. Başlangıçta seri bir şekilde açılmasına rağmen bir sonraki açmamda tekrar sorun çıkardı. Whatsapp ile alakalı bir durum heralde.

• Forum girişleri 488

04.Ağu.2015 15:39:40 via Website

Baki Ç.

Muhlis Soysal

Baki Ç.

İşinize yaramasına sevindim. Sıfırladım gene olmadı. Başlangıçta seri bir şekilde açılmasına rağmen bir sonraki açmamda tekrar sorun çıkardı. Whatsapp ile alakalı bir durum heralde.

İlginç ben böyle bir problem yaşamadım hiç S6 White var bende.