Arkadaşlar çok çaresizim acil telefon önerin!

• Cevaplar:16
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 6

18.Ağu.2015 04:23:44 via Website

Öncelikle herkese merhaba.
Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında olan biteni hepimiz biliyoruz sürekli bir dalgalanma söz konusu.
Telefonumu kesin olarak değiştirmeye karar verdim ancak ne alacağım konusunda iki arada kaldım.
İphone Veya Samsung bunlardan ikisi.
Alacağım telefonda en öncelik li olarak aradığım özellikler :
1) işlemcisi iyi olacak
2) depolama alanı seçeneği yüksek olacak
3) kasma, donma gibi sorunlar yasatip pişman etmeyecek
4) güncelleme desteği verebilecek
5) pil ömrü ve kamerası iyi olacak

aradığım ozellikler bunlardan ibaret sizlerin tavsiyelerine güveniyorum arkadaşlar lütfen yardım edin.En azından bir yorum bir tavsiye verin...

Bu arada min. 2000 maks. 3500 lira bütçem var.

Değiştireceğim telefonum htc desire 816 depolama alanından ve son zamanlardaki kasmalarindan dolayı sıkıntım var.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın yardimlarinizi bekliyorum...

— değiştirilme tarihi 18.Ağu.2015 04:24:45

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 57

18.Ağu.2015 11:01:32 via Website

Merhaba,

İstediğiniz kriterleri aynı cihaz da bulmak zor ama şöyle söyleyeyim:

-Samsung'un yeni cihazlarında işlemcisi oldukça başarılı.
-Depolama seçeneği sizin vereceğiniz paraya göre iyiyi bulmak mümkün. Yalnız bu noktada şu var; Iphone 6 16 GB 2.500 lira Samsung S6 32 2.500 lira. Bende alırken Iphone düşünmedim değil fakat 16 GB 2.500 vereceğime 32 GB bu parayı veririm dedim.
-Android bazı şeyler de sıkıntı çıkarabiliyor kasma takılma yapabiliyor. Bunu firmaya yüklemek yanlış olur. Bu tamamen yazılımsal bir olay. Iphone da bu sorun yok bildiğim kadarıyla. S6 kullanıyorum çok bir sıkıntı yaşatmadı bana.
-Güncelleme desteği konusunda Iphone başarılı. Bana göre bu durum da saçmalık. Yazılımın stabil olması önemli. Sürekli güncelleme alması bir telefonu iyi yapmaz diye düşünüyorum. Yine bu durum sizin için önem taşıyor olabilir bir şey diyemem.
-Iphone 6 Plus pil ömrü iyi diye biliyorum ama yine de 3G açıkken sıkıntı çıkarıyor. Kamera konusunda S6 gerçekten güzel. S6 da 1 günü çıkarıyor benim için. Kullanımla alakalı olan bir şey bu.

Şuan iki marka arasında kaldığınız için diğer markalardan önermiyorum. Sizin yerinizde olsam Iphone a o kadar para verip herşeyi de bir o kadar kısıtlı yaşamak istemezdim. Adamlar stabil telefon yapmış ama herşeyi benim dediğim gibi yaşayacaksın demiş. Zaten bu gibi sebeplerden dolayı Androidden vazgeçmiyorum. Bu kadar bütçeye de sahipken Note 5 almanızı öneririm.

— değiştirilme tarihi 18.Ağu.2015 12:54:06

• Forum girişleri 6

18.Ağu.2015 11:42:40 via Website

Peki samsung markası dışında onerebileceğiniz kaliteli başka cihaz var mi?

Devre dışı bırakılan hesap
  • Forum girişleri 57

18.Ağu.2015 12:48:03 via Website

nec095

Peki samsung markası dışında onerebileceğiniz kaliteli başka cihaz var mi?

Sony düşünebilirsiniz ama yeni bir cihaz çıkarmasını bekleyin derim. Yeni cihazın da ne zaman çıkacağı konusunda bilgim yok. Beklemek istemiyorsanız Samsung tercih edebilirsiniz. Büyük ekran seviyorsanız Note 5. Orta halli bir ekran seviyorsanız S6-S6 Edge ya da S6 Edge+ tercih edebilirsiniz.

