Sony Xperia Z — fotografı tamamen silme

• Cevaplar:3
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

12.Ağu.2015 20:30:13 via Website

merhaba arkadaslar eski telefonumu yeni sattım satmadan fotografları sildim ve servise gönderdim format atıldı ve sonra da ben bir kac kez fabrika ayarlarına döndürdüm fotograflara ulaşılma ihtimali olabilir mi bilgisi ya da fikri olan yazarsa cok sevinirim.

• Forum girişleri 488

13.Ağu.2015 10:06:58 via Website

Nurdane Akbulut Adıgüzel

merhaba arkadaslar eski telefonumu yeni sattım satmadan fotografları sildim ve servise gönderdim format atıldı ve sonra da ben bir kac kez fabrika ayarlarına döndürdüm fotograflara ulaşılma ihtimali olabilir mi bilgisi ya da fikri olan yazarsa cok sevinirim.

Hayır :D , formatladıysan ulaşma ihtimali yok, anca formatlamadan fotoğrafları siler veya hafızana zarar gelirse. O diskte silinen bölümün üzerine yeni bir veri yazılmadıkça fotoğraflar geri gelir. Formatlanan bir diskte fotoğrafların geri gelmesi mümkün değil.

Geri getirme olayı şu şekilde çalışıyor, diskte tüm veriler rasgele kodlanır, yani klasör mantığı yoktur. Sen sadece bir veriye ulaşmak için klasörler yolu ile gidersin o bir nevi adres bilgisi gibi, zira bir veriyi silecek olursan o verinin adresini silmiş olursun sadece (sana gözükmez). O verinin silindiği bölüme disk yeni dosya yazacak olursa o veri gerçekten silinir, geri getirmek mümkün değildir.

Formatlama işleminde ise tüm veriler silinir adresler silinir. :) Delete yolu ile yok ederseniz geri getirmek mümkündür.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 2

13.Ağu.2015 17:00:03 via Website

teşekkur ederım :) servise format atılması için göndermiştim güncelleme vs yapıpı geri gonderdiler umarım formatlama yapılmıstır yapılmadıysa bile bi kaç kez fabrika ayarlarına geri getirmiştim umarım bi sıkıntı olmaz

• Forum girişleri 488

13.Ağu.2015 18:15:40 via Website

Nurdane Akbulut Adıgüzel

teşekkur ederım :) servise format atılması için göndermiştim güncelleme vs yapıpı geri gonderdiler umarım formatlama yapılmıstır yapılmadıysa bile bi kaç kez fabrika ayarlarına geri getirmiştim umarım bi sıkıntı olmaz

Sıkıntı yaşamazsınız bu konuda içinizi rahat tutun :)

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..