• Forum girişleri 122

18.Ağu.2015 12:53:50 via Website

lg g4 var xperia z3 büyük ekran sorun olmazsa senin için note5 ver ve s6 edge plus öneririm biraz daha bekleyip sonuçta ikiside yeni nesil üst seviye cihazlar

• Forum girişleri 6

18.Ağu.2015 13:22:22 via Website

Hepinize önerileriniz için teşekkür ederim sanırım s6 128gb alicam ama samsung çok sorunlu deniliyor su siralar ne kadar doğru şüpheliyim kullanan arkadaşlar yorum yaparsa aklımda soru işareti kalmaZ çünkü o kadar para verip de iphone 6s cikicak eylülde rezil olmak istemem iphone 6s mantıklı gelir o zaman o yüzden s6 kullanan arkadaşlara sesleniyorum tecrübelerini ve kullanımlarını sıkıntıları yazsinlar buraya :)

— değiştirilme tarihi 18.Ağu.2015 13:23:05

• Forum girişleri 488

18.Ağu.2015 14:04:46 via Website

nec095

Hepinize önerileriniz için teşekkür ederim sanırım s6 128gb alicam ama samsung çok sorunlu deniliyor su siralar ne kadar doğru şüpheliyim kullanan arkadaşlar yorum yaparsa aklımda soru işareti kalmaZ çünkü o kadar para verip de iphone 6s cikicak eylülde rezil olmak istemem iphone 6s mantıklı gelir o zaman o yüzden s6 kullanan arkadaşlara sesleniyorum tecrübelerini ve kullanımlarını sıkıntıları yazsinlar buraya :)

ilk çıktığından beri s6 kullanıyorum ve oldukça memnunum özellikle hız performansı ve kamera konusunda, tüm amiral cihazları geride bırakıyor.
Android düşünüyorsan S6 modellerin 64 GB ları var kesinlikle tavsiye ederim yada büyük ekran dersen, S6 Edge+ yada Note5 düşünebilirsin. IOS dersen iphone 6 128 GB al kafan rahat olur.

Rom'du, Root'tu uğraşmam, orjinal kullanırım. :)
Dertsiz başım tuzsuz aşım..

• Forum girişleri 6

18.Ağu.2015 15:21:19 via Website

Yorumunuz için teşekkür ederim peki hiç oyunlarda veya uygulamalarda aşırı ısınma donma veya kapanma sorunu yaşadınız mi pili nasıl?

• Forum girişleri 488

18.Ağu.2015 16:48:24 via Website

nec095

Yorumunuz için teşekkür ederim peki hiç oyunlarda veya uygulamalarda aşırı ısınma donma veya kapanma sorunu yaşadınız mi pili nasıl?

1. Isınma; Cihazı bir kaç cihaz ile karşılaştırdım aynı şekilde oyun oynadım full ekran parlaklık vs. telefonun sıcaklığını IR termometre ile öçltüğümde diğer cihazlara göre hiç ısınmıyor. Metal ve cam kaplı olduğu için fakat siz ısıyı fazla hissediyorsunuz. 38 küsürün üstüne çıkaramadım oda sıcaklığında, diğer cihazlar 39 40 41 görüyor özellikle iphonelar 44 lere çıkıyor. ama dediğim gibi S6 ısınmasını fazla hissediyorsunuz yapısından dolayı, ve bir güzel yanı da metal ve cam ısıyı direk dışarı atıyor, içinde hapsetmiyor. Sanırım bu yüzden fazla hissediliyor.

2. Pil; Bu konuya gelicek olursak bir G3 yada Note 4 performansında pili yok kasası çok zarıf yüksek pil kasayı kalınlaştırırdı. Fakat normal kullanımda çok yeterli, gün içerisinde oyun oynamıyorsanız sizi kesinlikle tadmin eder ertesi güne kalır şarjı, oyun oynamıyorum ama sosyal medya ya çok bakıyorum diyorsan benim gibi sabah doldurduğun şarjı akşam eve gelince yada gece tekrar takabilirsin. Ben karma kullanımda akşamı takıyorum, ilgilenmediysem bir daha ki gün takıyorum. :D

Biraz fazla uzun yazdım sanırım. Hakkını helal et.

— değiştirilme tarihi 18.Ağu.2015 16:48:59

• Forum girişleri 6

18.Ağu.2015 17:13:04 via Website

Muhlis Soysal

nec095

1. Isınma; Cihazı bir kaç cihaz ile karşılaştırdım aynı şekilde oyun oynadım full ekran parlaklık vs. telefonun sıcaklığını IR termometre ile öçltüğümde diğer cihazlara göre hiç ısınmıyor. Metal ve cam kaplı olduğu için fakat siz ısıyı fazla hissediyorsunuz. 38 küsürün üstüne çıkaramadım oda sıcaklığında, diğer cihazlar 39 40 41 görüyor özellikle iphonelar 44 lere çıkıyor. ama dediğim gibi S6 ısınmasını fazla hissediyorsunuz yapısından dolayı, ve bir güzel yanı da metal ve cam ısıyı direk dışarı atıyor, içinde hapsetmiyor. Sanırım bu yüzden fazla hissediliyor.

2. Pil; Bu konuya gelicek olursak bir G3 yada Note 4 performansında pili yok kasası çok zarıf yüksek pil kasayı kalınlaştırırdı. Fakat normal kullanımda çok yeterli, gün içerisinde oyun oynamıyorsanız sizi kesinlikle tadmin eder ertesi güne kalır şarjı, oyun oynamıyorum ama sosyal medya ya çok bakıyorum diyorsan benim gibi sabah doldurduğun şarjı akşam eve gelince yada gece tekrar takabilirsin. Ben karma kullanımda akşamı takıyorum, ilgilenmediysem bir daha ki gün takıyorum. :D

Yok kardeşim ne demek ben böyle uzun yazilinca daha bir mutlu oluyorum çünkü ayrıntılı oluyor ;)
Çok güzel anlatmissiniz sanırım s6 alma yolunda ilerliyorum kafamdaki tek soru işareti stabilitesi yani oyunlardaki performansları menü gecislerindeki kasmalar falan gerek kamerası bu konularda da açıklama yaparsan sevinirim dostum bu arada sen hakkını helal et bayağı ugrastirdim seni :)

• Forum girişleri 488

19.Ağu.2015 08:18:38 via Website

nec095

Muhlis Soysal

nec095

Yok kardeşim ne demek ben böyle uzun yazilinca daha bir mutlu oluyorum çünkü ayrıntılı oluyor ;)
Çok güzel anlatmissiniz sanırım s6 alma yolunda ilerliyorum kafamdaki tek soru işareti stabilitesi yani oyunlardaki performansları menü gecislerindeki kasmalar falan gerek kamerası bu konularda da açıklama yaparsan sevinirim dostum bu arada sen hakkını helal et bayağı ugrastirdim seni :)

Abi o konularda açıklmayı tek kelime ile söyliyim 1 sn bile teklemiyor. Aşırı hızlı geçişler yapabilirsin. iphone cular LG giler vs ler telefonu cepten çıkarana kadar ben fotoğraf çekiyorum öyle diyim sana :D

• Forum girişleri 488

19.Ağu.2015 08:19:21 via Website

Telefonun tamamı cebimden çıkmadan kameraya giriyorum o derece yani :D nasıl oluyor dersen ortadaki HOME fiziksel tuşa 2 kere arda arda basınca ekran kilitli bile olsa 1 sn kadar max. sürede kameraya giriyor.

— değiştirilme tarihi 19.Ağu.2015 08:20:13

• Forum girişleri 6

19.Ağu.2015 20:04:28 via Website

Tamam dostum teşekkür ederim samsung almakta karar verdim 128gb alicam ;)

• Forum girişleri 251

25.Ağu.2015 21:19:22 via Website

2016 ilk çeyreği beklersen sony z5+ çıkçak s820 ile samsung arayüz kısmında başarısız halen hep donanım arttırmaya gidiyor o yüzden çok tavsiye etmem s6 edgede arkadaşa resim gösterceğim 5-6sn ye resmi yüklemesini bekliyorum 3 aylık telefon daha sattım eski telefonuma devam ettim .D

• Forum girişleri 488

26.Ağu.2015 08:32:10 via Website

nemesis41

2016 ilk çeyreği beklersen sony z5+ çıkçak s820 ile samsung arayüz kısmında başarısız halen hep donanım arttırmaya gidiyor o yüzden çok tavsiye etmem s6 edgede arkadaşa resim gösterceğim 5-6sn ye resmi yüklemesini bekliyorum 3 aylık telefon daha sattım eski telefonuma devam ettim .D

Ben dediğin şekilde hiç s6'ım da karşılaşmadım birkere bile teklemedi, kullandığı 3. parti uygulamalarından kaynaklanan bir problem olabilir yada o anki internetten mi gösteriyordun bağlantı hızı ile ilgilide olabilir. Ayrıca arayüzü sade ve basit ama tek sıkıntısı anten kunten uygulama biraz var kullanmadığınız, onlarıda devre dışı bıraktın mı problem yok :)

— değiştirilme tarihi 26.Ağu.2015 08:32:59

• Forum girişleri 251

26.Ağu.2015 19:40:57 via Website

Muhlis Soysal

nemesis41

Ben dediğin şekilde hiç s6'ım da karşılaşmadım birkere bile teklemedi, kullandığı 3. parti uygulamalarından kaynaklanan bir problem olabilir yada o anki internetten mi gösteriyordun bağlantı hızı ile ilgilide olabilir. Ayrıca arayüzü sade ve basit ama tek sıkıntısı anten kunten uygulama biraz var kullanmadığınız, onlarıda devre dışı bıraktın mı problem yok :)

valla hiç beğenmedim abi telefonu kamerasına söz yok efsane kamerası var fakat yazılım ve güncelleme desteği olarak samsung berbat çok samsung kullandım hep donanımla yaşamış telefonlar donanım aşırı güçlü yazılım zayıf kısa vadede çok iyi performans ama uzun vadede sıkıntıya çıkarıyor ben şuan 2 eylülde tanıtılcak olan sony xperia z5 modelini bekliyorum kamera olarak çok geliştirilmiş sızıntılara göre arayüzü zaten hafif omnibalance tasarımı insanı tutarken sorun çıkarmıyor tek sıkıntısı sabun gibi kaymasıydı z3+ da düzelttiler onu :)